Orkaitė bus kaip nauja: prireiks vos 2 citrinų


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Daugelio mėgstamiausių namų ruošos darbų sąraše orkaitės valymas turbūt užima vieną paskutinių vietų, kažkur tarp klozeto ir nuotėkų valymo.

Natūralus orkaitės valymo būdas. Valyti orkaitę iš tiesų yra visai paprasta – naudodamiesi šiais metodais, kuriems tereikia tik kelių ekologiškų valiklių ir trupučio pastangų, puikiai ją išvalėme.

Citrinų ir kitų citrusinių vaisių aliejai puikiai šalina riebalus, todėl savo orkaitę – ypač jei tai – konvekcinė orkaitė – puikiai išvalysite dviem citrinomis ir trupučiu pastangų.

Citrinas perpjaukite pusiau ir išspauskite jų sultis į kepimo indą. Citrinų likučius taip pat sudėkite į tą patį indą. Tuomet trečdalį indo pripildykite vandens, įdėkite į orkaitę ir maždaug 30 minučių įjunkite orkaitėje 250 laipsnių temperatūrą. Jei orkaitė labai nešvari, galite ją įjungtą palikti ir kiek ilgiau.

Vanduo ir citrinų sultys sušils ir jų garai ims lipti prie nešvarumų, jie suminkštės ir tuomet valyti bus lengviau. Išimkite indą ir palikite orkaitę atvėsti. Kai orkaitė atvės, nešvarumų likučius nuvalykite šveičiamąja šluoste – didesniems nešvarumų gabalams nuimti pravers silikoninė mentelė.

Valydami orkaitės vidų, šluostę skalaukite vandenyje su citrina.

Šį citrinų vandenį naudokite tol, kol orkaitė bus švari, tuomet drėgmę pašalinkite rankšluosčiu. Turėkite omenyje, kad valoma orkaitė gali garuoti, todėl įjunkite orkaitės ventiliatorių arba atidarykite langą.

www.tv3.lt

Komentarai

Reklama