G. Nausėda Lietuvoje įvedė nepaprastąją padėtį…


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Rusijai pradėjus karinę operaciją Ukrainoje, prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį įveda nepaprastąją padėtį Lietuvoje.

Po Valstybės gynimo tarybos posėdžio jis pranešė, kad šį sprendimą patvirtins Seimas neeilinėje sesijoje.

„Šiandien pat aš pasirašau dekretą dėl nepaprastosios padėties įvedimo, kurį Lietuvos Respublikos Seimas savo neeilinėje sesijoje patvirtins. Mes, įvertinę susiklosčiusias aplinkybes, turime imtis teisinių priemonių savo išoriniam saugumui sustiprinti“, – žurnalistams sakė G. Nausėda

Taip pat taryba nusprendė, kad „Lietuva kreipsis dėl NATO sutarties ketvirtojo straipsnio aktyvavimo“, nurodė šalies vadovas.

G. Nausėda sako, kad Rusija vis dar gali sustabdyti agresiją.

„Aš noriu kreiptis į Rusijos prezidentą, į Rusijos žmones – vis dar įmanoma sustabdyti tai, kas buvo pradėta. Įmanoma grįžti prie taikos. Išvengti daugybės nekaltų žmonių žūčių ir tai yra mažiausia, ką galima būtų padaryti šią minutę“, – ketvirtadienį po Valstybės gynimo tarybos posėdžio sakė šalies vadovas.

„Tačiau jeigu taip ir neatsitiks, Lietuva yra pasiruošusi visomis įmanomomis priemonėmis – tiek kaip atskira valstybė, tiek kartu su savo sąjungininkai ir partneriais – suteikti visokeriopą pagalbą broliškai Ukrainos tautai ir, be jokios abejonės, dalyvauti sprendimuose dėl agresoriaus veiksmų užkardymo“, – pridūrė jis.

Jis teigė, kad Ukraina yra pasirinkusi siekti narystės Europos Sąjungoje, todėl apie tai bus kalbama ir ketvirtadienį vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje (EVT).

„Aš tikrai manau, kad nė vienas iš mūsų neketiname taikstytis su tuo, kas vyksta viduryje baltos dienos viduryje Europos. Šalyje, kuri visomis prasmėmis – ir istorinėmis, ir tradicinėmis savo vertybėmis, ir savo ištikimumu Europos principams, yra verta būti visateise Europos valstybių šeimos nare, daro sudėtingus darbus, įgyvendina reformas, kurias nėra lengva įgyvendinti. Ir ji nusipelnė šitos teisės. Ir niekas kitas – nei iš vakarų, nei iš pietų, nei iš rytų, nei iš šiaurės negali nuspręsti už juos pačius jų likimo, tai gali padaryti tik jie patys“, – teigė G. Nausėda.

„Jie savo tikslus aiškiai suformulavę, jie nori tapti Europos Sąjungos nariais ir šiandien, kaip turbūt niekada anksčiau, mes turime konkretizuoti šitą perspektyvą ir tai taip pat bus vienas iš klausimų, apie kurį mes šiandien kalbėsime EVT“, – kalbėjo jis.

Jo teigimu, kuo anksčiau bus sugrįžta prie derybų stalo, tuo geriau bus ne tik Europai, bet ir Rusijai.

„Europai tiesiog reikia būti stipria, pasitikinčia savimi, operatyviai reaguojančia į kitos pusės veiksmus ir tada mes suvaldysime šitą grasinimų virtinę ir grasinimai virs grįžimu prie normalaus derybų stalo. Kuo anksčiau tai sugebėsime padaryti, tuo visoms pusėms, įskaitant ir Rusiją, bus geriau“, – sakė Lietuvos vadovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksti ryte ketvirtadienį paskelbė karinę operaciją Ukrainoje.

Ukraina šiuo metu yra uždariusi oro erdvę, todėl palikti šalį galima tik sausumos keliais.

Komentarai

Reklama