Advokatas V.Molis: „Lietuvoje atsiranda dar viena prekė – vaikas“


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Advokatas Vygaudas Molis sako, jog per 45 savo teisinio darbo stažo metus jis yra matęs visokių kuriozų, tačiau tai, kas pastaruoju metu Lietuvoje vyksta vaiko teisių srityje, pranoksta viską. „Lietuvoje atsiranda dar viena prekė – vaikas“, – sako advokatas V.Molis.

Jis mano, jog kai kuriose valstybėse probleminiai dalykai dėl vaiko yra per daug „persūdyti“, ir dabar tokią praktiką siekiama perkelti į Lietuvą.

„Čia aš jau matau lobistus, kurie sukūrė šį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą ir nenori taisyti jo realių spragų – nes mes matome, kad vien tik per keturis mėnesius buvo paimta tūkstantis vaikų, o tai yra valstybėje beprotybė“, – mano advokatas.

„Yra tam tikra grupė žmonių, galbūt ir Seimo narių, suinteresuota, kaip lobistai, ginti tą įstatymą. Jie nemato tame įstatyme spragų. Bet aš matau spragas. Ir kai kurie Seimo nariai bando jas taisyti, nes jas būtina pataisyti. Ir anksčiau ar vėliau mes prie tų pataisų grįšim, nes čia valstybei iš esmės jau yra nacionalinio saugumo klausimas“, – įsitikinęs V.Molis.

Jis teigia nesuprantantis tų Seimo teisininkų, kurie blokuoja pusšimčio Seimo narių parengtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas.

„Jie yra tarnautojai ir privalo mums tarnauti. Ir mes turime juos priversti mums tarnauti tinkamai. Ir aš pasiryžęs ginti tokias šeimas, iš kurių neteisėtai paimami vaikai“, – „Karštam komentarui“ sakė advokatas.

Jo nuomone, kadangi lobistai prastūmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą su tam tikrom spragom: kada nori – paimi vaiką, nieko neatsiklausi, grąžini irgi kada nori, tai dar kartą įrodo, kad lobistai vaiką padarė preke.

„Lobistai gina tiesiog ne teisę, o kažkokią anarchiją“, – sako didžiulę teisinę patirtį turintis advokatas, buvęs ilgametis Kauno teisininkų draugijos pirmininkas.

„Be abejonės, ten, kur yra asocialios šeimos,– kita situacija ir tokių šeimų vaikus reikia prižiūrėti. Tačiau ten, kur normalios šeimos, tačiau kurių gyvenimas yra sunkus – mes juk priklausomi nuo sistemos, ir daug kam iš tiesų sunku išlaikyti vaikus, tai tokioms šeimoms mes turime padėti, o ne daryti iš Lietuvos Afganistaną. Ten, kurie negali susimokėti mokesčių, parduoda savo vaikus. Nejaugi ir Lietuva prieis iki to, kad pradės pardavinėti savo vaikus? Nes dabar juk beveik tas ir vyksta – taikiniu netekti vaikų yra tapę skurdžiai gyvenančios šeimos“, – sakė advokatas.

Jis pažymėjo, kad tautos, kurių gyventojų skaičius yra iki 5 mln., tokį gyventojų lygį išlaiko tik jeigu šeima turi 4 vaikus.

„Jeigu norime turėti gyventojų prieaugį, šeimos turi auginti po 5 vaikus. O kokią situaciją mes turime šiandien? Valstybė tuo visiškai nesirūpina, priešingai – dar tuos pačius esamus atima ir „parduoda“.

Taigi, esant tokiai politikai, jeigu mes ir tuos paskutinius vaikus padarysime preke ir kažkam „parduosime“, tai Lietuva, kaip valstybė, išnyks. Kada tai įvyks – tik laiko klausimas.

Beje, Lietuvos susinaikinimo procesas vyksta jau ne vieną šimtmetį, ir dabar, matyt, jau paskutinis etapas – pereita prie vaikų, nes vaikai – tai mūsų ateitis. Reikia daryti išvadas“, – „Karštam komentarui“ nuomonę išsakė advokatas Vygaudas Molis.

Komentarai

Reklama