Jeigu pastebėjote ką nors panašaus ant savo durų, nutrinkite ir skambinkite policijai


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Neseniai britų policija paskelbė vadinamųjų „vagių žymėjimų“ sąrašą. Tai specializuoti simboliai, kuriais vagys pažymi potencialių (ir realių) aukų namus ir butus.

Dažniausiai jie piešiami kreida ant išorinės namų sienos, kuri gerai matosi iš gatvės. Tai gali būti įėjimo durys, siena arba garažo vartai, varteliai, tvora ir t. t.

Deja, taip nutinka ne vien Didžiojoje Britanijoje. Panašių policijos perspėjimų sulaukė ir Ispanijos, Čilės, Kinijos, Kipro gyventojai…

Sąrašą galima tęsti, bet tai neturi prasmės.

Jeigu jūsų šalies policija neišplatino tokių pranešimų, visai nereiškia, kad vietiniai vagys nepalieka tokių žymių jūsų mieste.

Netgi atvirkščiai: kai kuriais duomenimis, po simbolių publikavimo žiniasklaidoje dauguma vagių nustojo jais naudotis. Juk kuo daugiau žmonių apie juos žino, tuo didesnė tikimybė, kad netikėtai ant namo ar buto atsiradęs žymėjimas privers šeimininkus pirma laiko nerimauti.

Kviečiame jus išlikti budrius, ilgam nepalikti savo namų be priežiūros ir kviesti policiją esant kad ir mažiausiam įtarimui. Žinoma, signalizacija taip pat nepamaišys.

Dėl visa ko pateikiame populiariausių žymėjimų pavyzdžius.

Galbūt būtent jūsų šalyje jų reikšmė bus kitokia, bet patys piešiniai dažniausiai imami iš to paties rinkinio.

Kai pagalvoji, čia nieko nuostabaus: ne visi nusikaltėliai moka piešti, tad žymėjimams tinka paprasčiausios figūros.

Šaltinis

Komentarai

Reklama