Žmonės po 40-ies turi dirbti 3 dienas per savaitę


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Žmonės nemėgsta to pripažinti, bet kuo vyresni mes tampame, tuo labiau prarandame miklumą. Su metais tampame protingesni, bet galimybė sutelkti dėmesį ir įsiminti dalykus mažėja. Bėgant laikui žmonės praranda reakcijos greitį.

Melburno mokslininkai įrodė, kad darbas iki 30 valandų per savaitę naudingas kognityviniams žmogaus įgūdžiams vystytis, bet sukelia našumo mažėjimą.

Tyrimuose dalyvavo 3 500 moterų ir 3 000 vyrų, kuriems buvo per 40 metų. Tiriamieji sprendė kognityvinių gebėjimų testus, juos stebėjo mokslininkai.

Tyrimai parodė: žmonių, kurie dirbo daugiau kaip 55 valandas per savaitę, kognityviniai gebėjimai buvo gerokai sumažėję nei tų, kurie išvis nedirbo.

Testo autorius profesorius Kolinas Makenzis pasakė, kad jį sudaro įvairūs elementai, kurie rodo dalyvių galimybę garsiai skaityti žodžius, jungti raides ir skaičius greičio testuose ir skaičiuoti.

Sulaukus vyresnio amžiaus, intelektą stimuliuoti naudinga, bet tik tam tikrais būdais, pvz., sprendžiant galvosūkius ir kryžiažodžius, tačiau per didelis stimuliavimas turi atvirkštinį efektą.

Profesorius Makenzis sako, kad daugelyje šalių svarstomas klausimas padidinti pensinį amžių, kuris verčia žmones dirbti ilgiau. Tačiau jo nuomone, svarbu trumpinti darbo savaitę iki 3 darbo dienų.

Jis teigia, kad egzistuoja plonytė riba tarp smegenų aktyvumo palaikymo ir per didelio krūvio, o tai sukelia stresą ir turi kitų negatyvių padarinių. Makenzis mano, kad geriausias žmonių per 40 metų sprendimas yra dirbti ne visą darbo dieną. Taip jie pakankamai stimuliuos savo smegenis, bet nebus per daug nuvargę.

Makenzis siūlo žmonėms rasti savo gyvenime balansą, o ne persitempti perkopus 40 metų ribą. Jis mano, kad tai gali turėti reikšmingos įtakos bendrai sveikatos būklei.

Atminkite, kad pinigai svarbu, bet tai ne svarbiausias dalykas gyvenime. Niekas nenori dairytis atgal į savo gyvenimą ir prisiminti tik tai, jog visą laiką praleido darbe. Egzistuoja kur kas svarbesnių dalykų, tarkim, leisti laiką su draugais ir šeima. Nežiūrėkite į darbą per daug rimtai ir raskite laiko sukurti nepaprastus prisiminimus.

Šaltinis

Komentarai

Reklama