Kinijoje aptiktas naujas virusas: pasekmės gali būti didesnės nei nuo koronaviruso


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Kinijos mokslininkai aptiko naują kiaulių gripo atmainą. Virusas aptiktas pakankamai neseniai kol kas daugiausia juo užsikrečia kiaulės, tačiau jis gali užkrėsti ir žmones, skelbia BBC.

Mokslininkus neramina tai, jog virusas turi polinkį mutuoti, o tai gali sukelti naują globalinę pandemiją, kuri gali būti daug baisesnė už koronaviruso (COVID19) pandemiją.

Nors kol kas virusas ir nėra pavojingas žmonėms, mokslininkai teigimu, bet kokią akimirką jis gali tapti globalinės pandemijos sukelėju, todėl būtina itin intensyvi šie viruso kontrolė.

Paskutinė kiaulių gripo epidemija pasaulyje buvo kilusi 2009 metais, tačiau mirtingumas nuo viruso buvo mažesnis nei tikėtasi, nes jis buvo panašus į sezoninį gripą, todėl daugumą gyventojų turėjo tam tikrą atsparumą šiam virusui.

Tuo tarpu naujoji kiaulių gripo atmaina yra visiškai nauja ir nepanaši į kitas gripo atmainas, todėl atsparumo šiam virusui pas žmones arba nėra visai arba jis yra labai nedidelis.

Visgi Pasaulio Sveikatos organizacija mano, kad koronaviruso pandemija dar nėra pasiekusi savo piko ir blogiausia mūsų dar laukia, o čia dar vienas naujas virusas, kas tikrai verčia itin sunerimti ir mušti pavojaus varpais, nes pasekmės gali būti itin skaudžios.

Šiuo metu koronaviruso aukų skaičius perkopė 500 tūkstančių, o užsikrėtusiųjų skaičius visame pasaulyje viršijo 10 milijonų.

Skleiskite žinią plačiau per socialinius tinklus

www.ltdiena.lt

Komentarai

Reklama