18-metė mirė Marijampolės ligoninėje: vienturtę palaidoję tėvai įspėja kitus


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Metus laiko viena marijampoliečių šeima bando įrodyti, kad dėl Marijampolės ligoninės medikų aplaidumo mirė jų 18 metė duktė. Mergina buvo gydoma nuo bronchito, kai buvo užsikišusios plaučių arterijos. Dėl to abiturientė ligoninėje mirė. Dabar ligoninei yra pateikta taikos sutartis – sumokėti mirusios merginos tėvams 50 tūkstančių eurų.

Tačiau ligoninė kol kas atsakomybės neprisiima. Beje, galimai paskutinis 18 metę apžiūrėjęs gydytojas yra Marijampolės ligoninės direktorės vyras. Medikas esą net kelias paras nesirodė palatoje, o mergina į reanimaciją išvežta klinikinės mirties.

18 metės marijampolietės gyvybė Marijampolės ligoninėje užgeso lygiai prieš metus. Mirusios merginos motina pasakoja, kad sunegalavus dukteriai buvo nuspręsta vežti į ją ligoninę. Gydytojų diagnozė nebuvo grėsminga – bronchitas: „Jinai ir ligoninėje nualpo. Ir pykino, ir vėmė, ir, na, tiesiog, taip pasirodė jiems, kad bronchitui tai yra būdingi simptomai“, – sako Lina Vitlipienė.

Abiturientė buvo paguldyta į ligoninės vidaus ligų skyrių ir paskirti geriami antibiotikai. Tačiau ketvirtą, ligoninėje praleistą parą, mergina mirė. Paaiškėjo, kad 18 metė buvo gydoma ne nuo tos ligos. Ji nesirgo bronchitu. Marijampolietė mirė nuo plaučių embolijos. Tai yra plaučių arterijos ar jos šakų užkimšimas krešuliu ir dalies plaučių kraujotakos sutrikdymas.

Tai, kad buvo nustatyta neteisinga diagnozė, po ilgų ir išsamių tyrimų, dabar patvirtino ir ekspertai. Vienintelio vaiko netekę tėvai įsitikinę, kad jei gydytojai dukteriai būtų nustatę teisingą ligą, ją būtų buvę įmanoma išgelbėti.

„Aš visada tikiu, kad buvo galima išvengti, jau metai laiko praėjo ir visada taip galvoju“, – įsitikinęs tėtis.

Jau metus marijampoliečiai bando įrodyti, kad duktė mirė dėl Marijampolės gydytojų galimo aplaidumo. Vyksta ikiteisminis tyrimas. Tačiau jis gali užsitęsti ne vienerius metus. Mirusios abiturientės tėvų advokatas ligoninei pasiūlė taikos sutartį – sumokėti ne mažiau 50 tūkstančių eurų neturtinės žalos. 30 tūkstančių tėvams išmokėjo ligoninės draudimo bendrovė.

Tačiau kol kas tiek ligoninė, tiek jos steigėja – Marijampolės savivaldybė, atsisako taikos sutarties.

„Negali sumokėti tam tikros sumos. Nesvarbu, ar tai bus 50, ar didesnė, ar mažesnė suma, be atitinkamų institucijų sprendimo. Tik teismas gali pasakyti, kiek kas buvo kaltas“, – sako vicemeras Romualdas Makauskas.

Ligoninės teisininkė Evelina Adaškevičienė šią situaciją komentavo taip: „Mes tikrai užjaučiame dėl didelės netekties. Tačiau noriu pasakyti, kad ligoninė yra iš valstybės ir privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų finansuojama įstaiga. Ir gavę visus pritarimus, mes galėsime spręsti tolimesnį klausimą.“

Ligoninėje mirusios abiturientės tėvai sako nesiekiantys pasipelnyti iš dukros mirties – tik teisingumo.

„Amanda buvo kovotoja. Iš tikrųjų, aš įsivaizduoju, jinai nepaliktų visko. Mums situacija nepasikeis. Mes ar kalbėsim, ar nekalbėsim, mums – viskas. Bet labai norisi apsaugoti tuos, kurie pasiguldo vaikus į šitą ligoninę“, – prisimena mama Lina.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo vykdo Kauno apygardos prokuratūra. Įtariamųjų dar nėra. Byloje yra duomenų, kad visą savaitgalį abiturientės galimai nė karto neapžiūrėjo gydantis gydytojas. Ir tik pirmadienį, kai merginą ištiko klinikinė mirtis, ji buvo nugabenta į reanimaciją. Ten ir mirė.

Pagal ligoninės pateiktus išrašus paskutinis 18 metę apžiūrėjęs gydytojas yra Marijampolės ligoninės direktorės Audronės Kuodienės sutuoktinis. Ar iš tiesų, patvirtinęs netikslią diagnozę, medikas dingo visam savaitgaliui, tikimasi išsiaiškinti tyrimo metu.

Daugiau – TV3 reportaže:

www.tv3.lt

Komentarai

Reklama