P. Gražulis nusprendė kandidatuoti į Prezidento postą


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Paskutinioji diena registruotis prezidento rinkimų kampanijos dalyviu didžiosios staigmenos – Visvaldo Matijošaičio pasirodymo Vyriausiojoje rinkimų komisijoje – nepateikė. Visgi kiek netikėtai apie kandidatavimą paskelbė Seimo narys Petras Gražulis. Tai naujienų agentūrai BNS patvirtino Vyriausioji rinkimų komisija.

Kaip rašo 15min.lt, P. Gražulis dalyvauti esą apsisprendė „paskutinę minutę“.

Parlamentaras praėjusiais metais buvo pašalintas iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, dar vasarą metams buvo sustabdyta jo narystė partijoje.

Paramos S. Skverneliui Kauno meras nežada

Pirmadienį prezidento politinei kampanijai registravosi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis ir politikoje iki šiol nedalyvavęs Tomas Šimaitis. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis nutraukė spėlionęs pareiškęs, kad telksis į savivaldos rinkimus ir darbą Kaune.

„Svarsčiau apie prezidento rinkimus ir svarsčiau rimtai. Ir mano sprendimas šiandien yra sukoncentruoti visą dėmesį į Kauną ir nesiblaškant dalyvauti tik mero rinkimuose“, – pirmadienio popietę žurnalistams Kaune pranešė V. Matijošaitis.

Pasak jo, nors Kaunas per pastarąją kadenciją gerokai pasikeitė, mieste yra likę nebaigtų darbų. „Kaunas yra pagavęs labai gerą pagreitį ir turi visus šansus suklestėti. Dabar svarbu tos progos nepraleisti“, – sakė miesto meras.

V. Matijošaitis, „Vilmorus“ gyventojų apklausos duomenimis, sausio pabaigoje potencialių kandidatų į prezidentus reitinge užėmė ketvirtą vietą. Jis savivaldos rinkimuose sieks būti perrinktas su visuomeniniu judėjimu „Vieningas Kaunas“.

Dėl prezidento rinkimų jis tikino apsisprendęs praėjusią savaitę, kol atostogavo, bei pridūrė kol kas nežinantis, kurį kandidatą rems.

V. Matijošaitis pirmadienį Vilniuje susitiko su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnų Karbauskiu, tačiau sako apie politinės paramos klausimus nekalbėjęs, aptaręs tik finansavimą mokslo populiarinimo centrui „Mokslo sala“.

„Šitomis temomis nekalbėjome, tačiau aš prioritetą atiduodu Kaunui“, – paklaustas, ar su R. Karbauskiu kalbėjo apie galimą premjero postą, teigė Kauno meras. Jis tvirtino, kad su valstiečių lyderiu apie rinkimus nekalbantis, nes šios partijos sąrašas yra „Vieningo Kauno“ konkurentas savivaldos rinkimuose.

15 pretendentų

Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviais, be jau minėtų P. Gražulio ir V. Tomaševskio, yra registruoti Seimo nariai Ingrida Šimonytė, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis, ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, buvęs Ledo ritulio federacijos prezidentas Vitas Gudiškis, į Seimą anksčiau kandidatuoti bandę Alfonsas Butė ir Kazimieras Juraitis.

Parlamentarė Aušra Maldeikienė irgi registravosi politinei kampanijai, tačiau iš jos pasitraukė, taip pat politinės kampanijos dalyvio statusą prarado Raimonda Daunienė.

Pretendentai iki kovo 8 d. turi pateikti pareiškinius dokumentus, ir VRK jiems išduos parašų rinkimo lapus.

Kandidatais pretendentai bus registruojami, jei surinks ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Parašus bus galima rinkti iki kovo 28 d.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d., antrasis turas – gegužės 26 d.

www.alfa.lt

Komentarai

Reklama