Laisvės partija išsirinko kandidatus į Vilniaus merus: jais tapo D. Meiželytė, T. V. Raskevičius, V. Jurgutis ir N. Vitkauskas.


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Laisvės partija išsirinko kandidatus į Vilniaus merus: jais tapo D. Meiželytė, T. V. Raskevičius, V. Jurgutis ir N. Vitkauskas.

Laisvės partija išsirinko kandidatus į Vilniaus merus. Jais tapo Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė, Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius, Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis ir partijos narys Nerijus Vitkauskas.

Kandidatuoti į mero postą partijos renginyje atsisakė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Vilniaus miesto Savivaldybės Tarybos narys Gediminas Jaunius, Seimo narė Monika Ošmianskienė, Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas, Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininkas Umberto Masi, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas bei partijos narė Virginija Kukarėnė.

Kandidatu iškeltas Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius priimdamas nominaciją teigė sieksiantis, kad iš vakarietiškų vertybių forposto Vilnius po rinkimų netaptų tik dar vienu rytų Europos miestu, valdomu ūkvedžių.

„Artėjantys rinkimai mano mylimą miestą gali grąžinti į populistinių pažadų, bankroto ir tamsos laikus. Savo akimis matau ir jaučiu, kaip Lietuva sukasi nuo niūrios posovietinės kasdienybės bei žengia į Vakarus, o būtent Vilnius, o ne kas kitas, šiuo metu yra to žygio avangardas. Tad priimu siūlymą kandidatuoti į Vilniaus merus, kad nesustotume. Dar daugiau – kad dideliais žingsniais eitume į priekį ir mūsų mieste būtų išgirstas kiekvienas vilnietis“, – sakė T. V. Raskevičius.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas einanti Donalda Meiželytė teigė, jog ateinančiais metais Vilniui teks iššūkis plačius mostus suderinti su saikingu biudžetu, o rinkimų programoje su kolegomis vilniečiams pažadės tik tai, ką realiai pavyks įgyvendinti.

„Prieš trejus metus svajojau, kad mieste visos šiukšliadėžės būtų uždaros ir vėjas neplaikstytų šiukšlių, dabar svajoju, kad kad visi miesto laiptai būtų atnaujinti bei su įrengtais nuolydžiais, kad bent jau centre įrengtume gatves vietoj žvyrkelių. O pagrindinė vizija, kad švietimui ir švietimo įstaigų aplinkai būtų skiriamas milijardas ir vienaragiai būtų du“, – kalbėjo D. Meiželytė.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pabrėžė, kad svarbu kalbėti ne apie tai, koks Vilnius turi būti vien per kitą kadenciją, bet ir apie tai, kokį miestą matysime po dešimties ar daugiau metų.

„Noriu būti šios kampanijos dalimi, dalintis savo patirtimi, kurią sukaupiau būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, ir labai tikiu, kad mes išsirinksime patį kandidatą ar kandidatę. Noriu pasidžiaugti žmonėmis, kurie sutinka kartu dalyvauti šioje kelionėje, ypatingai – Tomo Vytauto Raskevičiaus užsidegimu“, – teigė V. Jurgutis.

Tuo tarpu partijos narys Nerijus Vitkauskas stebėjosi, kad buvo iškeltas į Vilniaus merus ir vadino tai didele avantiūra. Prisistatymo kalboje jis negailėjo gražių žodžių Vilniui ir vadino Lietuvos sostinę „laisvės tvirtove”.

„Kažkas mane nominavo dalyvauti rinkimuose, sužinojau apie tai vakar, esu labai nustebintas, dėkingas. Tai yra rinkimai į sostinės mero postą ir šie žmonės, kurie mane siūlo, jie supranta, kad tai yra neįtikėtinai didelė avantiūra. Taip, mes gautume manau nemažai dėmesio, tačiau išskirtinumo greičiausiai nepakanka, reikia turėti ir daugiau raktinių savybių, kurių vis dar mokausi iš savo kolegų“, – aiškino N. Vitkauskas.

„Manau, būkime pragmatiški, gerai paskaičiuokime kiek realiai yra žmonių, kurie norėtų turėti modernų, šiuolaikiškai į pasaulį žvelgiantį, bet gana jauną ir gana crazy merą”, – pridūrė jis.

Vienintelis likęs kandidatas, kuris atstovaus Laisvės partiją ir sieks Vilniaus mero posto, paaiškės spalio 22 dieną, atviru balsavimu.

Primename, kad šeštadienį vyksta Laisvės partijos organizuojamas renginys „Vilnius yra vienaragis: Kas toliau?“.

Jo metu apžvelgta, kokių idėjų, vizijų, problemų sprendimų ir lyderystės reikia Vilniuje, taip pat, kokius darbus dėl gyvenimo Vilniuje spėjo nuveikti Laisvės partija.

Renginyje nominuoti kandidatai pirminiuose Laisvės partijos kandidatų į Vilniaus merus rinkimuose.

Renginyje taip pat vyko diskusija „Vilnius yra vienaragis. Kas toliau?“, kurioje dalyvavo A. Armonaitė, V. Mitalas, T. V. Raskevičius, V. Jurgutis, D. Meiželytė ir investuotoja Jekaterina Govina.

Komentarai

Reklama