Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Mokytojų atlyginimus pakelti galima iš karto po Naujųjų metų – tereikia įsiklausyti į opozicijos pasiūlymus“


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius teigia, kad mokytojų reikalavimus padidinti atlyginimus Vyriausybė ir Seimo dauguma gali patenkinti iš karto po Naujųjų metų.

Trečią savaitę pedagogams streikuojant ir reikalaujant, kad jų atlyginimai kitais metais būtų didinami 20 procentų, švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė ir finansų viceministras aiškina, kad tokiam padidinimui kitų metų biudžeto projekte negalima rasti reikalingos pinigų sumos, mat visiems mokytojų reikalavimams reikėtų net 200 mln. eurų papildomų lėšų. Premjeras Saulius Skvernelis per savo patarėjus perduoda, kad mokytojų atlyginimus galima didinti tik nuo 2020 metų pradžios ir tam reikia partijų susitarimo.

Anot Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario, valdantiesiems tereikia įsiklausyti į opozicijos ne vieną kartą išsakytą racionalų pasiūlymą, kurio įgyvendinimas reikalautų tik kelių paprastų sprendimų.

„Jau kitą savaitę Seime reikia priimti sprendimą, kad visa Seimo patvirtinta mokesčių reforma bus pradėta įgyvendinti ne nuo 2019 m. sausio 1 d., o metais vėliau – nuo 2020 m. sausio 1 d. Tai leistų kitų metų biudžete turėti papildomai 325 mln. eurų pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio. Šias lėšas būtų galima neatidėliojant protingai paskirstyti: 200 mln. eurų mokytojų atlyginimų 20 proc. didinimui ir kitiems švietimo reikalams, 125 mln. – regionų savivaldybėms papildomai finansuoti, nes net 48 savivaldybių biudžetai kitiems metams suplanuoti mažesni nei šiais metais, – teigė A. Kubilius. – Šiais metais mokytojų atlyginimams valstybės biudžete yra numatyta 540 mln. eurų. Tam, kad kitais metais būtų galima mokytojų atlyginimus padidinti 20 proc., iš viso reikia papildomų 108 mln. eurų. Vyriausybė pateiktame biudžeto projekte numatė tam skirti tik 49 mln. eurų. Taigi papildomai šiam tikslui įgyvendinti reikia surasti 59 mln. eurų. Kaip sakiau – nebūtų sunku surasti ne tik reikalingus 59 mln., bet ir visus 200 mln. eurų. Tereikia, kad valdantieji tokiam pasiūlymui pritartų ir be jokio partijų susitarimo tai būtų galima įgyvendinti jau 2019 metais. Tačiau, jeigu premjerui būtinai reikia, galime net ir tokį susitarimą pasirašyti. Kad tik mokytojai galėtų pagaliau grįžti prie darbo.“

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Komentarai

Reklama