Ir vėl sudrebino Antivakserių protestas, luris virto didžiulėmis riaušėmis…


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Briuselį ir vėl sudrebino antivakserių protestas. Nors iš pradžių jis buvo taikus, galiausiai virto riaušėmis. Pareigūnams agresyvius protestuotojus teko vaikyti vandens patrankomis ir ašarinėmis dujomis. Neramumai sudrebino ir Prancūziją. Ten susigrūmė ultradešiniųjų kandidato į prezidentus rėmėjai su taikiais protestuotojais.

Keli tūkstančiai prieš skiepus nusiteikusių belgų žygiuoja Europos Sąjungos institucijų link. Antivakseriai pyksta, kad šalis niekaip neišsivaduoja iš koronaviruso gniaužtų, kaip ir kitose Europos valstybėse, vėl tenka grįžti prie suvaržymų.

Daugiausia kritikos strėlių protestuotojai nukreipia į galimybių pasą, kurio neturintys belgai nelaukiami nei baruose, nei restoranuose, nei kitose pramogų ar pasilinksminimo vietose.

„Negaliu pakęsti diskriminacijos ir šis pasas yra diskriminacijos pavyzdys. Kovosiu prieš diskriminaciją ir diktatūrą“, – sako kovos menų mokytojas Alainas Sienaortas.

Nors protesto pradžia taiki, netrukus prasiveržia smurtas. Į riaušių policininkus skrieja ir fejerverkai, ir akmenys. Taip siautėja veidus po gobtuvais slepiantys antivakseriai-radikalai, kurie skanduoja žodį „laisvė“.

Į juos belgų pareigūnai paleidžia vandens čiurkšles ir ašarinių dujų debesį. Jiems riaušes malšinti tenka po Briuselio valdininkų langais. Ir tai vyksta praėjus vos dviem savaitėms po to, kai miestą drebino taip pat neramumais pasibaigęs antivakserių protestas.

Tiesa, neramumai drebino ir kaimyninę Prancūziją. Ultradešiniųjų pažiūrų kandidato į prezidentus Eriko Zemūro politiniame renginyje jo rėmėjai susigrūmė su nekviestais, E. Zemūro politika besipiktinančiais protestuotojais. Pats E. Zemūras atvirai pasisako prieš musulmonus ir tvirtina, kad Prancūzija kenčia nuo imigracijos. Dėl to jis nuolat sulaukia kritikos: „Atėjome pasakyti, kad ne visi pritariame Zemūro politikai. Esame taikūs ir nesitikėjome, kad sulauksime smūgių. Rizikavau, nes maniau, kad esame demokratiška šalis, kad galime sakyti, ką norime be tokių pasekmių.“

Partiją kuriantis E. Zemūras jau paskelbė, kad ketina ją pavadinti „Rekonkista“. Šis pavadinimas siejamas su krikščioniškų karalysčių atkovojimu iš musulmonų rankų dar XV-ame amžiuje.

Tiesa, incidento neišvengė ir pats E. Zemūras. Vienas vyras griebia jį už kaklo. E. Zemūras jau buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už neapykantos musulmonams kurstymą, tačiau žodžių, kad laikas ne reformuoti Prancūziją, o ją gelbėti, neišsižada.

Komentarai

Reklama