Nenustebkite, jei per šventes sulauksite pareigūnų skambučio į duris


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Nuo trečiadienio įsigaliojus dar griežtesnėms karantino taisyklėms, draudžiami didesni nei dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių susibūrimai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina žmones būti pilietiškais ir, matant susibūrimus, paprašyti aplinkinių laikytis valdžios nurodymų, o šiems nesutikus – kreiptis į policijos pareigūnus.

Tačiau kaip artėjant Kalėdų laikotarpio šventėms tokius ribojimus užtikrins policijos pareigūnai, ypač jei kalbame apie privačią asmens erdvę? Kokios baudos gresia nepaklususiems karantino taisyklėms? Baudos – iki 1500 eurų Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis naujienų portalą lrytas.lt informavo, kad savaitgaliais ir švenčių metu policijos pareigūnai specialių reidų į namus nerengs, tačiau reaguos į žmonių gautus iškvietimus apie karantino taisyklių pažeidimus.

Tačiau kaip artėjant Kalėdų laikotarpio šventėms tokius ribojimus užtikrins policijos pareigūnai, ypač jei kalbame apie privačią asmens erdvę? Kokios baudos gresia nepaklususiems karantino taisyklėms?

Baudos – iki 1500 eurų

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis naujienų portalą lrytas.lt informavo, kad savaitgaliais ir švenčių metu policijos pareigūnai specialių reidų į namus nerengs, tačiau reaguos į žmonių gautus iškvietimus apie karantino taisyklių pažeidimus.

Baudos už juos sieks nuo 500 iki 1500 eurų. „Policija nerengs specialių reidų į privačius namus, butus, ar kitas patalpas, tačiau reaguos į gautus iškvietimus. Už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų“, – perspėjo policijos departamento atstovas spaudai. A.Veryga: kaimynai gali reaguoti į pažeidimus Pasiteiravus, kaip reikėtų elgtis pamačius būriavimosi pažeidimus, laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė portalui lrytas.lt siūlė elgtis pilietiškai.  „SAM siūlo elgtis pilietiškai pradedant nuo savęs, t.y. saugoti save ir kitus. Jei nutiktų taip, kad žmonės mato, jog kiti nesilaiko būtinų karantino reikalavimų ir saugumo taisyklių, pirmiausia rekomenduojama įspėti ir paprašyti būti pilietiškais. Juk tikslas tai bendras – sustabdyti koronaviruso plitimą šalyje. Ir tik tada, jei nereaguoja bei atsisako laikytis karantino reikalavimų, elgtis saugiai, atsakingai, kreiptis į pareigūnus. Kitaip tariant, kraštutiniu atveju. Svarbiausia, kad neprigytų skundų kultūra, kuri, vargu, ar gali toli nuvesti“,

Komentarai

Reklama