Arūnas Valinskas smarkiai įtužęs: „Kantrybės kreditas jau siekia galutinę ribą“


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų testų nepasiskiepijusiems darbuotojams yra baisiausias dalykas, ką galėjo padaryti prezidentas, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ teigė laidų vedėjas, buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas.

Laidos metu buvęs politikas įvertino Prezidentūros ir Vyriausybės konfliktą, moteris politikoje, G.Nausėdos galimybes antrajai kadencijai ir galimas paties A.Valinsko prezidentines ambicijas.

Šokiruojantys pareiškimai

„Tai, kas nutiko šią savaitę, ko gero, viršijo visas galimybes ir visus lūkesčius. Kantrybės kreditas jau praktiškai siekia galutinę ribą“, – prezidento veto Užkrečiamųjų ligų įstatymo pataisoms komentavo A.Valinskas.

„Būtent tokiu žingsniu, vetavimu pats prezidentas, žadėjęs būti vienytoju, tas dvi Lietuvas dar toliau viena nuo kitos atskyrė. Vieni sąmoningai saugojasi, skiepijasi, stengiasi, kad tų užkrėtimų būtų kuo mažiau, kiti sąmoningai skleidžia melagienas, įvairiausią dezinformaciją ir nesiskiepydami kelia pavojų ne tik sau, bet ir savo artimiesiems.

Nemaža dalis žmonių, pamatę, kad prezidentas juos palaiko, net ir tėvams sakys: „Aš gi sakiau, kad jums nereikia skiepytis – žiūrėkit, ir ekscelencija palaiko“. Šioje vietoje yra pats baisiausias dalykas, ką galėjo padaryti prezidentas“, – įsitikinęs A.Valinskas.

A.Valinskui užkliuvo ir prezidento vyriausiosios patarėjos Irenos Segalovičienės žodžiai, kad nepasiskiepiję nuo COVID-19 asmenys yra dėl to nekalti

„Kai pasigilini, kas buvo pasakyta su „Tie žmonės nekalti…“, vadinasi, kalti kas? A.Dulkys, I.Šimonytė ir visa Vyriausybė. Vos ne pirštu parodoma, kad jie kalti.

Prieš tai buvo pasakyta, kad šie žmonės neįgyvendino arba sąmoningai sabotavo sprendimą pasiekti 70 proc. (pasiskiepijusių gyventojų – aut.past.). Ką tai reiškia? Skaitome tarp eilučių: jie kalti už mirtis tų žmonių, kurie nepaskiepyti, deja, apleido šią ašarų pakalnę.

Kitaip sakant, prezidentas vos ne tiesiu tekstu pasako, kad Vyriausybė elgėsi taip, kad numarintų kuo daugiau Lietuvos Respublikos piliečių. Atsiprašau, bet tokie pareiškimai galbūt net ir pačiam prezidentui turėtų būti keistoki, bet jam keisčiausi dalykai yra jo reitingai“, – pažymėjo buvęs politikas.

A.Valinsko neįtikina tam tikrų apžvalgininkų vertinimai, kad G.Nausėda – dar jaunas politikas, todėl kartais pasisako neapgalvotai.

„Prezidentai nebūna jauni. Prezidentai būna arba prezidentai, arba ne, jeigu jis nesubrendęs šiam darbui – ne buvimui poste, o darbui iš tiesų sunkiomis sąlygomis (…). Su pandemija turi kovoti visos institucijos petys petin, o dabar kovojama už savo antpečius“, – įvertino buvęs Seimo pirmininkas.

A.Valinskas svarsto, kad G.Nausėda atrado būsimus palaikytojus kelyje į antrąją kadenciją.

„Jų tikrai mažiau, ir jų tikrai neužteks. (Praėjusių prezidento rinkimų metu – aut. past.) nemažai buvo tokių, kad „rinkime bet ką, kad tik nebūtų kelintą kadenciją iš eilės vėl boba“. Buvo tokių. Taip mąstę dabar tampa G.Nausėdos palaikytojais ir pozicijoje dėl pandemijos“, – neatmetė jis.

Prognozės būsimiems rinkimams

Prieš dešimtmetį, pretenduodamas tapti kultūros ministru, A.Valinskas buvusią prezidentę Dalią Grybauskaitę išvadino „įžeista boba“. Ar dabar buvęs politikas valdžioje mato bobų?

„Matyčiau, kad didžioji dalis valdžioje esančių „bobų“ yra vyrai. Vien dėl to, kaip jie nesugeba normaliai artikuliuoti, kalbėti ir netgi apginti savo nuomonę.

Pats tikriausias šių laikų politikos „vyras“ yra Ingrida Šimonytė, su jos laikysena, labai staigia reakcija, nenoru konfrontuoti. Gebėjimas aiškiai pasakyti, kad ji vadovauja karui prieš pandemiją. (…)

Manyčiau, kad mums reikia ne tiek tų epitetų – „moteris, mergina, boba, vyras“, mums reikalingi profesionalūs politikai, kurie profesionaliai gali elgtis šioje situacijoje, kuri mus užklupusi“, – kalbėjo A.Valinskas.

Paklaustas, ar svarsto apie dalyvavimą prezidento rinkimuose po trejų metų, A.Valinskas tokią galimybę kategoriškai neigia.

„Visi, kurie galvoja, kad dabar daugeliui nusibodęs mano net ne veidas, jie sako – „Kiek galima šitą snukį rodyti?“, tai jis tikrai nešmėžuos per rinkimus, ir tikrai nesiruošiu“, – patikino A.Valinskas.

Visgi, buvęs Seimo pirmininkas įsitikinęs, kad 2024 metai bus labai įdomūs, mat pavasarį įvyks prezidento, o rudenį – Seimo rinkimai.

„Jei socialdemokratai kels V.Blinkevičiūtę, tai puikus jos pasirodymas prezidento rinkimuose ir partiją rudenį ištemps iš pelkės, kaip Miunhauzenas“, – juokavo A.Valinskas.

„Seimo rinkimai bus įdomūs dar viena prasme. Juose, neabejoju, bus padėtas taškas „paksiados“ istorijoje. Anksčiau visi šaukdavo, kodėl neleidžiama R.Paksui kandidatuoti.

Dabar bus leista, atrodo, priims šį įstatymą, ir tikrai R.Paksas su savo partija bus kandidatas Seimo rinkimuose. Manau, kad rinkėjai nepalaimins šio jo žingsnio ir bus padėtas galutinis taškas šioje R.Pakso istorijoje“, – prognozavo jis.

A.Valinskas taip pat įsitikinęs, kad G.Nausėda „neturi absoliučiai jokių šansų antrai kadencijai“.

„Visi mato, kaip jis elgiasi valstybei sunkioje situacijoje“, – argumentavo jis.

Anot jo, galima dabartinių valdančiųjų kandidatė į prezidentus Viktorija Čmilytė-Nielsen galėtų sėkmingai varžytis su kitais dviem tikėtinais kandidatais.

„Esant pasirinkimui, kurį dabar turime – V.Čmilytė-Nielsen, V.Blinkevičiūtė ir G.Nausėda, net nedrįsčiau pasakyti, kurie iš šio trejetuko patektų į antrąjį turą“, – kalbėjo buvęs politikas.

Tačiau labiausiai A.Valinskas palaiko idėją naikinti šią instituciją apskritai.

„Kad Seimas galų gale apsispręstų ir pakeistų Konstituciją, jog Prezidento institucijos apskritai nebeliktų, nes nebereikalingas dalykas“, – kalbėjo A.Valinskas.

Komentarai

Reklama