Policija įspėja: bus blokuojami keliai. Ketinama pasitelkti Karo policiją bei šaulius


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Trečiadienį įsigaliojus žmonių judėjimo ribojimams, policija žada įrengti kontrolės postus keliuose.

„Viena iš priemonių bus savivaldybių centrų blokavimas – toks, koks buvo Velykų savaitgalį“, – BNS sekmadienį sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Jis kalbėjo netrukus po to, kai Vyriausybė nusprendė, kad nuo trečiadienio bus draudžiama išvykti už savo savivaldybės ribų, nebent vykstama į darbą, laidotuves, dėl būtinosios medicinos pagalbos ar į sau priklausančius namus kitoje savivaldybėje.

Savivaldybės ribose namus galima palikti tik esant svarbiam reikalui, taip pat bus galima pasivaikščioti atvirose vietovėse, bet tik vienai šeimai ar vienam namų ūkiui.

R. Požėla teigė, kad pirmadienį su Vidaus reikalų ministerijos vadovybe ketinama apsvarstyti ir alternatyvias priemones.

„Kokios kitos alternatyvios priemonės bus taikomos, tai šiek tiek dar turime laiko – rytoj turbūt spręsime. Aš manau, kad rytoj aiškumo turėsime“, – teigė policijos vadovas.

„Išdirbsime tuos algoritmus, bet esminis dalykas, jog žmonės turės įrodyti, kad jeigu vyksta, tai atitinka tuos reikalavimus, kurie yra nustatyti Vyriausybės nutarime. Komunikuosime, kalbėsime apie tai, kad be būtino reikalingumo žmonės tiesiog nevažiuotų ir viskas“, – kalbėjo R. Požėla.

Anot policijos vadovo, į pagalbą blokuojant kelius, kaip ir Velykų savaitgalį, ketinama pasitelkti ir Karo policiją bei šaulius.

„Turbūt kito kelio neturime, nes šalia karantino priemonių įgyvendinimo kitų policijos funkcijų nuo mūsų niekas nenuėmė ir nenuims. Turėsime vykdyti ir įprastas funkcijas, todėl reikia atitinkamai paskirstyti pajėgumus, kad nenukentėtų reagavimas į gyventojų pranešimus, viešoji tvarka. Čia kolegų parama yra gyvybiškai svarbi“, – sakė generalinis komisaras.

Komentarai

Reklama