Neregėto masto skandalas šokiravo Lietuvos piliečius – teisėjai suėmė teisėjus! Gresia kalėjimai?


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Ar 8 teisėjai, 5 advokatai ir dar keliolika įtariamųjų korupcijos skandalo įkarštyje gali likti laisvėje? Ketvirtadienį nuo ankstyvo ryto sostinės teisme rengiami posėdžiai, kurių metu sprendžiama dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo – kai kuriems įtariamiesiems skyrimo. Teismui teko dviem valandomis pratęsti darbo laiką. Suimta keliolika asmenų, tarp jų – aukščiausio rango teisėjai ir keli rezonansinių bylų advokatai. Teisėjų korupcijos byloje suimtas buvęs Kauno politikas V.Venslovas.

Ketvirtadienį keli Lietuvos teismai leido suimti visus 18 įtariamųjų, dėl kurių kreipėsi prokurorai, 19.35 val. informavo Generalinė prokuratūra.

Teisėjus E.Laužiką, V.Kažį, V.Bavėjaną, H.Jaglinskį, K.Guriną, advokatus G.Cimbolienę bei M.Navicką leista suimti 10 dienų, advokatą A.Surblį – 14 dienų, advokatą D.Zagrecką bei dar tris asmenis – 1 mėnesiui, kitus šešis įtariamuosius – dviems mėnesiams.

Dar aštuoniems vakar sulaikytiems įtariamiesiems skirtos kitos kardomosios priemonės.

Užsitęsė iki vėlumos

Ketvirtadienio vakarą vėliausiai, jau po 19-tos valandos, paaiškėjo teisėjo Konstantino Gurino likimas. Jis suimtas dešimčiai parų.

Į teismą atvestas buvęs Kauno tarybos narys Valys Venslovas

Teisėjas Henrichas Jaglinskis irgi suimtas dešimčiai parų.

Teisėjas Henrichas Jaglinskis suimtas dešimčiai parų

Klaipėdoje sulaikytas vyras gabeno 1,5 kg kokaino konservų skardinėse

LAT teisėjas Egidijus Laužikas teismo sprendimu liks suimtas 10 dienų. Jo advokatas Mindaugas Dūda iškart po nutarties paskelbimo pareiškė, kad šis verdiktas „be abejo bus skundžiamas.“

LAT teisėjo E.Laužiko advokatas Mindaugas Dūda pareiškė, kad verdiktas bus skundžiamas

Advokatas S.Slapšinskas pranešė, kad jo ginamas advokatas A.Surblys sulaikytas ne dėl kyšių

Teisėją V.Kažį teismas leido laikyti suimtą taip pat 10 dienų.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje

Jo advokatė Rasa Aurelija Kučinskaitė sakė skubanti susipažinti su suėmimo nutarties motyvais, kad galėtų parengti skundą aukštesnės instancijos teismui.

Teisėjo V.Kažio advokatė ketina parengti skundą aukštesnės instancijos teismui

Panevėžio policijos reidas: vieni pareigūnus pasitiko su šypsena, kitiems drebėjo kinkos

Analogišką nutartį teismas paskelbė ir teisėjo Valdimaro Bavėjano atžvilgiu. Analogiškai jo advokatas nutartį dėl 10 parų suėmimo rengiasi apskųsti.

Advokatas Saulius Juzukonis komentavo apie teisėjo Valdimaro Bavėjano suėmimą

Unikali vaizdo medžiaga: kriminalistai atranda rekordinį kiekį narkotikų

Vakar teisme apklaustą advokatą Aivarą Surblį šiandieną teismas taip pat leido suimti: jam paskirtas 14 parų terminas.

Simonas Slapšinskas komentavo apie advokatą Aivarą Surblį

Teismas taip pat leido laikyti suimtą ir advokatą Marių Navicką (10 dienų). Advokatas M.Navickas aiškino, jog su teisėjų korupcijos skandalu jis siejamas be reikalo.

Advokatas Marius Navickas aiškino, jog su teisėjų korupcijos skandalu jis siejamas be reikalo

Advokatas D.Zagreckas suimtas mėnesiui.

Dėl suėmimų rezonansinėje byloje Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį dirbs net iki 19 val.

Suimtas ir buvęs Kauno politikas

Teisėjų korupcijos byloje ketvirtadienį mėnesiui suimtas buvęs Kauno politikas, buvęs bendrovės „Kauno vandenys“ technikos direktorius Valys Venslovas.

2018-ųjų spalį Kauno apygardos teismas V.Venslovą „Kauno vandenų“ byloje nubaudė trejų metų laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant dvejiems metams ir 37,6 tūkst. eurų bauda, jam taip pat trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

BNS žiniomis, vėliau šią baudžiamąją bylą apeliacine tvarka nagrinėjo ir Apeliacinis teismas. Du šio teismo teisėjai dabar yra suimti korupcijos byloje.

V.Venslovo bylos duomenimis, įvairius darbų ir paslaugų užsakymus bendrovėje „Kauno vandenys“ gaudavo bei išskirtinį palankumą turėjo tik tos įmonės, kurių vadovai duodavo kyšius bendrovės vadovaujančias pareigas einantiems darbuotojams.

Nustatyta, kad tiriamuoju laikotarpiu nurodytų bendrovės darbuotojų priimami kyšiai siekdavo 2 tūkst. eurų.

Dėl kitų kardomųjų priemonių dar aštuoniems įtariamiesiems iki pat darbo dienos pabaigos sprendimai nebuvo priimti, įtariamieji tebebuvo sulaikyti, ketvirtadienio popietę informavo GP.

LAT teisėjas – pavargęs ir apatiškas

14.20 val. į sostinės apylinkės teismą atvežtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Laužikas

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Laužikas

Teisininkas buvo nepanašus į save: atrodė pervargęs, apatiškas ir tuo pačiu sutrikęs. E.Laužikas nieko nekomentavo ir neatsakė į jokį klausimą apie sunkius kaltinimus, kurie išvakarėse jam pateikti.

Į apylinkės teismą atvežtas LAT teisėjas Egidijus Laužikas

Prieš 15 val. baigėsi svarstymas dėl teisėjo Valdimaro Bavėjano suėmimo. Sprendimą ruoštasi skelbti kiek vėliau. Teisėjo advokatas Saulius Juzukonis pareiškė, kad prašymas skirti jo ginamajam suėmimą tėra bandymas spausti teisėją, kad duotų tyrėjams naudingus parodymus.

Popietę dėl suėmimo klausimo į Vilniaus apylinkės teismą atvestas ir Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. Henrichas Jaglinskis

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. Henrichas Jaglinskis

Slėpėsi po gobtuvu

Popiet į teismą atvestas vienas vyras, kuris visiškai slėpė veidą, beliko spėlioti, ar tai ne kažkuris iš teisėjų. Tikriausiai tai V.Kažys.

Patyręs teisininkas (netrukus abejonių nebeliko) buvo paslėpęs veidą po striukės gobtuvu.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viktoras Kažys

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viktoras Kažys

55 metų V.Kažys 1992–1995 metais dirbo tuometiniame Vilniaus miesto antrajame apylinkės teisme, 1995–1999 metais nagrinėjo bylas Vilniaus apygardos teisme, o nuo 1999 metų pradėjo dirbti Lietuvos apeliaciniame teisme, Baudžiamųjų bylų skyriuje, primena BNS.

Teisėją prašyta suimti mėnesiui, žurnalistams sakė jo advokatė R.A.Kučinskaitė.

Ji pareiškė nuomonę, kad dėl šio teisėjo sulaikymo įvyko nesusipratimas ir tai turėtų paaiškėti netrukus.

Teismas sprendžia, ar suimti teisėją Viktorą Kažį

Vidurdienį ir popiet paaiškėjo bent dėl trijų Temidės tarnų: prašyta leisti suimti teisėjus Viktorą Kažį, Valdimarą Bavėjaną, o taip pat buvo laukiama ir posėdžio dėl Egidijaus Laužiko.

Ar leidžia suimti teisėją V.Kažį, teismas žadėjo paskelbti ketvirtadienį apie 15 val.

Tuo metu į teismą dar atvežtas teisėjas Valdimaras Bavėjanas. Taip pat buvo laukiama, kol pareigūnai pristatys Aukščiausiojo Teismo teisėja Egidijų Laužiką.

Atvesti verslininkai

Prieš vidurdienį į teismo rūmus atvežtas verslininkas Rolandas Vasiliauskas, įmonės „Indema“ vadovas. Posėdis dėl jo suėmimo jau buvo įvykęs trečiadienį, o šiandieną tik paskelbtas sprendimas.

Verslininkas Rolandas Vasiliauskas, įmonės „Indema“ vadovas, suimtas mėnesiui

Ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartis: R.Vasiliauskas gali būti laikomas suimtas vieną mėnesį. Prokuroras išvakarėse buvo prašęs teismo, kad griežčiausios kardomosios priemonės terminas būtų 3 mėnesiai.

Prieš vidurdienį į teismą atvesti dar keli asmenys, įtariami šiame tyrime. Tarp jų – vienos sostinės bendrovės direktorė Oksana Sakalauskienė.

Posėdis dėl jos reikalų užtruko bene trumpiausiai. Sprendimas buvo skelbiamas pavakarę. Jos interesams atstovaujantis advokatas Laimontas Gasiūnas pareiškė, kad O.Sakalauskienės suėmimas būtų nepagrįstas.

Bendrovės direktorės Oksanos Sakalauskienės bylos svarstymas

Anot gynėjo, visiškai užtektų namų arešto arba kito su laisvės atėmimu nesusijusio apribojimo. O.Sakalauskienei teismas paskyrė 2 mėnesių suėmimą.

Pakruojo verslininku žiniasklaidoje vadinamas Romutis Stočkūnas suimti mėnesiui.

Prasidėjo nuo ankstaus ryto

Dar prieš 8 valandą ryto į Vilniaus apylinkės teismą buvo atvestas teisėjų korupcijos byloje sulaikytas advokatas Marius Navickas. Jį saugojo kaukėti pareigūnai.

Į teismą atvedamas sulaikytas advokatas Marius Navickas

Marijampolėje padegtas negyvenamas namas

Jie ir bylą kuruojantis prokuroras Aleksandras Kazakovas buvo pasirengę pradėti darbą anksčiau, nei buvo atrakinta posėdžių salė. Proceso dalyviai už uždarų durų maždaug per valandą susipažino su bylos medžiaga, apie 9 val. prasidėjo neviešas svarstymas.

Pagrindinis motyvas prašyti šio ir kitų įtariamųjų suėmimo yra tai, kad būdami laisvėje jie gali trukdyti ikiteisminiam tyrimui. Taip pat teoriškai asmenys laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus. Trečiasis galimas griežčiausios kardomosios priemonės pagrindas – kad asmenys gali bėgti ar slėptis nuo teismo, šiuo konkrečiu atveju nėra aktualus.

Prokuroras A.Kazakovas prasitarė, kad įtariamąjį advokatą M.Navicką prašo laikyti suimtą bent 2 mėnesius.

Prokuroras A.Kazakovas prasitarė, kad įtariamąjį M.Navicką prašoma laikyti suimtą bent 2 mėnesius

Po 9 val. į teismą atvesta vienintelė iš sulaikytųjų advokatė moteris. Kitoje barikadų pusėje atsidūrusi Giedrė Cimbolienė uoliai slėpė veidą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje

Jos bylos svarstymui taip pat buvo rengiamasi už uždarų durų.

Į teismą atvesta vienintelė iš sulaikytųjų advokatė moteris Giedrė Cimbolienė

Ikiteisminio tyrimo teisėjas susipažinimui su byla, kuruojama prokuroro Tomo Uldukio, skyrė pusvalandį, tačiau realiai pasirengimas užtruko net pusantros valandos.

Tuo pačiu metu teisme pasklido kalbos, kad dalis įtariamųjų į teismą jau atvesta paslapčia, per tarnybinius teisėjų koridorius. Iš jų galima patekti į posėdžius sales, visiškai išvengiant žiniasklaidos dėmesio. Kas tie privilegijų galbūt sulaukę sulaikytieji, kol kas galima tik spėlioti. Vienas jų, tikėtina, yra advokatas Drąsutis Zagreckas, neseniai papasakojęs 15min, kaip jo lagamine buvo aptikta „blakė“.

Išvedamas sulaikytas advokatas Drąsutis Zagreckas

Didžiule staigmena tapo teismo koridoriuje pasirodęs garsusis Vilius Karalius, teistas dėl stambaus masto kontrabandos organizavimo ir tituluotas Kontrabandos karaliumi.

Šaltinis: www.15min.lt

Komentarai

Reklama