Apie bandymus su gyvūnais, kosmetika ir buitinė chemija testuojama su gyvūnais


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Dabar labai daug kalbama apie ekologiją, sveiką gyvenimą, ekologišką gyvenimą ar aplinką, tačiau ar daugelis susimąsto, kas įeina į šią sąvoką. Dauguma žmonių tai supranta kaip produktų pažymėtų tam tikru ženklu pirkimą. Dar kiti supranta kaip šiukšlių rūšiavimą, yra žmonių žvelgiančių dar plačiau, tačiau tokių kol kas mažuma.

Mano manymu, ekologiškas gyvenimas turi apimti ne tik mūsų pačių maisto ar namų aplinkos reikalus, tačiau ir globalius dalykus, tokius kaip pagalbą nuskriaustiems, nelaimingiems ar sergantiems, tokius kaip gamtos saugojimas ir tausojimas, kaip atsisakymas žalingų įpročių ir gamtą žalojančių dalykų ar įrengimų. O taip pat tai ir visų aplink mus žemėje gyvenančių gyvų būtybių laikymas tokiais pat vertais gyvenimo ir pagarbos, kaip ir mes patys.

Vegetarai jau garsiai kalba, apie gyvūnų skerdimą ir auginimą maistui, tačiau kiek esate girdėję apie bandymus su gyvūnais, kurie yra daugybę kartų žiauresni ir skausmingesni nei tiesiog paskerdimas. Tai natūralus kankinimas besitęsiantis mėnesius. Kaip mes galime kalbėti apie ekologiją ar toleranciją, kai pilni mūsų namų pakampiai chemijos pramonės bei kosmetikos gaminių, kuriems pagaminti buvo žiauriausiai nukankinta tūkstančiai bejėgių gyvūnėlių.

Vienas žmogus kartą paklausė, kodėl man taip svarbu tas testavimas su gyvūnais, kas jau čia tokio jei beždžionei lūpas padažys. Tada man tapo aišku, kad žmonės net nesuvokia, apie ką čia kalba. O nesuvokia todėl, kad apie tokius dalykus niekas nekalba ir nerašo. Ir manau, aišku kodėl, nes didžiosioms korporacijoms neapsimoka, kad mes žinotume apie tai.

Manau visgi kažkas turi pradėti šias kalbas ir vienas tų žmonių būsiu aš.

KREMAI KURIAIS PREKIAUJU IR KURIUOS PATI NAUDOJU NĖRA TESTUOJAMI SU GYVŪNAIS.

Ir tai yra principinė pozicija. 

Manau daugelis žmonių net nesusimąsto, kaip tai vyksta ir kodėl apie tai reikia kalbėti. Nemanykite, kad gyvūnėliui patepamas kremu kailiukas ir žiūrima, kas bus. Tai visai kitokios procedūros. Suprantu, kad nuotraukos, kurias įkelsiu savo žiauriais vaizdais gali šokiruoti jautresnius, bet kol nepamatysite, tol nesuprasite.

Įsivaizduokite, kad jums į akis visą šaukštą kremo, šampūno ar losjono užtepa ir nėra jokios galimybės nuplauti vandeniu ar net sumirksėti ar nuplauti ašaromis. Tikriausiai nelabai norėtumėte? Nuo vieno lašelio akis graužia taip, kad negali kentėti. Tačiau gyvūnus pririša ir užfiksuoja taip, kad jie negali nei judėti, nei net mirksėti. O jiems tepa ne lašeliais, o šaukštais ir ne tik šampūnus, bet ir kvepalus ar dėmių išėmėjus. Dažnai gyvūnai tiesiog nebegalėdami pakęsti skausmo ir visomis jėgomis bandydami išsilaisvinti susilaužo sau kaulus ar net miršta nuo stuburo lūžių.

Testai, kuriais tikrinama, koks odos sudirginimas vyksta dėl tam tikrų priemonių, atliekami su triušiais, katėmis, šunimis, beždžionėmis ir žiurkėmis.

Gyvūnui nuskutami plaukai, tada nuskutamas, išpjaunamas ar tiesiog išplėšiamas viršutinis odos sluoksnis ir į žaizdą įtrinamos bandomos priemonės. 

Pasinaudojant tuo, kad graužikai neturi vėmimo instinkto, jiems per burną arba per vamzdelius į skrandį pripilama kvepalų arba indų plovimo skysčio ir stebima, per kiek laiko gyvūnas padvės. O jei tikrinamas kokių nors miltelių poveikis plaučiams, tuomet mažą kačiuką įkiša į kamerą, kur visai nėra oro ir purškiami tik tie bandomieji milteliai, tokiu būdu kačiukas priverstas jais kvėpuoti ir mirti siaubingoje agonijoje.

Dar vienas testas, kurį dažniausiai atlieka parfumerijos gamintojai, gyvūnui į raumenis suleidžiama didelė dozė kvepalų ir stebima, kas bus. Gyvūnas raitosi iš skausmo tampomas traukulių

Ir tai tik maža dalis žiaurių kankinimų, kuriuos patiria vargšai gyvūnai, nes dauguma kompanijų šiuos bandymus laiko po daugybe užraktų, o darbuotojai pasirašo sutartis, kuriose aiškiai nurodomos didžiulės piniginės baudos už informacijos paviešinimą. Ir tai suprantama, nes jei žmonės nustotų pirkti jų produkciją, sužinoję tiesą, korporacijos prarastų savo pinigus.

Kiekvienais metais dėl testavimo nužudoma daugiau nei šeši milijonai gyvūnų ir tai tik oficialiais duomenimis. Viena iš lyderių šioje srityje yra pripažinta kompanija Procter and Gamble, kurios laboratorijos kasmet nužudoma ir nukankinama apie 50000 gyvūnų.

Svarbiausia yra tai, kad jau sukurtas ne vienas humaniškas būdas, kuris gali kosmetikos pakeisti testavimą ant gyvūnų odos, tačiau korporacijos nenori investuoti ir prarasti pajamų.

Noriu visus paraginti boikotuoti kosmetiką, buitinę chemiją ir kitokius gaminius, kurių gamyboje kankinami gyvi padarai. Prieš tepdami sau ant veido, pagalvokite, kiek gyvūnėlių numarinta, kol išgautos formulės. Juolab, kad tie, kurie taip elgiasi, dažniausiai naudoja tik cheminius preparatus, o ne natūralias priemones. Atsisakydami pirkti tokias priemones, mes garsiai pasisakytume už humaniškesnių testavimo būdų pripažinimą ir tai būtų smūgis į jautriausią korporacijų vietą – jų finansus.

Jei nusprendėte rinktis tinkamas kosmetikos bei kitas buityje naudojamas priemones, pirmiausia ieškokite pakuočių, kurios pažymėtos tokiais ar panašiais ženklais

 O čia pateikiu sąrašą kompanijų kurios užsiima gyvūnų kankinimu, pasitikrinkite, kiek tokių turite namuose, bei raginu, kiek įmanoma atsisakyti tokių:

L’Oreal ir jiems priklausančiuose:

Biotherm

Avon

Mary Kay

Estee Lauder

Helena Rubinstein

Ralph Lauren

Giorgio Armani

Vichy

La Roche-Posay

Kerastase

Maybelline

Garnier

Jacques Dessange

Redken

Procter & Gamble Max Factor

Olay

Pantene

Head&Shoulders

Wash&Go

Clairol

Cover Girl

Secret

Pampers

Always / Alldays

Tampax

Old Spice

Blend-a-Med

Camay

Safeguard

Ace

Comet

Lenor

Tide

Ariel

Fairy

Миф

Tix

Johnson & Johnson

Johnson’s Baby (Beje, šiuose žymiuose vaikų aliejuose naudojamas 100% mineralinis (techninis) aliejus, kuris tik užrakina odoje nuosavą drėgmę, o ne drėkina ją, dėl ko vėliau oda išsausėja ar net skilinėja)

Clean&Clear

Neutrogena

ROC

Carefree

O.B.

Reach и т.д.

Unilever

Dove

Rexona

Timotei

Sunsilk

Clear VitABE

Axe

Pepsodent

Domestos

Cif ir kiti valikliai.

Coty Adidas

Lancaster

Calvin Klein

JOOP!

Davidoff

DEL Laboratories

Sally Hansen

CornSilk

La Cross (manikiūro instrumentai ir kt.)

Colgate-Palmolive

Colgate

Palmolive

Lady Speed Stick

Mennen

Protex

Ajax

Smith Kleine Beecham:

Aquafresh ir kiti jų gaminiai.

Schering-Plough (medikamentai ir kt.)

S.C. Johnson

Glade

Oust

OFF

Raid

Pronto

Reckitt-Benckiser

Veet

Cillit

Vanish

Calgon

Dosia

Lanza

Tiret

Harpic

Pfizer

Schick

Wilkinson Swоrd Visine

Plax

BenGay

Gillette

Oral-B

Duracell

Braun

Matrix

BIC Corporation

Бабушка Агафья,

Русское поле,

Красная линия

Sensodyne

Henkel ir jiems priklausantys (Schwarzkopf & Henkel , Fa ir kt.)

Bausch & Lomb

 

Būkime atsakingi, rinkimės priemones, dėl kurių gamybos nebuvo nukankinta nė viena gyvybė.

Komentarai

Reklama