8 geriausi receptai nuo kosulio


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Šaltojo sezono metu, kosulys visiems tampa dažnu ir nemaloniu svečiu. Laiku nepradėtas gydyti kosulys, išvargina ir neleidžia gyventi pilnaverčio gyvenimo.

Atsiradus pirmiems kosulio simptomams, neverta iškart bėgti į vaistinę brangių vaistų ir sirupų, aktyviai siūlomų įvairiose reklamose! Juk egzistuoja daugybė liaudiškų priemonių, padedančių atsikratyti šiuo negalavimu. Jos yra ženkliai pigesnės, efektyvesnės ir, be to, saugesnės tiek vaikams, tiek suaugusiems!

1) Sumaišykite druską su medumi santykiu 1:1, verdančiu vandeniu apipilkite kopūsto lapą ir iškart įtrinkite jį gautu mišiniu. Karštą lapą dėkite ant nugaros ar krūtinės, vengdami širdies srities. Iš viršaus uždenkite plėvele ir šiltai užsiklokite. Po kurio laiko kopūsto lapą galima nuimti, nes gydomasis mišinys jau bus įsigėręs į odą.

2) Dusulio ar itin stipraus kosulio atveju, nuimti uždegimą ir palengvinti kvėpavimą padės kriaušės (virtos arba keptos). Gėrimas iš užplikytų džiovintų kriaušių padės lengvai numušti karštį ir numalšinti ligonio troškulį. Norėdami paruošti gėrimą, užpilkite džiovintų kriaušių stiklinę 500 ml vandens ir virinkite 20 minučių. Šiltai apvyniokite ir leiskite pastovėti 4 valandas. Gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną. Geriausia pusvalandį prieš valgį.

3) 2 bananus sutrinkite į tyrę, kaitinkite su 200 ml vandens apie 10 minučių. Į nukoštą gėrimą įdėkite medaus ir gerkite šiltą.

4) Datulės taip pat gali padėti atsikratyti nemalonaus sauso kosulio! 10 datulių apie pusvalandį virkite 500 ml vandens. Gerkite karštą. Galima virti ir 7-8 vaisius 200 ml pieno.

5) Puiki priemonė net stipraus kosulio atveju – razinos! 30 g razinų išmirkykite virintame drungname vandenyje 45 minutes. Leiskite vandeniui nuvarvėti per sietelį. Prieš miegą, suvalgykite šiek tiek razinų ir užgerkite pienu.

6) Jeigu vaikas stipriai kosėja, paruoškite jam štai ką: morką, obuolį ir 1 svogūną sutarkuokite santykiu 1:1:1, įdėkite medaus (2 valgomieji šaukštai) ir duokite vaikui šiltą 5 kartus per dieną.

7) Sutarkuokite obuolį, svogūną, įdėkite medaus, santykiu 2:1:2, suaugusiems šią priemonę nuo kosulio rekomenduojama vartoti 4-7 kartus per dieną, šiltą.

Smulkiai supjaustykite 10 svogūnų ir vieną česnako galvutę. Šią masę virkite 500 ml pieno, kol visiškai suminkštės. Vėliau įdėkite medaus (geriau liepų) ir mėtos. Leiskite pastovėti apie valandą ir kruopščiai nukoškite. Keli stalo šaukštai padės greitai atsikratyti stipraus kosulio. Liaudyje ši priemonė dar vadinama „ugniniu pienu”.

Šaltinis

Komentarai

Reklama