Lietuva ruošiasi karui prieš Rusija


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Rusijos-Gruzijos karo dešimtmečio minėjime Gruzijoje antradienį rugpjūčio 7 d. dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragina prisiminti Maskvos agresijos pamokas. Pasak jo, tarptautinės bendruomenės bandymai po karo normalizuoti santykius su Rusija lėmė tolesnį jos agresyvų elgesį aneksuojant Ukrainos Krymo pusiasalį.

Jis Gruzijoje lankėsi su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowiczium ir Edgaru Rinkevičiumi bei Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko.

Ministras taip pat tvirtino, kad Gruzijos ir Ukrainos integracijos į tarptautines organizacijas perspektyvos turi būti aiškesnės.

„Manau, kad tai yra klaida ir tokia pati panaši klaida kaip buvo ir 2008-aisias metais, kuomet NATO viršūnių susitikime mes nesuteikėme narystės veiksmų plano tiek Sakartvelui (Gruzijai), tiek ir Ukrainai ir netrukus po to prasidėjo karo veiksmai“, – pridūrė L. Linkevičius.

Rusija grasina Gruzijai: įspėja, kas bus, jei įstos į NATO

2008-ųjų rugpjūtį, naktį iš 7-tos į 8-tą dieną, tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvlis pradėjo didelę karinę operaciją prieš Pietų Osetijos separatistų pajėgas, kurios iš pabūklų apšaudė vietinių gruzinų kaimus.

Maskva į tai reagavo ginkluotu įsiveržimu į Gruzijos teritoriją – buvo užimti dideli šalies plotai, bombarduojami įvairūs objektai.

Laimėjusi šį trumpą karą Rusija oficialiai nepriklausomomis valstybėmis pripažino Pietų Osetiją ir kitą nuo Gruzijos atskilusią sritį Abchaziją, užsitikrindama šių abiejų teritorijų.

Rusija yra dislokavusi tūkstančius savo karių šių teritorijų karinėse bazėse.

Abi šios sritys, kartu paėmus, apima apie 20 proc. Gruzijos valstybės teritorijos. Tarptautinė bendruomenė Abchaziją ir Pietų Osetiją laiko okupuotomis Gruzijos teritorijomis.

Per 2008 metų rugpjūtį vykusį karą D. Medvedevas dirbo Rusijos prezidento poste.

Pirmadienį Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas teigė, kad Sakartvelo priėmimas į NATO išprovokuotų didelį konfliktą.

Interviu dienraščiui „Kommersant“, kuris antradienį buvo parodytas per valstybinę televiziją, Dmitrijus Medvedevas sakė, kad NATO planai ilgainiui pasiūlyti narystę Gruzijai yra „absoliučiai neatsakingi“ ir „kelia grėsmę taikai“.

Prezidentė: pratybomis „Zapad 2017“ demonstratyviai ruošiamasi karui su Vakarais

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad 2017 m. Rusijoje ir Baltarusijoje vyksiančios pratybos „Zapad“ demonstruoja šių šalių rengimąsi karui su Vakarais.

„Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“, – žiniasklaidai Rygoje sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, grėsmės iš Rytų verčia Baltijos šalis prašyti partnerių papildomų saugumo garantijų, pavyzdžiui, dėl sprendimų priėmimo greičio NATO.

Įdomu, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė karinių pratybų “Zapad-2017” metu lankėsi JAV. Ji vyko į JT Generalinės Asamblėjos sesiją Niujorke. Šis vizitas sukėlė kritiką prieš ją Lietuvos Seime.

“Iš principo ištrimitavom visam pasauliui apie galimą karinę invaziją į mūsų valstybę ir keista, kad tuo metu, kai ta grėsmė labiausiai padidėja, vyriausias karinių pajėgų vadas nusprendžia išvažiuoti iš valstybės ir ne kur nors netoli, bet už jūrų marių, tai daugiau negu keista”, — pasakė deputatas Povilas Urbšis.

Pasaulio dėmesį patraukusios didelės Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad 2017“ pagaliau baigėsi rugsėjo 20 dieną be didesnių incidentų, dėl kurių baiminosi kai kurios Vakarų šalys.

Lietuva yra dar laisva ir nepriklausama.

Galbūt JAV išnaudoja Lietuvą ieškant pateisinimo dėl NATO įsiveržimo į Rusiją?

Karas be medijos tampa beprasmis, nes pirma reikia sukurti pretekstą karui, grūsti žmonėms į galvą agresyvią propagandą.

Komentarai