Įžiebta neįprastoji Rokiškio eglutė: Lietuvoje tokia bene vienintelė


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Šeštadienį įžiebta bene įdomiausia eglė Lietuvoje – Rokiškio. Iš eglinių lentų sukaltas miesto šventinis medis buvo apšviestas įvairiomis šviesomis ir iš išorės, ir iš vidaus.

Rokiškio eglė sužibo miesto Krašto muziejaus kieme. Kartu su unikalios medinės žaliaskarės įžiebimu Rokiškis tapo ir Lietuvos Kultūros sostine 2019-aisiais. Šį titulą jis perėmė iš Marijampolės.

Ant įžiebtos Rokiškio eglės nėra įprastinių kalėdinėms eglėms blizgučių. Sukaltos eglės viršūnėje patupdytas iš medžio išskaptuotas paukštis, o vietomis medinė eglė papuošta žaislais iš veidrodžio gabaliukų ar kitais drožiniais bei medinėmis grandinėmis.

Beje, Rokiškio dvare duris atvėrė ir Kalėdų rezidencija, kurioje bus galima susitikti su Kalėdų Seneliu ir mėgautis įvairiomis pramogomis iki sausio 6-osios dienos. DELFI primena, kad 15 metrų aukščio medinę eglę rokiškėnai šiemet skiria krašto unikaliausiam medžio drožėjui, lietuvių liaudies skulptoriui Lionginui Šepkai atminti. Eglės eskizus ir maketus kūrė bei eglės įgyvendinimu rūpinosi Šiaulių universiteto docentas dailininkas Arūnas Uogintas.

Šaltinis: www.delfi.lt

Komentarai

Reklama