Jokio alkoholio 2 mėnesius prieš vakcinaciją nuo COVID-19


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Pacientai turėtų būti atidūs procedūrai ir sekti, kaip jie skiepijami, sakė imunologas Vladislavas Žemčugovas

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Tikimasi, kad masinė vakcinacija nuo koronaviruso prasidės Rusijoje maždaug per mėnesį, jau paskelbta, kad ją darys tiems, kurie išreikš norą.

Vakcina nuo  COVID-19
© SPUTNIK / ПРЕСС-СЛУЖБА АФК “СИСТЕМА”
Paskelbtas masinio skiepijimo nuo COVID-19 pradžios laikas Rusijoje

 

Tuo tarpu ne visi bus paskiepyti, o kai kurie galbūt ne iš pirmo karto.

Kaip interviu Sputnik radijui aiškino imunologas, medicinos mokslų daktaras Vladislavas Žemčugovas, yra sąlygų, kuriomis skiepytis draudžiama.

“Ką galima ir ko negalima? Aš iš karto galiu pasakyti, kad stiprus bei silpnas alkoholis draudžiami. Dar priklauso nuo to, kaip kepenys veikia. Manau, kad prieš dešimt valandų ar net prieš dieną nereikia nieko gerti. Ypatingų reikalavimų nėra, nes vakcina nėra kažkas baisaus. <…> Čia reikia pasikalbėti su gydytoju, jis patars”, — teigė gydytojas.

Anot Žemčugovo, reikėtų pasitikrinti, ar visa skiepijimo procedūra atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus standartus.

“Ir tada, kai ateini į kabinetą, privalai būti atmerktomis akimis ir nebijoti paklausti vakcinos galiojimo pabaigos datos, kaip ji buvo laikoma, žiūrėti į šaldytuvą, temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei plius keturi laipsniai, ar gydytojas dėvi pirštines, vienkartinius švirkštus ir apskritai turėtų būti gydytojas, o ne šiaip slaugytojas. Reikia iš anksto perskaityti instrukcijas”, — pabrėžė gydytojas.

Anot Žemčugovo, temperatūros pakilimas yra normali reakcija į gyvą vakciną, to nereikia bijoti.

“Ji (vakcina) yra labai įdomi. Ji turi gyvą nešiklį, jis vadinamas vektoriumi. Adenovektorius koronavirusui — jis neturi galimybės daugintis, tačiau liko galimybė prasiskverbti į ląstelę. Tai… patenka į ląstelę genų pavidalu. Tai yra, šie genai pradeda veikti ir gamina koronaviruso baltymus, kurie skiepija žmogų. Labai įdomi vakcina, šiuolaikiška”, — teigė gydytojas.

Anksčiau vakcinos “Gam-COVID-Vac” medicininio naudojimo instrukcijose buvo aprašytas šios vakcinos šalutinis poveikis — šaltkrėtis, karščiavimas, galvos skausmas, taip pat pykinimas, sumažėjęs apetitas ir alerginės reakcijos.

Rusijos sveikatos apsaugos ministerija anksčiau užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Nacionalinis Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Ji pavadinta “Sputnik V”. Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas teigė, kad šiuo metu fondas yra gavęs paraiškas iš daugiau nei 20 šalių įsigyti milijardą dozių Rusijos vakcinų nuo koronaviruso, kuri buvo įregistruota kaip pirmoji pasaulyje. Jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinų gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

 

Komentarai

Reklama