Daugiau nei 10 tūkst. migrantų minia užgulė Lenkijos pasienį: juos palydi ginkluoti baltarusių pareigūnai


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Baltarusijoje, netoli Bruzgių pasienio punkto, užfiksuota didžiulė migrantų minia, bandysianti patekti į Lenkijos teritoriją. „Nexta“ paskelbti liudininkų vaizdo įrašai primena 2015 m. vaizdus iš Centrinės Europos, kuomet per Viduržemio jūrą atplaukę migrantai tūkstančiais traukė į Vokietiją.

Lapkričio 8-ąją Baltarusijos-Lenkijos pasienyje užfiksuota milžiniška migrantų kolona. Pirminiais duomenimis joje matyti kelių šimtų žmonių minia einanti į Bruzgių pasienio patikros punktą, juos palydi ginkluoti pareigūnai.

Lenkijos valdžios atstovų teigimų, situaciją pasienyje baltarusiai siekia išvystyti iki „mirtinos“. „Aš esu tikras, ir tai net ne nuomonė, aš esu tikras, kad Baltarusijos valdžia veržiasi eskaluoti, eskalacijos, kuri nulems mirtis kuriai nors iš pusių“, – aiškino Lenkijos užsienio reikalų viceministras Petras Wawrzykas.

Pasienio tarnybos atstovė Ewelina Szczepanska nurodė, kad pasienyje sustiprintos pasieniečių, policijos ir karių pajėgos. Jos teigimu, internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad migrantai juda Lenkijos šiaurės rytuose, Kuznicoje, esančios perėjos link.

(papildyta 16.27 val.) Migrantai bando įvairiais būdais jėga prasiveržti į Lenkijos teritoriją. Apie tūkstantį pabėgėlių naudoja žnyples, rąstus ir kastuvus, o Lenkijos pareigūnai atsako ašarinėmis dujomis.

(papildyta 14.32 val.) Migrantai bando jėga įsiveržti į Lenkijos teritoriją, tačiau jiems kelias užstoja koncertina ir lenkų pareigūnai.

(papildyta 12.45 val.) „Nexta“ skelbia atradusi kurdų grupę „Facebook“, kurioje ir buvo suorganizuotas šios dienos „žygis“ į Lenkiją. Skelbiama, kad žinutė, kviečianti visus kartu vykti į pasienį, publikuota lapkričio 6-osios vakare. Jau lapkričio 7-ąją buvo įkurtas koordinacinis kanalas „Telegram“ tinkle „Baltarusiškas pabėgėlių susirinkimas 10/11).

Jame buvo paviešintas susirinkimo taškas žemėlapyje, kur šiandien ir buvo pastebėta migrantų minia. Sprendžiant iš pranešimų „Telegram“ kanale, migrantai ruošėsi eiti į pasienio Bruzgių pasienio punktą, kad galėtų teisėtu būdu pabandyti patekti į Lenkijos teritoriją.

Tačiau baltarusių pasieniečiai nuvarė juos nuo kelio į miškus. (papildyta 12.12 val.) Lenkijos pasieniečių užfiksuoti vaizdai rodo, kad migrantų minia susirinko neutralioje pasienio zonoje.

(papildyta 12.03 val.) Baltarusijos pasieniečiai tvirtina, kad didelė migrantų grupė paliko šalį ir perėjo į Lenkijos teritoriją. Tačiau patikimų tai patvirtinančių šaltinių nėra. Tuo metu patys migrantai aktyviai dalijasi vaizdais iš Baltarusijos teritorijos.

(papildyta 11.15 val.) Baltarusija tuo metu į Bruzgių pasienio patikros punktą sutraukė riaušių malšinimo pajėgas. Užfiksuoti į pasienį atvykę pareigūnai ir ten dar vykstantys sunkvežimiai.

Komentarai

Reklama