Žmonės, kurie nuolat yra medžiojami, o jų kūnai brangesni už auksą


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Ši istorija apie Tanzanijos vaikus albinosus, kurie fotografo Eric Lafforgue dėka tapo labai populiarūs.

Tanzanija yra šalis, kuri gyvena pagal savo įstatymus. Čia gyvenantys vietiniai tiki, kad tokie šviesūs žmonės atneša jiems sėkmę.

Greitai šalyje vyks prezidento rinkimai ir tai kelia grėsmę šios šalies albinosams.

Fotografas apsilankė labdaros organizacijoje “Po ta pačia saule“, kur gyvena vaikai albinosai. Kodėl jie čia? Nes čia saugu.

Organizacija padeda šiems specialiems žmonėms ir apsaugo juos. Jie negali išeiti net ir paprastai pasivaikščioti. Visada juos kas nors prižiūri.

“Tanzanijoje albinoso kūnas vertinamas labiau nei auksas. Visokie būrėjai naudoja įvairias albinosų kūno dalis: nosis, genitalijas, liežuvius, pirštus, ausis ir gamina vaistus, kurie turėtų atnešti laimę“ – pasakoja fotografas.

Tokios legendos sklando Tanzanijoje…

2000-aisiais buvo nužudyti 76 albinosai. Ir tai tik skaičius, kuris įregistruotas oficialiai. Šių žmonių galūnių kainos siekia net keliasdešimt ar šimtus tūkstančių dolerių, kai tuo tarpu vidutinis atlyginimas šalyje yra 40$.

14-metis Emmanuel Festo, kuris šnekėjo su fotografu, sugebėjo išgyventi užpuolimą. Jie nupjovė jo ranką iki alkūnės. Ateityje berniukas nori siekti valstybinio posto ir pakeisti žmonių požiūrį į albinosus.

Kabul Ngarango – dvylikametė mergaitė, kuriai galūnė buvo nupjauta, kai ji miegojo. Dabar ji svajoja tapti advokate ir apginti albinosus.

Šešiametis Barak Kosmas buvo apipjaustytas, kai jam tebuvo trys metai. Su šiuo nusikaltimu buvo susiję 17 žmonių, o kas yra baisiausia, kad didžiausias kaltininkas yra jo tėvas. Jis pardavė vaiko galūnę už 5 000$.

Mariam dabar yra 32 metai, o kai ji buvo užpulta, prarado abi savo rankas ir kūdikį, kurio tuo metu laukėsi. Po incidento moteris gyvena organizacijos teritorijoje ir rūpinasi mažaisiais bendruomenės nariais.

Tokių istorijų yra daugybė, o albinosai negali jaustis saugūs, kol šalies žmonės tikės tokiais kvailais prasimanymais.

Tikėkimės, kad ši šalis pagaliau ateis į protą…

Komentarai

Reklama