Garsus psichologas sukritikavo porų mėgstamą frazę: ne visiems patiks


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Bet kokie santykiai, kuriuos ištiko tokia krizė, kaip vieno iš partnerių neištikimybė, vienaip ar kitaip pradedami skirstyti į santykius iki išdavystės ir po jos.

Vienos poros susitaiko ir gyvena kartu toliau, kitos supranta, kad su tokiu šleifu gyventi drauge nesugebės, ir pasuka skirtingais keliais.

Santykių psichologas psichoterapeutas Andrius Kaluginas su skaitytojais pasidalijo patarimais ir paneigė dažnai keliamas išdavysčių tezes.

Su kokiu vyru ne pakeliui?

Pasak psichologo, yra keli išdavinėjančių partnerių tipai: „Jeigu partneris yra protingas ir – svarbiausia – brangina santykius tuomet jis kruopščiai konspiruojasi. Tada išdavystės atpažinti beveik neįmanoma. Jei vyras net nebando slapstytis, reiškia, jis nebrangina santykių. Tada moteris turi nedelsiant priimti sprendimą – toliau toleruoti vyro elgesį arba skirtis. Jeigu moteris akivaizdžiai mato ir supranta, kad vyras yra neištikimas, tai reiškia ne tik neištikimybę, bet ir tai, kad vyrui nėra svarbūs ir brangūs santykiai.“

„Išrišti“ neištikimybę vien tik iš pasikeitusių vyro įpročių (pvz., nepaleidžia iš rankų telefono, ilgiau užsibūna darbe, atšalo aistra žmonai ir t.t.) yra sudėtinga: „Tokie pokyčiai ne visada ir nebūtinai reiškia, kad jis yra neištikimas. Jiems gali būti daugybė kitų priežasčių.“

Nieko neslepiančių partnerių tipas retai pasikeičia: „Jei vyras net nesistengia slėpti savo neištikimybės ir tai akivaizdu, tuomet vyras negerbia nei savo antrosios pusės, nei pačių santykių. Tuomet, moteris turi nuspręsti ar jai tai, dėl kažkokių priežasčių, yra toleruotina, arba ne. Tačiau reikia suprasti, kad tai didelė nepagarba ir vyras nepasikeis, nebent dėl aplinkybių – lytiškai silpnėja, nepajėgia finansiškai išlaikyti meilužės, tuomet jie grįžta pas savo žmonas,“ – kalbėjo psichologas.

Ar sakyti tiesą?

Pasak A. Kalugino, kiekvienoje šeimoje, tiesos sakymas yra unikalus susitarimo klausimas: „Jeigu žmonės yra sąmoningi jie apsitaria tiesos ribas. Yra porų, kurios susitaria neištikimybės atveju prisipažinti vienas kitam iš karto, taip pat yra porų, kurios nenori žinoti ir prašo to nesakyti, nebent partnerio gyvenime atsiranda nuolatinis meilužis.

Kitos poros išvis nenori žinoti iki tol, kol nepamato ar nepajaučia pačios. Visa tai yra sąmoningų porų tiesos ribų apsitarimas. Patarimo ar pasakyti vienas kitam tiesą ar visgi nutylėti – nėra. Vieniems sunku slėpti savo nuklydimus, o kitiems nesvarbu ir gali tylėti metų metus ir tai jiems normalu, tačiau labai didelė tikimybė, kad toks tipas bus neištikimas dar ne kartą,“ – aiškino santykių psichologas.

Pajutę sąžines graužatį – pasikeičia

Paklaustas, ar dažnas po neištikimybės pasikeičia, psichologas tikina, kad tokių atvejų pasitaiko ir labai dažnų: „Išdavęs partneris pakeičia savo požiūrį į ištikimybę, vertybes, sąžines graužatį.

Būna, kad po vieno nakties nuotykio ir nuklydimo žmogus labai gailisi, pasikeičia ir niekada to daugiau nekartoja.“

Išduotasis nekaltas

Visuomenėje sklandanti tezė, kad neva dėl vieno neištikimybės poroje kalti abu partneriai, anot psichologo, yra išgalvota tų, kuriems ji yra patogi: „Tik tas, kuris peržengia moralės, vertybių, ištikimybės, pagarbos kitam ribą būna kaltas. Juk visuomet yra kaltas vagis, o ne tas, kuris padėjo piniginę ant stalo. Tezė, kad kalti abu yra labai palanki ir patogi tiems, kas buvo neištikimi. Tas žmogus, kuris būna išduotas, ar paliktas dažniausiai kaltę mato savyje ir kaltina save.

Taip, santykiuose klaidų daro visi, bet vienam tai proga kristi į kitą glėbį, o kitas – tas partnerio klaidas kantriai aiškinasi ir taiso neperžengus ištikimybės ribos. Kas iš jų teisus – spręskite patys. “

www.tv3.lt

Komentarai

Reklama