10 didžiausių bangų pasaulyje, nufilmuota vaizdo kamera


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Geriausias žvilgsnis į didžiausias bangas, kurias gali pagaminti motinos gamta

Čia yra daugiau, bet tai yra dešimt geriausių, dešimt didžiausių ir dešimt sunkiausių bangų pasaulyje.

1. Nazarre, Portugalija.

Neseniai, atėjęs į didžiulę bangų kolektyvinę psichiką, Nazarre greitai tapo viena iš didžiausių bangų bangų pasaulyje. Norėdami sugauti vieną iš tikrai didžiųjų čia, banglentininkams reikia pripūsti asmeninių vandens laivų, bet kai jie sugauna bangą, ji gali būti didžiausia, labiausiai jaudinanti važiavimo pasaulyje.

Banga pakėlė kai kuriuos išbandytus didelių bangų banglentininkus, nes jis sugenda giliai vandenyje ir todėl atrodo ne toks pavojingas, kaip ir kitos didelės bangos, kurios perlipa per labai seklias rifas. Nepaisant to, buvome šiek tiek baisių situacijų ir keletas netoli nuskendusių.

Tai atrodo Nazarre!

2. “Cortes Bank”.

96 mylių į pietvakarius nuo San Pedro, Los Andžele, Cortes bankas yra keista žvėris bangų banglenčių pasaulyje. Čia trunka ilgai važiuoti valtimi, ir nesvarbu, kokia yra banglentė ir orų prognozė, niekada nežinote, ko ten ketinate sužinoti. Kai kalbama apie giliuosius vandenynų bangas ir gilumoje vandenyje esančią batimetrą, visada bus daug didelių staigmenų visiems. Vienas surferas, kuris gavo didžiulį staigmeną, buvo didelis bangų legenda Greg Long iš Kalifornijos. 2012 m. Gregas patyrė milžinišką smurtą ir buvo laikomas po vandeniu, o per jį nuskendo keturios milžiniškos bangos – pakankamai laiko nužudyti daugumą žmonių, bet jam pavyko išlaikyti ir išgyventi.

3. Waimea įlanka, Oahu, Havajai.

Daugelį metų didžiojo bangų banglenčių viršūnė, Waimea įlanka prie Oahu šiaurinio pakrantės, Havajai tikriausiai yra labiausiai žinoma bangų vieta pasaulyje. Waimea įlanka yra šventa Havajuose, o ilga istorija eina visą kelią atgal, kai kapitonas Kukas nusileido pačiame įlankoje 1778 m.

Tai buvo pirmas tikrai didelis bangų srautas į Havajus, ir šiomis dienomis jis yra garsiausių ir prestižinių didžiųjų bangų konkursas pasaulyje Quiksilver atminties Eddie Aikau Big Wave Invitational.

“Waimea” įlanka pasiekia keturiasdešimt pėdų, todėl žiūrovams paprasta žaisti tiesiai į tašką, taip pat stebėti naršymą iš bet kokių taškų aplink įlanką. Surfers jis išnyko, o naršydamas tarp milžiniškų dalykų. 1995 m. Populiarus Kalifornijos banglentininkas Donny Solomonas nuskendo naršydamas Waimea įlankoje.

2016 m. “Quiksilver In Memory Of Eddie Aikau Big Wave Invitational”

4. Jaws, Maui, Hawaii.

Jau daugelį metų žandikaulis buvo laikomas nepakartojamu, o tik kelios pamišusios buriuotojai išmoksta į didelius ir blizgusius smailius Maui šiaurės pakrantėje. Populiariame kultūroje žinoma kaip žandikaulis, faktinė vieta buvo pavadinta Peahi, kuri yra Havajų banga.

2015 m. Gruodžio mėn. “Jaws” buvo didžiausia bangų banglenčių sporto varžybų vieta – “World Surf League Big Wave Tour” įvykis “Jaws Challenge”. Tą dieną bangomis buvo iškelta iki keturiasdešimt pėdų, o pirmoji banga, važiuojanti ryte, sukėlė Australijos didžiųjų bangų surinkėją Marką Matthewą, kad atskirtų savo pečių ir neleidžia jam konkuruoti.

Havajų banglentininkas Billy Kemperas laimėjo šį renginį, o Kalifornijos banglentininkas Gregas Longas ir kitas Hawajų beprotūras banglentininkas Shane Dorianas taip pat išsiskyrė mirtingumo sąlygomis.

Žiūrėkite “2015” žandikaulio didžiojo bangos iššūkį

5. Maverikas, Kalifornija.

Vienas iš labiausiai bijojančių didžiųjų bangų dėmių pasaulyje, “Mavericks” paėmė banglentininkų gyvenimus anksčiau, ir tai, be abejonės, ateityje užims daugiau gyvybių. Kai eina didelė banga, “Mavericks”, sėdinčioms šalia Pillar Point uosto, netoli pusės mėnulio įlankos, yra žiaurus. Tai kieta ir nepakenčiama banga, sunku naršyti, o vanduo yra šaltas. Vienintelis būdas naršyti čia – tai nukreipti galvą į žemę ir labai sunkiai išardyti, tačiau tai taip pat yra kelias į nelaimę.

“Mavericks” tapo “Mavericks Big Wave” įvykių “Titans”, o Kalifornijos surferas Nickas Lamb laimėjo 2016 m. Įvykį.

Dažniausiai dešiniosios bangos, banglentininkams buvo žinoma, kad naršyti į trumpesnę, bet intensyvesnę kairę bangą iš Mavericks viršūnės. (2 nuoroda)

6. Punta De Lobos, Čilė

Įsikūręs netoli Pichilemu miesto, “Los Lobos” yra labai ilga ir spinduliuojanti didelė bangų vieta, kurioje yra klastinga irklys ir žinoma dėl stipraus vėjo. Pietryčių vėjai pakelia Čilės rytinę pakrantę, todėl šalto vandens ir stiprios srovės, tačiau tie patys vėjai padeda pagaminti didžiulius svyravimus, kurie apsupti aplink Los Morrosą, du didžiulius akmenis, kurie reiškia bangos pradžią.

Tai bauginanti banga, kuri leidžia žiūrovams stebėti nuo uolų, kai banglentininkai bando įveikti milžinišką bangą, kai jie išliejasi kranto. Čilėje yra keletas vietinių didelių bangų banglentininkų, kurie yra specialistai dideliame Los Lobos belles. Ramonas Navarro yra vienas iš tokių banglentininkų, kuris perėmė savo “Lobos” įgūdžius kitoms didelių bangų vietoms visame pasaulyje.

Dabar “Punta De Lobos” namuose yra “World Surf League Big Wave Tour” renginys, Quiksilver Ceremonial. Šis renginys prasidėjo anksčiau, o ginti čempionas – Makuakai Rothman iš Havajų.

“Quiksilver” ceremonija Punta De Lobos mieste!

7. Dungeons, Pietų Afrika.

Po Huto įlankos esančio Sentinel kalno esantis Keiptaunas yra didžiulis žvėris, vadinamas “Dungeons”. Jau dešimt metų jis buvo “Red Bull Big” bangų “Afrikos banglenčių” renginys, kurio metu vyko keturi renginiai, vykdomi per tą patį dešimtmetį. 1984 m. Pirmą kartą atrado du vietiniai banglentininkai Pierre De Villers ir Peter Button, o banglenčių vieta liko neveikianti ir nepaslėpta, kol pirmas įvykis įvyko 1999 m.

Per tą laiką daugelis žinių apie didžiųjų bangų naršymą buvo sužinotos, o kultūra Pietų Afrikoje augo, o laimėtojai – Seanas Holmsas, Džonas Whittleas, Gregas Longas ir Grantas Bakeris.

Požemiuose taip pat gyvena didžiulė ruonių kolonija, todėl dažnai lanko didieji baltieji rykliai, kurie žiūri į parodą ir turi pusryčius su plaktuku. Buvo daug pastebėjimų, tačiau rykliai, atrodo, gerai šeriami.

Buvęs Big Wave pasaulio čempionas Twiggy Baker dėl didžiojo Dungeons.

8. Todos Santosas, Meksika.

Ši didžioji banga palei Baja, Meksiką, taip pat turėjo gana garsią karjerą, pradedant nuo Kalifornijos profesionalo surfero Taylor Knoxo, laimėjusio $ 50k 1998 m. “K2 Challenge”. Kalifornijos banglentininkams visada buvo mėgstamiausia paslėpta nuotaika už kažką šiek tiek didesnio ir įdomiausio, nei perkrautas paplūdimio pertraukos naršymas, kurį dažniausiai naršia, taigi gilaus vandens rifų pertrauka suteikia viską, ko reikia norint daugiau sužlugdyti ir išsilieti.

“Todos Santos” taip pat yra “World Surf League Big Wave Tour” renginio “Todos Santos Challenge”, naujausia versija, kurią laimėjo Australijos profesionalus surferas Josh Kerr.

Dešinoji banga su pora atvirų uolų ir lentynų, Todos, skirta tik didelės bangos ekspertams. Baigę seną gerą Bają, nepaisant to, ką banglentininkai įveda į juos, nėra daug saugumo, taigi tai nėra viena iš saugiausių bangų vietų.

“Todos Santos” iššūkis

9. Teahupo’o, Tahiti.

Kaukolių vieta yra planetoje labiausiai pavojinga ir siaubinga banga, o kartais ji tampa tokia didelė, kad ji tampa visiškai nepagydoma, nebent asmeninis vandens laivas jį pilnai sukrautų.

Surfers prarado savo gyvenimą ten, ir tai yra nuolatinė grėsmė, kai bangos viršija dešimt pėdų, ir traumos yra įprasti.

Banga peržengia skustuvą aštriu koralų dugnu ir yra “World Surf League Championship Tour” renginio “Billabong Pro Teahupo’o” namuose.

Didžiausia banglenčių diena čia įvyko 2011 m. Rugpjūčio mėn. “Redakciniame kode”, kai įvykis turėjo būti sustabdytas, ir geriausi banglentininkai iš viso pasaulio skraidė į bangas, kurios kartais viršijo keturiasdešimt pėdų . Kai kurios tos dienos bangos buvo didžiausios ir pavojingiausios bangos, kurias kada nors mėgino banglentininkams, o daugelis atrakcionų tapo nugalėtojais tų metų “Big Wave” apdovanojimuose, įskaitant “Metų važiavimą” ir “The Wipeout of the Year”.

Tai atrodo kaip “Teahupo’o”!

10. Puerto Escondido

Puerto Eskondido, žinomas kaip “didžiausia ir geriausia paplūdimio pertrauka pasaulyje”, yra unikalus tuo, kad jis suskaido tik smėlio dugną ir taip pertraukia įvairias vietas toje Meksikos paplūdimyje. Jis nutrūksta 50 metrų atstumu nuo vandens krašto, o banglentininkams dažniausiai nereikia pritvirtinti lentų prie kojų su pavadėliais, nes jie paprasčiausiai nuplaunami po kiekvienos didelės bangos ir išplaukia lentas iš paplūdimio.

Puerto bangos yra žinomos dėl savo didžiulių statinių, ir vienintelis būdas važiuoti daugybe bangų yra tiesiog važiuoti vamzdžiu ir tikiuosi išeiti iš kitos pusės.

Kai Puerto prognozė atrodo palanki, daugelis Kalifornijos ir Havajų banglentininkų vykdo kelionę tikėdamiesi pagauti vieną iš didžiųjų rinkinių, o tai, kad visa tai vyksta šiltu vandeniu voniose, tampa dar labiau prieinamu.

“Puerto Escondido” yra “World Surf League Big Wave Tour” renginys “Puerto Escondido Challenge”, tačiau jie dar turi paleisti šį renginį. Šio renginio laukimo laikas yra nuo gegužės 15 iki rugpjūčio 31 d.

Puerto Eskondido iššūkis.

Patiko? Pasidalink su draugais 🙂

Komentarai

Reklama