Per pirmus aštuonis mėnesius iš Lietuvos emigravo gąsdinantis žmonių skaičius: žurnalistai užfiksavo vieną, emigruojantį tiesiai su įrankių dėže


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Lietuva ir toliau tuštėja – per pirmus 8 šių metų mėnesius Lietuvą paliko 30 tūkstančių žmonių. 2017–taisiais metais iš Lietuvos išvažiavo 47 925 gyventojų, 2016–taisiais rekordinis skaičius – 50 333 lietuvių.

Šį antradienio vakarą 19 val. 30 min. LNK televizijos laidos KK2 žurnalistų oro uoste kalbinti lietuviai pasakos, kad ne vienas tėvynėje bandęs kurti verslą, bet mokesčiai – milžiniški, ir oriai gyventi neįmanoma.

Pašnekovas Igoris jau pusmetį gyvena Vokietijoje. Ten dirba detalių šlifavimo fabrike, o po kelių mėnesių į šią šalį kelsis su visa šeima. Vokietijoje vidutinis mėnesio atlyginimas, neatskaičius mokesčių – 3612 eurų. Lietuvoje – 719 eurų. Lietuvoje minimalus valandinis atlyginimas apie 2,45 euro, o Vokietijoje 8,84 euro.

„Už valandą gaunu nuo 10 eurų. Kas pusmetį kelia atlyginimą, šiuo metu gaunu 11 eurų. Darbo dieną atidirbus pinigų man pilnai užtenka. Galima susitaupyti“, – kalbės Vokietijoje dirbantis vyras.

Kitas šnekintas vyras skrido tiesiai į darbą su įrankių dėže – Paryžiuje jau kitą dieną pradės remontuoti lėktuvus. Zbignevas pasakos, kad Prancūzijoje uždirbs per metus 30 – 35 tūkst. eurų. Prancūzijoje minimalus atlyginimas – 1480 eurų, o Lietuvoje – 400 eurų.

„Maisto kainos panašios, technika gal brangesnė, bet maisto kainos kai kurios net mažesnės negu Lietuvoje“, – kalbės Zbignevas.

Lietuvos socialinių tyrimų centro direktorius Boguslavas Gruževskis teigia, kad atlyginimai Lietuvoje yra gerokai per maži. Statistika skelbia, kad 2014-aisiais jis siekė 540 eurų, o dabar – 720 eurų.

„To nepakanka. Tik mokyklą baigęs žmogus orientuojasi į 800 ar 1 000 eurų. Tokie yra lūkesčiai“, – kalbės ekonomistas.

Vytauto Didžiojo Universiteto atliktas tyrimas parodė, kad emigrantai bėga iš Lietuvos ne tik dėl mažų atlyginimų – 56 proc. žmonių tikisi gauti didesnę algą, net 20 proc. bėga nuo valdžios patyčių ir dar 20 proc. nori išbandyti save naujoje šalyje.

Komentarai