Rusijos invazija į Ukrainą: Kijevo centre važinėja ukrainiečių karinė technika, sostinėje įvesta komendanto valanda


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Vladimiras Putinas ankstų ketvirtadienio rytą paskelbė, kad Donbaso regione pradeda specialią karinę operaciją. Apie Rusijos invaziją pranešė ir aukšti Ukrainos pareigūnai.

Apie tai V.Putinas pranešė per valstybinę televiziją. „Sieksime Ukrainos demilitarizacijos ir denacifikacijos“, – pareiškė V. Putinas ir pažadėjo patraukti „į teismą tuos, kas įvykdė daug kruvinų nusikaltimų prieš civilius, įskaitant Rusijos piliečius“.

V. Putinas taip pat kreipėsi į Ukrainos karius ir pareikalavo sudėti ginklus, o paskui patikino, jog „tie, kas įvykdys šį reikalavimą, galės netrukdomi palikti kovos veiksmų zoną ir grįžti pas šeimas“. V.Putinas savo pranešime pabrėžė, kad Rusija „neturi plano“ okupuoti Ukrainą.

Jis operaciją Donbase vadino „specialia karine operacija“, rašė BBC. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apie tai, kad Rusija pritarė įsiveržimui į Ukrainą, paskelbė dar trečiadienio vakarą.

 

Naujienų agentūra AFP pranešė, kad Ukrainos sostinėje Kijeve ir Mariupolio uostamiestyje prieš aušrą – netrukus po V.Putino žodžių apie paskelbtą operaciją – girdėjosi sprogimai. Naujienų agentūros AFP korespondentai abiejuose miestuose girdėjo galingų sprogimų.

Netoli fronto linijos ir Rusijos sienos esančiame Mariupolyje gyventojai pranešė girdėję artilerijos ugnį rytiniuose priemiesčiuose. Naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad liudininkai skelbia apie netoli Ukrainos sienos esančiame Belgorodo regione nuaidėjusį sprogimą. Sekite įvykius su lrytas.lt.

Skaitykite daugiau: lrytas.lt

Komentarai

Reklama