15 neakivaizdžių ir naudingų acto panaudojimo būdų


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Obuolių actas

1. Nuo gerklės skausmo

Sumaišykite ¼ stiklinės obuolių acto ir 1 stiklinę šilto vandens. Šiuo mišiniu naudinga skalauti gerklę esant bent menkiausiam ligos požymiui – visi kenksmingi burnos mikrobai bus sunaikinti!

2. Nuo rėmens

1 a. š. obuolių acto su nedideliu vandens kiekiu padės nuo rėmens. Antacidų pakaitalas iš gamtos!

3. Nuo užgulusios nosies

Jeigu jums prasideda sloga ir jaučiatės užkimę, išgerkite stiklinę vandens su 1 a. š. obuolių acto. Acte yra vitaminų A, B1, B2, B6, C, taip pat acto, obuolių, pieno, citrinos rūgšties.

Šios medžiagos padės sukelti gleivių išskyrimą ir sumažinti patinimą bei nosies užgulimą.

4. Nuo pleiskanų

Obuolių actas stiprina plaukus, suteikia jiems apimties ir spindesio. O dar actas naikina pleiskanas!

Sumaišykite ¼ stiklinės acto su ¼ stiklinės vandens, praskalaukite šiuo mišiniu plaukus po plovimo. Greitesniam efektui pasiekti galite palikti actą ant plaukų 15 minučių. Pleiskanos dings visiems laikams!

5. Nuo mėšlungio

Mėšlungis dažniausiai rodo kalio trūkumą. Sumaišykite 2 v. š. acto su 1 a. š. medaus ir stikline šilto vandens – gausite naminę priemonę nuo mėšlungio, kuri papildys kalio trūkumą organizme! Be to, acte yra magnio, geležies, fosforo, vario ir sieros.

6. Nuo odos niežėjimo

Jeigu odą peršti ir nemaloniai niežti, pridėkite prie pažeistos vietos acte suvilgytą vatos diską. Natūralaus acto priešgrybelinės ir antibakterinės savybės padės susitvarkyti su įvairiais odos pažeidimais!

7. Nuo karpų

Virusines karpas galima pašalinti kiekvieną dieną tepant obuolių actu. Darykite tai reguliariai ir tikrai pamatysite rezultatą!

8. Nuo kojų kvapo

Vonelės su obuolių actu padės pamiršti kojų prakaitavimą ir nemalonų kvapą. Darykite jas kiekvieną vakarą. Antimikrobinės acto savybės padės susidoroti su pėdų grybeliu.

9. Nuo pilvo pūtimo

Norėdami išvengti pilvo pūtimo prieš valgį išgerkite stiklinę vandens su actu! Šis būdas pagerins virškinimą ir aktyvuos medžiagų apykaitą.

10. Nuo nemalonaus kvapo namuose

Sumaišykite actą su vandeniu ir įpilkite į pulverizatorių. Apipurkškite namus ir visiems laikams pamirškite nemalonius kvapus!

11. Nuo purvo

Actas gali pašalinti įsisenėjusį purvą, dėmes, pelėsį, vandens dėmes ant santechnikos. Šis valiklis kainuoja gerokai pigiau nei įprasti cheminiai valikliai, jam beveik nėra neįveikiamų užduočių!

12. Nuo užsikimšusios kanalizacijos

Sumaišykite stiklinę acto su 1/5 stiklinės maistinės sodos. Priemonė kanalizacijai valyti paruošta! Actas ir soda tobulai ją išvalys ir pašalins nemalonius kvapus.

13. Nuo pelėsio

Pelėsis ant vonios kambario plytelių ir skalbimo mašinoje – įprastas reiškinys. Actas padės pašalinti pelėsį nuo bet kokio paviršiaus, šiek tiek acto galima įpilti netgi skalbiant drabužius. Balta užuolaida taps dar baltesnė po tokio skalbimo!

14. Nuo raukšlių ant drabužių

Gudrybė, kaip išlyginti drabužius be lygintuvo! Sumaišykite actą su vandeniu (1:3), perpilkite į pulverizatorių ir apipurškite drabužių paviršių. Drabužiui išdžiūvus, raukšlių nebeliks!

15. Nuo dėmių ant baldų

Actu galima akimirksniu pašalinti dėmes nuo baldų, kilimų ir medžiagų! Atrodytų, kad jis gali išvalyti viską… Užtepkite ant medžiagos arba kilimo acto ir druskos mišinio, patrinkite dėmę, išdžiovinkite ir išsiurbkite. Tobula švara!

Šaltinis

Komentarai

Reklama