Eligijų Masiulį prokuroras paprašė įkalinti 7 metams, o liberalams skirti pusės milijono eurų baudą


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Penktadienį Vilniaus apygardos teisme vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos byloje prokuroras baigė sakyti baigiamąją kalbą ir teismo paprašė bausmių kaltinamiesiems.

Tarp penkių teisiamųjų – ir buvęs klaipėdietis politikas Eligijus Masiulis.

Jį prokuroras Justas Laucius paprašė pripažinti kaltu dėl eilės kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei neteisėto praturtėjimo nusikaltimų ir skirti laisvės atėmimą 7 metams, 37 660 eurų dydžio baudą, konfiskuoti 106 200 eurų vertės kyšio sumą. Taip pat konfiskuoti ir išieškoti iš jo 137 771,25 eurų vertės turtą, kuris, prokuratūros teigimu, gautas neteisėto praturtėjimo keliu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Buvusiam Seimo nariui taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septyneriems metams.

Be to, prokuroras ir E. Masiulį, ir esą jam kyšį davusį verslininką Raimondą Kurlianskį prašo suimti teismo salėje.

Politinę partiją „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ prokuroras teismo prašo pripažinti kalta dėl eilės kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir už šiuos nusikaltimus skirti jai baudą.

„Siūlydamas baudos dydį šiai partijai prokuroras įvertino, kad 2017 m. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu dėl šiurkštaus politinės kampanijos finansavimo pažeidimo vieną pusmetį buvo nuspręsta šiai partijai neskirti valstybės biudžeto asignavimų, o dalį gautų asignavimų – 394 880 eurų partija buvo įpareigota grąžinti į biudžetą. Įvertinęs tai, prokuroras politinei partijai „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ siūlo skirti 15 000 MGL (564 900 eurų) baudą”, – rašoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pradėtas 2016 m. gegužės mėnesį. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Ilgai užtrukęs teisinis procesas ne tik ilgam palaidojo klaipėdiečio politinę karjerą, bet ir sugriovė jo pirmąją šeimą, kurioje auga dvynukai.

Kitame teismo posėdyje baigiamąsias kalbas turėtų pradėti sakyti teisiamųjų gynėjai.

Apie prokuroro pasiūlytas bausmes kitiems teisiamiesiems skaitykite čia.

INFORMACIJA

Eligijus Masiulis, tuometinis Seimo narys ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas, STT agentų buvo sulaikytas 2016 m. gegužės 12 d. su 106 tūkst. eurų suma. Kratų politiko namuose metu iš viso rasta 260 tūkst. grynųjų. Pradžioje jis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas, nes Seimo nario apklausti įtariamuoju negalima dėl jo turimos teisinės neliečiamybės. Tuoj po įvykio E. Masiulis sustabdė narystę partijoje, o po poros dienų pats atsisakė Seimo nario mandato. Po to jam buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo stambiu mastu ir kitų nusikalstamų veikų, tačiau pats politikas teigė, jog aptikti grynieji pinigai – tai paskola iš R. Kurlianskio nekilnojamajam turtui Neringoje įsigyti. Teigta, jog 106 tūkst. eurų buvo rasti alkoholio dėžutėje su „Stumbro” gamyklos etikete.

Šaltinis: www.atviraklaipeda.lt

Komentarai

Reklama