Migrantams trigubinamos išmokos – sieks net 1000 eurų


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sprendimu savanoriškai į savo kilmės šalis sugrįžtantiems migrantams bus mokamos gerokai didesnės išmokos nei dabar.

Migracijos departamentas baigė nagrinėti neteisėtai į Lietuvą iš Baltarusijos patekusių migrantų prieglobsčio prašymus, kuriuos užregistravo vasarą ir rugsėjį dirbusios mobiliosios komandos. Iš 3272 prašymų prieglobstis suteiktas 54 užsieniečiams – kitų laukia išsiuntimas į kilmės šalis.

Siekiant paskatinti savanorišką grįžimą, vidaus reikalų ministrė A.Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma savanoriškai į kilmės šalis norintiems grįžti migrantams išmoką didinti tris kartus – iki 1000 eurų. Šių išmokų didžioji dalis bus finansuojama iš Europos Komisijos Lietuvai suteiktos paramos migracijos krizės valdymui.

„Migrantų grąžinimas į kilmės šalis yra sudėtingas ir ilgas procesas. Vieno migranto išlaikymas Lietuvai per metus kainuoja 11 000 eurų – tai yra didelė našta valstybei. Ieškome būdų, kaip paskatinti savanorišką grįžimą, ir tikimės, jog didesnė išmoka padidins išvykimą pasirinkusiųjų skaičių”, – teigė A.Bilotaitė.

Komentarai

Reklama