11 vėžio simptomų, kurių negalima ignoruoti


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Onkologinės ligos gąsdina bene labiausiai, todėl būtina tiksliai žinoti, kokių simptomų nevalia ignoruoti. Pateikiame 11, į kuriuos būtina atsižvelgti, jei norite apsisaugoti nuo pavojingos ligos.

1. Pastovus nuovargis. Nuovargis ar išsekimas gali būti sukeltas daugelio priežasčių, viena iš jų yra netgi vėžys. Tai gali signalizuoti tiek išangės vėžį tiek leukemiją. Jei nuovargis jaučiamas ilgiau nei jums įprasta būtina kreiptis pas gydytoją.

2. Staigus svorio kritimas. Jei jums be priežasties mažėja svoris, tai gali pranešti itin nemalonią žinią. Krentantis svoris yra daugumos vėžių rušių simptonas, todėl verta akylai stebėti savo kūną.

3. Ilgalaikis skausmas. Jei jus jaučiate skausmą, kuriam nėra aiškios priežasties, ypač jei vartojate medikamentus jam malšinti ir jis vis tiek neišnyksta, tai gali rodyti vėžį. Priklausomai, kurioje kūno vietoje jūs jaučiate skausmą, tai gali nurodyti smegenų, išangės, kiaušidžių ar net tiesiosios žarnos vėžį.

4. Keisti patinimai. Jei randate keistus patinimus, sukietėjusią odą ar net kitokį pasikeitimą savo kūne, tai gali signalizuoti kad kažkas yra ne taip. Maži pasikeitimai mūsų kūnuose yra visiškai normalu, bet privalome nuolatos stebėti ar tai nėra tam tikros ligos pradžia.

5. Dažnas karščiavimas. Vėžys atakuoja mūsų imunitetą ir taip sukelia pasikartojantį karsčiavimą, kuris neatrodo įtartinas. Tai yra dažniau aptinkama vėlesniose vėžių stadijose, bet gana dažnai tai pasireiškia kraujo vėžyje, kaip limfomoje ir leukemijoje.

6. Pasikeitimai odoje.  Galbūt nežinojote, bet odos vėžys yra pats dažniausia vėžio forma. Jis geriausiai aptažįstamas randant tam tikrus pasikeitimus savo odoje. Jei matote naujų ir keistų raukšlelių, apgamų ar karpų, kurie net keičia savo spalvą ar dydį per tam tikrą laiką, nedelsiant kreipkites pas gydytoją. Paraudusi oda, dėmės ir kraujavimas ant odos taip pat gali pranešti apie vėžį.

7. Nesibaigiantis kosulys. Jei jau kurį laiką jus kankina kosulys, tai gali būti ne tik paprastas peršalimas. Jei kosant jaučiate skausmą nugaroje, krūtinėje ar pečiuose, turėtumėte vykti pas gydytoją apžiūrai.

8. Tuštinimosi pasikeitimai. Jei jums reikia dažniau lankytis tualete, tai gali būti pradinis vėžio simptomas. Vidurių užkietėjimas ir viduriavimas taip pat gali parodyti išangės vėžį. Prostatos vėžį galima atpažinti, kuomet jaučiamas skausmas šlapinimose metu ar matomas su šlapimu išsiskiriantis kraujas.

9. Nepaaiškinamas kraujavimas. Jei jūs pradedate kosėti krauju, tai yra itin rimtas vėžio simptomas. Jeigu matote, kad kraujuojate iš makšties ar net išangės, privalote kuo greičiau susisiekti su gydytoju ir išsitirti.

10. Sunkiai nuryjamas maistas. Jei jums yra sunku ryti maistą ar pastebėjote virškinimo problemas, tai gali rodyti pilvo, stemplės ar gerklės vėžį. Nors šie simptomai nėra visiškai asocijuojami su vėžiu, juos pastebėję vis tiek turėtumėte išsitirti.

11. Kiti simptomai. Anksčiau išvardinti simptomai yra patys dažniausi, bet yra ir tokių į kuriuos reikia atkreipti daugiau dėmesio. Kaip išsipūtusios kojos ir kiti įvairūs pakitimai kūne. Žinoma, tai gali būti ir ne vėžio simptomas, bet geriau būti ramiam nei gyventi nežinioje.

Sveikata yra pati svarbiausia, todėl jei pastebite kažką keisto būtinai, kreipkitės į savo gydytoją. Taip pat, kasmetinės profilkatinės apžiūros, ypač jei jums yra virš 30 ar 40 metų yra geras būdas žinoti, kas vyksta savo kūne. Visada atminkite, kad dauguma vėžių yra greitai išgydomi, jei atrandami dar ankstyvoje stadijoje.

Komentarai

Reklama