Kauno rajone gimusi mažylė tapo išskirtiniu kūdikiu: tėtis to nesitikėjo


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Jonučių kaimo gyventojų šeimoje gimusi Lela Gražinytė iškart tapo dukart išskirtinė. Ji gavo itin retą vardą – statistikos duomenimis, Lietuvoje per visą laiką, kiek vardai fiksuojami, tokiu buvo registruotos tik 6 mergytės. Ir tapo jubiliejiniu – 1200-uoju – šiemetiniu Kauno rajono kūdikiu.

Tokia naujiena, pasak Kauno rajono savivaldybės atstovų, buvo didelė maloni staigmena užregistruoti naujagimės į Civilinės metrikacijos skyrių atvykusiam tėčiui Aušvydui Gražiniui.

„Dar suabejojau, ar užeiti į skyrių, nes nebuvau tikras, ar turiu visus reikalingus dokumentus, – ir štai. Buvo tikrai smagu“, – pasakojo laimingas tėvelis.

Kūdikio kraitelį, dovanojamą kiekvienam šiais metais gimusiam rajono kūdikiui, jam įteikęs savivaldybės meras Valerijus Makūnas džiaugėsi, kad Kauno rajone taip sparčiai daugėja mažųjų gyventojų. „Linkiu mažylei augti sveikai ir mylėti savo gimtąjį kraštą – Kauno rajoną“, – kalbėjo meras.

Originalų Lelos vardą atrado A. Graužinio žmona Vida. Sutuoktiniai ilgai rinko, svarstė įvairius variantus, bet nė vienas „nelipo“. Norėjosi paprasto ir reikšmingo lietuviško vardo, bet ir gerai skambančio užsienio kalbomis, kad nekiltų problemų bendraujant.

„Juk negyvename vien Kauno rajone. Kai žmona pasakė „Lela“, – abu supratome, kad vardas atrastas“, – prisiminė Aušvydas.

Lela – viena iš baltų dievybių – vaisingumą ir jaunas šeimas globojanti deivė. Kiti šaltiniai sako, kad Teodoro Narbuto darbuose buvo ir prigalvotų dievybių. Panašus vardas yra ir kai kuriose kitose senosiose kalbose – persų, lotynų.

Pasak Lelos tėvelio, mama su naujagime kol kas yra ligoninėje, – mat lapkričio pabaigoje gimusi sveika mergytė kiek paskubėjo į pasaulį. Jų grįžtant namo laukia ir brolis Joris – dvylikametis „Erudito licėjaus“ šeštokas. Jis jau matė sesytę ligoninėje, bet ji tokia mažytė, kad gerokai vyresnio brolio jausmai kol kas sumišę. Tačiau streso dėl naujosios šeimos narės berniukas nejaučia, – su ilgai buvusiu vienturčiu sūneliu tėvai ne kartą kalbėjosi apie artėjančius pokyčius šeimoje.

Grįžtant anūkės laukia ir Aušvydo tėvai, 20 metų gyvenantys Garliavoje, pensininkai. Lela ir Joris – vieninteliai jų anūkai. Jauna šeima jau 10 metų gyvena netoliese nuosavame name, Jonučių kaime, Alšėnų seniūnijoje. Rengiasi ir toliau gyventi Kauno rajone, nes jaunus žmones čia viskas tenkina – sąlygos gerėja, gatvės asfaltuojamos.

Pasak Kauno rajono savivaldybės, 1200 kūdikių per metus – išskirtinis rajono įvykis. Juk 2017-aisiais per visus metus gimusių kūdikių buvo užregistruota gerokai mažiau – 813.

Komentarai

Reklama