Aš esu kardiologas, todėl neleidžiu nė vienam iš mano artimųjų valgyti šių 8 produktų!


Patinka? Duok Like!
[fblike]

JAV kasmet miršta apie 600 tūkst. Žmonių nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų.

Viena iš priežasčių yra netinkama mityba.

Tačiau maistas, pagal Hipokratą, turėtų būti skirtas išgydyti, o ne nuodyti žmones. Tose šalyse, kur sėdimas gyvenimo būdas ir perdirbti maisto produktai nėra tokie dažni kaip JAV, mirtis nuo širdies ligų yra retas atvejis.

Jei atsisakote valgyti blogą maistą, turėtumėte bent jau apriboti jo naudojimą. Viskas apie balansą. Viena pica ar sūrio pyrago gabaliukas jus nežudys, jei jūs tik gyvensite aktyviai.

Čia pateikiamas sąrašas maisto produktų, kurių reikėtų vengti ar vartoti kiek įmanoma mažiau, kad nereikėtų lankytis kardiologijos skyriuje:

1. Šoninė, dešros, perdirbta mėsa.

 

Atsižvelgiant į kenksmingumo laipsnį, PSO ekspertai lygina dešrą ir šoninę su cigaretėmis. Naujausi tyrimai parodė, kad mėsos perdirbimas padidina žarnyno vėžio riziką.

Perdirbtoje mėsoje yra kenksmingų cheminių junginių, kurie gali padidinti lėtinių ligų riziką: aukštą kraujospūdį (hipertenziją), širdies ligas, lėtinę obstrukcinę plaučių ligą.

2. Bulvių traškučiai ir kiti užkandžiai.

Šiuolaikinėje visuomenėje komfortas yra vertinamas. Tačiau tai nereiškia, kad jums reikia valgyti perdirbtus maisto produktus pridėjus cukraus ir druskos vietoj pilnų pusryčių, pietų ar vakarienės.

Valgykite daugiau šviežių vaisių ir daržovių, turinčių daug ląstelienos. Paprasti angliavandeniai lustuose, krekeriuose ir kituose užkandžiuose kenkia mūsų organams.

Vietoj baltųjų miltų užkandžių ar daug krakmolo pasirinkite sveikus grūdus.

3. Saldumynai.

Visi žino, kad cukrus yra balta mirtis. Ji turėtų būti vengiama arba net visiškai pašalinta iš dietos. Pasimėgaukite pyragais, ledais ir saldumynais ne daugiau kaip vieną kartą per savaitę, delikateso dalis turi būti maža. Jūs nenorite gauti papildomų kalorijų?

4. Per daug baltymų.

Žmonės neseniai tapo apsėsti nuo baltymų. Labai dažnai jie suvartoja daugiau baltymų nei reikia per dieną. Tačiau tai papildoma našta inkstams, baltymų kokteilių mėgėjai gali lengvai surasti ligoninės lovoje.

Kita problema yra ta, kad dažniausiai gauname baltymų iš mėsos, turinčios didelį kiekį sočiųjų riebalų. Pastarasis padidina blogo cholesterolio kiekį kraujyje.

Gydytojai pataria daugeliui baltymų gauti iš augalų maisto produktų, o ne piktnaudžiauti.

5. Greitas maistas.

Gydytojai padarė išvadą, kad greito maisto vartojimas sukelia įvairių uždegimų atsiradimą kraujagyslėse ir padidina trigliceridų kiekį organizme.

Po valgio, kuriame yra daug riebalų, organizme prasideda vidiniai uždegiminiai procesai ir endotelio disfunkcija. Tai neišvengiamai sukelia širdies sutrikimus.

6. Energetiniai gėrimai.

Jie turi daug cukraus, taip pat medžiagų, kurios gali padidinti kraujo spaudimą arba sukelti aritmiją. Tai nereiškia, kad reikia visiškai pašalinti kofeiną iš dietos.

Arbata ir kava turi savo privalumų ir naudingų savybių. Pirmenybė teikiama kokybiškai arbatai ir natūraliai kavai, o ne energetiniams gėrimams. Gerkite šiuos gėrimus be cukraus, plaktos grietinėlės, karamelės ir kitų priedų. Tada jie jums bus naudingi.

7. Per daug druskos.

Druska dažnai pagardiname savo maistą, nors jos būna pakankamai. Keletą kartų dažnai viršijame rekomenduojamą druskos normą.

Druska jau yra visuose tradicinio amerikietiško sumuštinio ingredientuose: duonoje, marinuotuose agurkuose ir netgi kalakutienos filė.

Prieš pasirinkdami, perskaitykite etiketėje esančią informaciją. Sužinokite, kiek natrio yra gaminyje. Didelis natrio kiekis padidina kraujospūdį.

8. Kokosų aliejus.

82 proc. Kokoso aliejaus riebalų yra prisotinta. Tai daugiau nei saulėgrąžų aliejuje, jautienos taukuose ir riebaluose. Tyrimai rodo, kad jis gali padidinti „blogo“ cholesterolio kiekį.

Ribokite sočiųjų riebalų suvartojimą, pakeiskite juos neprisotintais augaliniais aliejais – alyvuogių ir saulėgrąžų.

Šaltinis

Komentarai