Pats mažametį sūnų auginantis Egidijus Dragūnas pratrūko – pasisakė apie mokytojų streiką


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Streikuojantys mokytojai jau savaitę nesitraukia iš Švietimo ir mokslo ministerijos patalpų. Dėl oresnio gyvenimo kovojantys pedagogai sulaukė ir dainininko Egidijaus Dragūno palaikymo. Grupės „Sel“ lyderis įsitikinęs – rodyti savo solidarumą šioje situacijoje yra kiekvieno lietuvio pareiga.

„Yra toks posakis – „Skaldyk ir valdyk“ – būtent tai daro mūsų politika. Labai jaučiasi, kad mes, visuomenė, esame susiskaldžiusi, mums primetamos problemos, kurios sprendžiamos pavieniui“, – sako Egidijus ir netrukus tęsia.

„Dabar žmonėms buvo svarbu įžiebti eglutes. Žinoma, tai yra šventė. Šiemet turime daug gražių eglučių, tačiau, matyt, daugelis nesupranta, kad artėja savivaldybių rinkimai ir kiekvienas meras nori parodyti, kokią eglę jis gali pastatyti. Tuo pačiu kai yra įžiebiama eglė, gretimame kieme stovi mokytojai. Tai yra atspirties taškas, kuris turėtų mus išjudinti. Mes privalome išeiti masiškai, parodydami solidarumą žmonėms, kurie moko mūsų vaikus, kuria jų ateitį. Mokytojai, savo ruožtu, taip pat demonstruoja pavyzdį, kaip reikia būti solidariems, padėti vienas kitam net ir tokioje situacijoje“, – savo mintimis su DELFI dalijosi atlikėjas.

Dainininkas, kuris iki šiol turi teisinių problemų dėl namo statybų Pavilnių regioniniame parke, stebisi, kaip skirtingai veikia valstybinės institucijos.

„Man keista, kad laiko ir lėšų versti kažkokius namus atsiranda – tą kalbu iš asmeninės patirties, o padėti mokytojams ne. Mes turime eiti ne tik į šventes. Šiandien visiems žmonėms reikėtų parodyti pagarbą mokytojams. Tą daryti turėtų ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Mažuosius reikia mokyti, aiškinti, kodėl ir kam jie turėtų palaikyti savo mokytojus. Parodyti savo palankumą šiuo atveju yra labai svarbu“, – tikina E. Dragūnas.

Pasiteiravus, ar apie dabartinę mokytojų situaciją jis supažindino ir savo mažametį sūnų, Egidijus neslepia, kad toks pokalbis buvo.

„Visa tai paaiškinau ir savo sūnui. Kadangi mes mokomės privačioje mokykloje, mokytojai algomis nesiskundžia ir jie neturi tokios problemos. Nepaisant to, juk yra valstybinės mokyklos ir jų mokytojai. Man graudu žiūrėti į Seimą ir jo darbuotojus, kurie turi tokius atlyginimus. Valstybiniame sektoriuje niekas negali gauti daugiau už mokytoją, kuris moko, gydytoją, kuris yra atsakingas už mūsų sveikatą ar policiją, kuri mus saugo. Tai turi būti pirmoje vietoje“, – tvirtina „Sel“ lyderis.

E. Dragūnas skatina nelikti abejingiems artimo nelaimei. Būtent žodžiu „nelaimė“ jis apibūdina dabartinę mokytojų padėtį.

„Pasikartosiu. Mūsų valstybėje galioja „Skaldyk ir valdyk“ principas. Mus suskaldo į skirtingas žmonių grupeles ir susitvarko. Tačiau ateina laikas, kai kažkieno kieme yra nelaimė, todėl mes visi privalome į tai reaguoti. O mokytojams tai tikrai yra didelė nelaimė – kitaip net nepavadinsi“, – sako jis.

Paklausus, ar jis pats yra pasiruošęs parodyti solidarumą ir išeiti į gatves, kovojant už oresnį mokytojų gyvenimą, Egidijus nė nesvarstė.

„Tai aišku. Skaitydamas spaudą man ima pyktis, nes pamatau, kur nueina visų mūsų pinigai. Mūsų valstybėje per daug absurdo. Žiūrint į politiką šiuo metu matome tik partijų kovą už vietą. Juk jie ne tam ten išrinkti, kad kovotų už savo gerovę. Jie turėtų kovoti už mūsų visų bendrą gerovę, surinktus mokesčių mokėtų pinigus turėtų protingai išdalinti, o ne vogti. Tokia ta mano žinutė. Šiandien žmonės turi atsistoti šalia mokytojų ir rodyti jiems savo palaikymą“, – DELFI kalbėjo dainininkas.

Šaltinis: www.delfi.lt

Komentarai

Reklama