Širdį draskanti herojaus istorija: nuotrauka, kuri jau tapo legenda


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Daug vaikų svajoja tapti superherojais ir išgelbėti tuos, kuriems būna sunku. 11-metis Liangas Yaoyi neturėjo jokių ypatingų galių, tačiau jo poelgis visus sužavėjo tiek, kad vaikas jau tapo istorinio įvykio dalyviu.

Nuotrauka, kurioje medikai lenkiasi mirusiam pacientui, dažnai dalijamasi socialiniuose tinkluose, kaip herojiško elgesio pavyzdį.

Prieš penkerius metus vienuolikmetis Liangas Yaoyi iš Kinijos daugelį privertė susimąstyti, kaip net ir sunkiausią savo gyvenimo akimirką, net jeigu tu esi vaikas, galima išgelbėti kitus.

Liga smogė itin staigiai

Liangui smegenų vėžys buvo diagnozuotas, kai jam tebuvo 9 metai. Šenzene kartu su vyresniu broliu ir seserimi gyvenęs Liangas prastai pasijuto 2014-ųjų balandį – jam pradėjo svaigti galva. Sesuo pamanė, kad vaikas peršalo, tačiau jau kitą rytą jis sunkiai paėjo.

Nuvežus į ligoninę vaikui buvo diagnozuotas smegenų auglys. Liango mama Li Qun paaukojo vaiko gydymui visas savo santaupas, skolinosi iš artimųjų, bandydama bent kažkokiu būdu jam padėti.

Artimųjų teigimu, Liangas, paskaitęs brolio atvežtą knygelę, norėjo tapti raketų kūrėju. Pagulėjęs ligoninėje jis mamai pareiškė, kad norėtų tapti gydytoju, kuris gydys kitus vaikus.

Tačiau atliktos operacijos ir gydymas chemoterapija nesugebėjo įveikti ligos.

Jaunasis herojus

Kuomet gydytojai pranešė, kad vilčių išgyti nėra, berniukas savo motinai pareiškė, kad jis nori paaukoti savo organus kitų vaikų gyvybėms išgelbėti. Manoma, kad jis susipažino su donoryste mokykloje, kurioje buvo pasakojama apie kaulų čiulpų donorystę, galinčią išgelbėti žmones nuo leukemijos, rašoma „iflscience.com“.

„Aš mačiau žmones, darančius gerus darbus ir manau, kad jie yra geri. Aš taip pat noriu būti geras vaikas“, – cituojami berniuko žodžiai savo mamai leidinyje „China Daily“.

Liangas mirė 2014-ųjų birželio 6-ąją, ir gydytojams pavyko berniuko kepenis ir inkstus transplantuoti sunkiai sirgusiems vaikams. Berniuko sesuo Lijun įsitikinusi, kad po mirties paaukojęs savo organus Liangas „ir toliau savaip gyvena“.

Visą pasaulį aplėkusioje nuotraukoje ir užfiksuotas jautrus momentas, kai Liangą gydę medikai triskart lenkiasi atsisveikindami su jaunuoju herojumi.

www.tv3.lt

Komentarai

Reklama