Lavrovą ištiko tragedija! Skandalingai iš posto pasitraukęs rusų diplomatas: “Eina n* jie”


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Borisas Bondarevas – buvęs Rusijos atstovybės Jungtinėse Tautose Ženevoje patarėjas ir vienintelis Rusijos diplomatas, dėl Rusijos Ukrainoje pradėto karo viešai pasitraukęs iš pareigų. Savo prašyme atleisti iš darbo 2022 metų gegužės 23 dieną B. Bondarevas parašė, kad per dvidešimt metų diplomatinės karjeros jam niekada nebuvo taip gėda dėl savo šalies, kaip tą 2022 metų vasario 24 dieną. Interviu „Current Time“ jis pasakojo, kad vasario 24 dieną, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą, jį ištiko šokas.

„Nenoriu kalbėti apie motyvus, kodėl mano kolegos ir toliau eina į darbą, ir kokias emocijas išgyvena. Tai jų asmeninis reikalas, visi turi savų priežasčių. Man karo pradžia, ta vasario 24 diena, buvo šokas, nes viena yra galvoti, kad karas įmanomas, įsivaizduoti jį kaip kažkokį pramaną, bet pamatyti, kaip Rusijos aviacija bombarduoja Kyjivą, Charkivą, Odesą ir kitus miestus, tai visai kas kita. Negalėjau nieko panašaus įsivaizduoti, supratau, kad tai prieštarauja viskam, ką turėtų daryti Rusijos diplomatai. Nors jau kelerius metus ir stebėjau tą evoliucinį mūsų diplomatijos nuopuolį, deja, bet ji lėtai grimzdo į kažkokių provokacijų, melų liūną. Visgi kol nebuvo karo, kol nebuvo liejamas kraujas, aš, kaip ir dauguma mano kolegų, maniau, kad dar galiu padirbėti. Prasidėjus karui, tapo aišku, kad prieita riba, ir reikia spręsti: arba pasilikti toje sistemoje ir dirbti karui, kitaip tariant, sakyti, kad karas tai nuostabu, aš palaikau šį karą ir t.t., arba pareikšti, kad aš prieš karą, neketinu su tuo taikstytis ir neketinu su tuo dirbti“, – kalbėjo jis.

– Kada Rusija pasuko agresijos ir eskalacijos keliu?

– Nebuvo tokio aiškaus momento, kai priimtas sprendimas pasukti agresijos ir eskalacijos keliu. Tai kaupėsi palaipsniui, lėtai, kartu su autoritarinių tendencijų augimu. Ne naujiena, kad pas mus autoritarinis režimas su žiauria Putino diktatūra leido šaknis ne vieną dieną. Tai truko daug metų, ir dauguma žmonių nieko, deja, nepastebėjo.

Patiko? Pasidalink su draugais 🙂

Komentarai

Reklama