Turkijoje sugalvojo įstatymą močiutėms, apie kurį svajojo visas pasaulis


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Visos šeimos, turinčios vaikų ir dirbančių senelių, žino, kaip sunku kam nors palikti vaiką ir kur nors ištrūkti dviese.

Tenka ieškoti auklės, o tai nelengva, be to, ir nepigu.

Papasakosime apie vieną žinomą šalį, kurioje prieita genialaus sprendimo – paskyrė algą močiutėms, kurios prižiūri anūkus darbo dienomis. Vaikų priežiūra yra didžiausia dirbančių motinų problema, tačiau Turkijos vyriausybė sugalvojo paprastą sprendimą – mokėti močiutėms, kad jos prižiūrėtų vaikus.

2017 m. vasarį Turkija paleido bandomąją programą, pagal kurią darbo dienomis savo anūkus prižiūrinčioms močiutėms valstybė mokėjo algą. Toms, kurių pensija siekė 1 000–1 800 Turkijos lyrų (250–450 JAV dolerių), projektas leidžia papildomai užsidirbti pinigų prižiūrint anūkus savo namuose.

Programos tikslas – padidinti moterų užimtumą darbo rinkoje. Projekto startas planuojamas šių metų vasario mėnesį dviejose Turkijos provincijose – Izmire ir Bursoje. Iš pradžių į jį bus įtraukta maždaug 1 000 šeimų. Po 6 mėnesių šios programos realizavimo ir atsižvelgus į rezultatus, ji bus įgyvendinama ir kituose Turkijos regionuose.

Programa leis moterims grįžti į darbą visai darbo dienai ir atitinkamai daugiau uždirbti. Interviu „CNN Turk“ Turkijos darbo ir socialinio aprūpinimo ministras pasakė, kad už anūkų priežiūrą močiutės gaus maždaug 400 Turkijos lirų (99 eurus, arba 105 JAV dolerius) per mėnesį.

Šaltinis

Komentarai

Reklama