Aušrinė Armonaitė: drąsiai galiu teigti – suvaldėme pandemiją


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, vertindama Vyriausybės darbo metus, teigė, kad ministrų kabinetas atlaikė daug išbandymų, tad atlaikys ir skandalą, kilusį dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito.

Kaip po Laisvės partijos tarybos posėdžio kalbėjo A. Armonaitė, Vyriausybės nariai nesilaiko įsikabinę postų, tačiau ministrų kabinetas yra pajėgus atlaikyti susiklosčiusią sudėtingą situaciją dėl sankcijų.

„Mes, drąsiai galiu teigti, suvaldėme pandemiją, mes atlaikėme migrantų krizę, mes atlaikėme daugybę kitų dalykų ir šitą iššūkį taip pat galime įveikti“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Armonaitė apie svarstomą ministrų atstatydinimą: svarbu, kad neužsižaistume kaltų paieškose, Vyriausybė gali atlaikyti šią krizę

Antradienį Seimas svarstys sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio interpeliaciją. A. Armonaitė teigė, kad Laisvės partija interpeliacijos tikrai nepalaikys.

„Ministras susitvarko su pareigomis ir jį taip pat palaikysime, kaip ir palaikysime biudžetą“, – sakė Laisvės partijos pirmininkė. Ji taip pat kalbėjo, kad apie planus atsistatydinti paskelbę užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis yra puikiai susitvarkantys ministrai.

Anot A. Armonaitės, nereikia užsižaisti kaltųjų paieškose, o svarbiau rasti būdų įgyvendinti sankcijas.

Įvertino pirmuosius Vyriausybės darbo metus

Laisvės partijos taryba pagrindine šios Vyriausybės pirmųjų metų darbo sėkme laiko gebėjimą valdyti COVID-19 pandemiją neįvedant naujo karantino ir pastebimai padidėjusį švietimo ir mokslo sistemos finansavimą.

Šiai Vyriausybei daug laiko ir pastangų kainavo koronaviruso pandemijos valdymas, pabėgėlių krizė ir kitų „gaisrų“ gesinimas, todėl partija tikisi, kad kitais metais valdančiajai koalicijai pavyks įvykdyti daugiau suplanuotų reformų: vyks valstybės tarnybos pertvarka, bus peržiūrėti gyventojams ir verslui taikomi mokesčiai, gerinama vaikų ugdymo kokybė.

Laisvės partija antradienį Seime balsuos už 2022 m. valstybės biudžeto projektą.

„Kitų metų biudžetas yra stipriai orientuotas į gyventojų pajamų – pensijų ir atlyginimų – didinimą. Daugumai žmonių tai labai svarbu. Džiaugiamės dideliais pokyčiais švietimo finansavime, nes Laisvės partijai tai yra vienas iš prioritetų. Dar vienas Laisvės partijos laimėjimas – trečdaliu didesnis finansavimas mokslui, nes tai yra mūsų visų ateitis, pagaliau atsiradęs rimtas dėmesys priklausomybių gydymui“, – sakė partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Laisvės partija skeptiškai vertina šiuo metu svarstomus pasiūlymus įvesti visuotinius nekilnojamojo turto, dovanojimo, automobilių mokesčius. Partija visada pasisakė prieš mokestinės naštos didinimą gyventojams ir verslui. Laisvės partija norėtų, kad kitais metais būtų sutarta pradėti laipsniškai sumažinti mokestį reinvestuojamam pelnui, nes tai galėtų paskatinti greitesnį šalies ekonomikos augimą ir padidinti Lietuvos konkurencingumą pritraukiant užsienio investicijas. Teigiamu žingsniu šalies mokestinėje sistemoje partija vadina sprendimą nuo kitų metų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį.

Laisvės partijos taryba taip pat teigiamai įvertino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vykdomą inovacijų reformą, pradėtą naują valstybės įmonių pertvarkos etapą, Teisingumo ministerijos inicijuotą bausmių vykdymo sistemos pertvarką, taip pat – Susisiekimo ministerijos vykdomą planą išskaidrinti tamsų kelių priežiūrai ir tiesimui skirtų pinigų skirstymą.

Deja, bet pirmaisiais metais valdančiajai koalicijai nepavyko priimti daugybės sprendimų, susijusių su teigiamais pokyčiais ir vakarietiškų vertybių įtvirtinimu Lietuvoje žmogaus teisių srityje. Dėl balsų trūkumo nepradėtas svarstyti partnerystės įteisinimas, nebuvo panaikinta baudžiamoji atsakomybė už mažo kiekio narkotinių ir psichotropinių medžiagų turėjimą, net nepradėtas Stambulo konvencijos ratifikavimas.

„Pagaliau žmogaus teisių darbotvarkė atėjo į Seimą ir sulaukė rekordinio parlamentarų palaikymo. Ir nors parlamente šiais metais nepakako balsų, priimti keliems šimtams tūkstančių žmonių aktualius klausimus žmogaus teisių srityje, mes nusiteikę kovoti toliau“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė.

Trijų partijų santykius priimant sprendimus valdančiojoje koalicijoje partijos pirmininkė įvardijo kaip konstruktyvius ir kolegiškus.

„Tačiau reikia pripažinti, kad aplinkybės, kuriomis dirbame, nėra lengvos. Nesibaigianti pandemija, rūpesčiai ir krizės vargina visus. Ko mums visiems Seime dabar labai trūksta ir ko norėčiau palinkėti – tos teigiamos ir optimistinės atmosferos, kurią jautėme prieš metus, kai laimėjome rinkimus. Esame ateities partija, todėl ir toliau dirbsime, kad Seimas ir Vyriausybė priimtų į ateitį orientuotus sprendimus“, – sakė A. Armonaitė.

Komentarai

Reklama