Aurelijus Veryga pasakė, kaip sieks, kad vaikai nebevalgytų kebabų


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kartu su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) visai neseniai tyrė, kuo mūsų vaikaimaitinami darželiuose ir mokyklose. Rezultatai parodė, kad kai kuriose mokyklose situacija iš tikro bloga.

Tokių mokyklų vaikai neretai renkasi užkandžiauti už mokyklos ribų ir keliauja į netoliese esančias greito maisto užkandines. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo priemones, kurios apribotų moksleivių galimybes pamokų metu lankytis kebabinėse ir panašiose greitą maistą parduodančiose įstaigose.

„Bėda ta, kad jei mokykloje maistas yra nepatrauklus, neskanus, vaikams nepatinka, natūralu, kad jie bėga kitur aplinkui ir tada jau kebabinės ir mėsaininės aplink klesti. Nereikia jų drausti, yra krūva mechanizmų, kurie leistų tai išspręsti“, – ketvirtadienį „Žinių radijuje“ kalbėjo A.Veryga.

Pasak jo, pirmiausia reiktų gerinti maisto kokybę ir plėsti jo pasirinkimą mokyklose. Taip pat siūloma, kad vaikai galėtų patys pasirinkti dalį produktų, kuriuos dedasi į lėkštę. Tai, pasak ministro, spręstų ir maisto švaistymo problemą – jei vaikui patinka tai, kai valgo, jis maisto lauk nemes.

Galiausiai, A.Veryga siūlo, kad mokyklose būtų įkurta elektroninė piniginė. Ji būtų įdiegta į vaiko turimą moksleivio pažymėjimą ir turimus pinigus mokinys galėtų leisti tik mokykloje, o tėvai galėtų matyti, ką valgo jų vaikai.

„Problema yra, kai liberalūs tėvai leidžia vaikams valgyti ką nori, o tada skundžiasi dėl jų sveikatos problemų ir reikalauja nemokamo gydymo, brangių gydymo metodų.

Vienas iš pagrindinių veiksmų, kurie padėtų spręsti sveikatos problemas, yra prevencija. Vaikas yra vaikas, jį reikia ugdyti“, – sakė ministras, pridurdamas, kad antro tipo diabetu sergančių asmenų amžius Lietuvoje vis jaunėja.

ŠALTINIS: Žinių radijas

Patiko? Pasidalink su draugais 🙂

Komentarai

Reklama