Eglės ir Gintaro raštas tarnyboms: pozityvios tėvystės kursai – amoralūs


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Paimtų vaikų skandalą paviešinusi kauniečių Eglės ir Gintaro šeima nusprendė į savo namus neįsileisti socialinių darbuotojų. Taip pat jie nebelankys ir pozityvios tėvystės kursų. Raštą, skirtą socialinėms tarnyboms, tėvas paviešino socialinėje erdvėje.

Namų durys užvertos

Socialiniame tinkle „Facebook“ Gintaras paviešino raštą, kuriuo atsisakoma, kad socialiniai darbuotojai lankytųsi šeimos namuose, tačiau kauniečiai neatsisako visų jiems siūlomų socialinių paslaugų. Jie su socialiniais darbuotojais galės bendrauti kieme ar kitoje ne namų aplinkoje.

„Mes, būdami atsakingi už savo šeimos gerovę (emocinę, psichologinę ir dvasinę sveikatą), atsisakome priimti socialinius darbuotojus savo namuose – gyvenamojoje aplinkoje, kadangi šių asmenų nuolatiniais tapę apsilankymai, kelia grėsmę mūsų vaikų gerovei, ypač jų emocinei raidai. Dėl tokių aplinkybių atsirado vaikams baimė, nesaugumo jausmas, agresija“, – kauniečiai dėstė tarnyboms skirtame rašte.

Atsisako ir tėvystės kursų

Toliau Eglė ir Gintaras, iš kurių buvo skandalingai atimti ir vėliau grąžinti vaikai, dėstė, jog nebelankys ir pozityvios tėvystės kursų. Anot kauniečių, tokie mokymai prieštarauja jų įsitikinimams. Manome, kad siekdami išauklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, turime teisę patys pasirinkti jų ugdymo formas pagal savo įsitikinimus.

„Atsisakome mums prievarta primestų pozityvios tėvystės kursų, kurie prieštarauja mūsų religiniams įsitikinimams. Bažnyčia ir Šv. Raštas moko, kad vaikai turi gerbti tėvą ir motiną, kad jiems gerai sektųsi ir kad jie ilgai gyventų žemėje. Mums teikiamuose mokymuose perteikiamą pozityvios tėvystės esmę sudaro tam tikras nepagarbos tėvams propagavimas bei jų reikšmingumo vaikų gyvenime sumenkinimas, skleidžiant žinią, jog vaikai tarsi nepriklauso savo tėvams, o priklauso pasauliui, teigiama, kad vaikai tėvams neprivalo padėti senatvėje“, – prieštaravimus tarp įsitikinimų ir mokymų rašė Eglė ir Gintaras.

Kauniečių šeima neslėpė, kad nebemato prasmės lankyti tokių kursų, nes juose labai daug akcentuojama vaikų nepriklausomybė, kuri sukelia nepagarbą tėvams, nes vaikams nepaliekama jokių pareigų, tik teisės.

„Mes manome, kad siekdami išauklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, turime teisę patys pasirinkti jų ugdymo formas pagal savo įsitikinimus. Todėl toks mokymas mums yra amoralus ir nepriimtinas neoliberalistinės ideologijos skleidimas per prievartinį pozityvios tėvystės kursų primetimą. Toks mokymas prieštarauja tiek mūsų pažiūroms, tiek mūsų šeimos bei vaikų interesams ir yra neleistinas kišimasis į mūsų šeimos privatumą“, – aštresnių žodžių negailėjo Eglė ir Gintaras.

Šaltinis: www.diena.lt

Komentarai

Reklama