Kūdikis, kuriam gimti prireikė 27-erių metų. Gimė mergaitė, kuri laukė gimimo ilgiausiai pasaulyje!


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Molly Gibson gimė šių metų spalį, tačiau jai gimti prireikė net 27 metų. Embrionas, iš kurio ji gimė, buvo užšaldytas 1992 m. spalio mėn. ir liko saugykloje iki 2020 m. vasario, kai Tina ir Benas Gibsonai nusprendė tapti jos tėvais.

Molly pasiekė naują rekordą: jos vaisius buvo užšalęs ilgiausiai pasaulyje iki gimimo. Tačiau prieš tai šis rekordas priklausė jos vyresnei seseriai Emmai.

„Mes esame septintame danguje, – sako 29 metų Tina Gibson. – Aš vis dar negaliu nustoti verkti iš džiaugsmo, kai apie tai kalbu. Jei prieš penkerius metus kas nors būtų pasakęs, kad turėsiu daugiau nei vieną dukterį, aš niekada tuo nebūčiau patikėjusi, o dabar turime dvi sveikas mergaites“.

Ji ir jos vyras negalėjo susilaukti vaiko beveik penkerius metus, tačiau tada Tinos tėvai vietiniame televizijos kanale pamatė istoriją apie galimybę implantuoti užšalusį embrioną.

„Tai yra vienintelė priežastis, kodėl nusprendėme apie tai kalbėti viešai. Jei mano tėvai nebūtų tokios galimybės matę naujienose, nieko nebūtų atsitikę“, – sako Tina. – Taigi, jaučiu, kad turiu užbaigti šį ciklą.”

Pagal profesiją Tina Gibson yra mokytoja, o jos 36 metų vyras Benas – kibernetinio saugumo specialistas, jie susisiekė su Nacionaliniu embrionų donorystės centru (NEDC) – krikščioniška nevyriausybine organizacija, įsikūrusia Noksvilyje, Tenesio valstijoje. Ji užsiima šaldytų embrionų laikymu, kurių tėvai nusprendė negimdyti vaikų , bet juos paaukoti nevaisingumo kamuojamoms šeimoms.

Tokio embriono tėvais gali tapti tokie sutuoktiniai kaip Tina ir Benas Gibsonai – pas juos atsiranda vaikas, kuris genetiškai neturi nieko bendro. Pasak NEDC, Jungtinėse Valstijose šiuo metu saugoma apie milijoną užšaldytų žmogaus embrionų.

Platus donorų pasirinkimas

Centro atstovas spaudai Markas Mellingeris sako, kad šeimos, kurios tampa tokių vaikų tėvais, dažnai negali natūraliai susilaukti vaiko.

„Sakyčiau, maždaug 95% (klientų) turi nevaisingumo problemų“, – sako Mellinger.

Emma, ​​vyresnė Molly sesuo, jiems gimė 2017m. Prieš tai Tina negalėjo užmigti, nes ji nuolat meldėsi už vaiką, tačiau gimus Emai jos naktys tapo neramios dėl visai kitos priežasties. „Tokia nemiga ir toks nuovargis yra geriausias kada nors mane aplankęs jausmas“, – prisipažįsta Tina, kalbėdama apie tai, kaip ji prižiūri savo dukrą.

NEDC buvo įkurta prieš 17 metų, ir nuo tada su jos pagalba pasaulyje buvo persodinta, išnešiojama ir gimė daugiau nei tūkstantis embrionų. Dabar ši organizacija kiekvienais metais aprūpina šeimas apie 200 embrionų.

Panašiai kaip ir įprasto įvaikinimo atveju, susituokusios poros gali pasirinkti „uždarą“ procedūrą (kai naujieji tėvai nebendrauja su genetiniais tėvais) ir „atvirą“, kai palaiko su jais ryšį. Šis bendravimas taip pat gali būti įvairių formų – nuo kelių elektroninių laiškų per metus iki artimųjų santykių, aiškina Mellinger.

Poros, ketinančios tapti užšalusio embriono vaisiaus tėvais, paprastai gali rinktis iš 200–300 donorų, ir gauna informaciją apie savo demografinę istoriją.

Kaip prisipažįsta Gibsonai, jie taip ilgai laukė vaiko, kad šis pasirinkimas jiems tapo tikru išbandymu. „Mums nebuvo svarbu, kaip vaikas atrodys ir iš kur jis atsirado“, – sako Tina.

Todėl NEDC ekspertai patarė pradėti naudoti kažkokį „labai paprastą“ principą ir tada susiaurinti savo pasirinkimą. „Mes su vyru esame nedidelio ūgio, todėl apsiribojome tik tais tėvais, kurie buvo panašūs į mus, panašaus svorio ir ūgio. Tada pasirinkimas tapo daug lengvesnis”, – sako Tina.

Komentarai

Reklama