COVID-19 iš kojų verčia tiek paskiepytus, tiek nepaskiepytus: senelių namuose mirė 6 senoliai


Patinka? Duok Like!
[fblike]

„Vakaro žinias” vis pasiekia nauja informacija apie ligos židinius įstaigose, kur visi darbuotojai arba gyventojai – pasiskiepiję. Taip nutiko ir Subačiaus senelių namuose, kur COVID-19 neseniai susirgo beveik visi gyventojai, o 6 senjorai neišgyveno.

Į „Vakaro žinias” ne pirmą kartą kreipiasi susirūpinę skaitytojai, pranešdami apie panašius COVID-19 atvejus. Šį kartą šaltinis pasidalijo informacija, jog Kupiškio socialinių paslaugų centro padalinyje – Subačiaus senelių namuose – susirgo visi 30 gyventojų, kurie turėjo būti paskiepyti, ir net 6 seneliai mirė. Tiesa, statistikos departamento skelbiamame protrūkių žemėlapyje šios įstaigos nematyti.

„Vakaro žinioms” susisiekus su Visuomenės sveikatos centro atstovais, paaiškėjo, kad COVID-19 ligos neišvengė ne tik įstaigoje gyvenantys seneliai, bet ir darbuotojai. „Pagal šiuo metu turimus duomenis, su šiuo protrūkiu siejami 37 atvejai (28 gyventojai ir 9 darbuotojai). Registruotos 5 mirtys. Visi asmenys buvo vyresni nei 70 metų. Pirmas atvejis buvo registruotas spalio 6 d., paskutinis – spalio 16 d. Būtent dėl šios priežasties šito protrūkio žemėlapyje nėra, nes susijusių atvejų nebuvome registravę per pastarąsias 14 dienų, tai reiškia, jog protrūkis nėra aktyvus”, – nurodė centro atstovė Justina Petravičienė.

Susisiekus su įstaigos vadove Lina Buitvydaite, ši patikino, kad įstaigos išties neaplenkė klastingasis virusas. Nepaisant to, kad įstaigos darbuotojai ir beveik visi čia gyvenantys seneliai yra paskiepyti. „Taip, mirė 6 seneliai, bet ne visi nuo COVID-19. Seneliai jau yra vyresnio amžiaus, daugelis turi kitų ligų, tad koronavirusas tai paspartino. Visi buvo skiepyti, išskyrus 3 mirusiuosius, kurie buvo nauji mūsų klientai, todėl buvo neskiepyti. Kiti 3 mirusieji buvo skiepyti.

Užsikrėtę buvo beveik visi gyventojai. Tačiau šiandien seneliai jau sveiki. Žinoma, tai yra baisi situacija, bet aš manau, kad skiepai seneliams palengvino ligos eigą. Gal būtume netekę dar daugiau”, – „Vakaro žinioms” sakė L.Buitvydaitė.

Kaip nutiko, kad, net ir labai saugantis bei pasiskiepijus, viruso išvengti nepavyko, nežino ir įstaigos direktorė: „Matyt, taip pat, kaip ir visame pasaulyje. Pirmojo karantino metu kažkaip to išvengėme, o šį kartą virusas mūsų neaplenkė. Žinoma, laikėmės visų saugos reikalavimų, bet išėjo taip, kaip išėjo.”

Direktorė neslėpė, kad įstaigoje įsisukus klastingam virusui, teko ieškoti ir kaip užtikrinti paslaugas, mat koronavirusas išguldė ir skiepytą personalą. „Sirgo ir darbuotojai. Pradėjo „byrėti” pamainos, tad kreipėmės pagalbos į Užimtumo tarnybą, atvyko pagelbėti darbuotojai ir iš kitų padalinių. Dėl to senelių slauga nenutrūko, jie buvo prižiūrimi”, – sakė L.Buitvydaitė.

Komentarai

Reklama