Jurbarke nužudyto 18-mečio mama: protu nesuvokiama, ką man pasakojo apie sūnų


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Keletą savaičių dingusio be žinios 18-mečio Nojaus kūnas buvo rastas apleistame vaikų darželyje Jurbarke, paslėptas po statybinėmis šiukšlėmis ir tuomet tapo aišku, kad įvykdytas itin žiaurus nusikaltimas. Vaikinas buvo nužudytas vieninteliu peilio dūriu į kaklą. Vaiko netekusi mama dabar kreipiasi į visuomenę prašydama pagalbos.

Dar prieš surasdami 18-mečio kūną pareigūnai jau buvo sulaikę 17-metį įtariamąjį, kuris visą laiką neigė kaltę, išsisukinėjo ir, kaip įtariama, atėjo pas nužudyto draugo mamą su netikra istorija apie čigonus ir narkotikus.

Tyrimo metu buvo sulaikyta ir 14-metė mergina, kuri galiausiai buvo paleista iš areštinės paskyrus intensyvią priežiūrą. Paauglei uždėta elektroninė apykojė, o 17-metis liko suimtas. Kol pareigūnai narplioja šios žmogžudystės aplinkybes, nužudytojo mama kreipiasi pagalbos į visuomenę.

Prieš keletą dienų bedarbe tapusi ir pati viena keturis vaikus auginanti moteris prašo pagalbos surinkti pinigų advokatui.

„Esu paprastas žmogus, kuris tikrai nesupranta teisinės kalbos. Nėra abejonių, kad pasiekti teisingumą įmanoma tik su patyrusiu teisininku. Kreipiausi į vieną advokatą ir šis pasakė, kad paslaugos kainuos 1000 eurų. Pati niekaip neišgalėčiau surinkti tokios sumos, todėl tikiuosi, kad visuomenė neliks abejinga“, – pasakojo 18-mečio sūnaus netekusi Irena Konovalovienė.

Sunki padėtis

Vyriausiąjį vaiką palaidojusi I. Konovalovienė viena auga dar keturis vaikus. Šeimoje auga 17-metė dukra, 13-metis sūnus, 11 metų mergaitė ir 5-erių berniukas.

„Viena auginu, be vyro. Vyriausieji du vaikai iš pirmos santuokos, o kiti du – iš antrosios. Bet taip susiklostė, kad abu kartus išsiskyriau. Po tokios tragedijos mano vaikai yra didžiausia atrama gyvenime“, – teigė moteris.

Ji pasakoja, kad prieš tai dirbo pardavėja, bet po sūnaus nužudymo tai tapo per sunku dėl kelių priežasčių:

„Iki šiol dirbau pardavėja. Buvo buvo per sunku stovėti prie kasos ir šypsotis klientams. O ir neturėjau, kur vaikų padėti. Dirbau nuo 7.30 iki 22 val. vakaro. Anksčiau vyresnėlis prižiūrėdavo brolius ir seseris, kol dirbdavau. Tai patį mažiausiąjį jis nuvesdavo ir parvesdavo iš darželio“, – su ašaromis akyse prisimena Irena.

Šiuo metu moteris užsiregistravusi Darbo biržoje, dar šiek tiek pinigų šeima gauna iš vaikų išlaikymo fondo. Ir tai yra viskas, iš ko tenka ne tik maitintis, rengtis, mokėti mokesčius: „Ieškosiu tokio darbo, kur būtų trumpesnės darbo valandos. Kad mažylį iš darželio galėčiau pasiimti, su kitais vaikais daugiau pabūti.“

Apie prarastą sūnų moteris negali kalbėti nesusigraudinusi:

„Jis niekada nepradingdavo, būdavo labai atsakingas. Niekada nebūdavo jokių problemų su juo. Nojus su visais sutardavo – tiek su vyresniais, tiek su jaunesniais. Jis neišsišokdavo, būdavo paprastas ir nuoširdus žmogus.“

Draugai nuo mokyklos laikų

Moteris pasakoja, kad Nojus ir jo nužudymu šiuo metu įtariamas 17-metis buvo draugai nuo mokyklos laikų:

„Nuo mokyklos laikų jie bendraudavo. Susitikdavo praktiškai kiekvieną dieną. Tai jis ateidavo pas mus kavos atsigerti, tai Nojus pas jį nueidavo. Jie dažnai išeidavo pasivaikščioti. Buvo geriausi draugai.

Tikrai nepastebėjau, kad tas 17-metis būtų buvęs agresyvus. Nieko panašaus nebūdavo. Protu nesuvokiama, kaip gali draugas draugą nužudyti. Tiesiog nesuvokiama…“

Nerimas dėl sūnaus moteriai kilo gegužės 9-ąją, kai su kitu vaiku ji grįžo iš Kauno klinikų.

„Grįžau iš Kauno klinikų ir mes Nojaus namuose jau neberadome. Bandžiau skambinti, bet telefonas buvo išjungtas, rašiau per „messengerį“, bet niekas taip ir neatsakė. Kitą dieną jo „Facebook“ paskyra buvo ištrinta. Tikėtina, kad tai padarė asmuo, kuris ir įvykdė šį nusikaltimą. Rado prisijungimus ir, greičiausia, slėpdamas įkalčius ištrynė“, – pasakojo I. Konovalovienė.

Pasirodė prie namų slenksčio

Dar tos pačios gegužės 9-sios vakarą prie Nojaus mamos namų slenksčio pasirodė jau minėtas 17-metis ir pirmą kartą moters matyta 14-metė.

„Jie atėjo pas mane į namus ir pasakė, kad Nojus slapstosi nuo čigonų, kurie esą jį persekioja dėl narkotikų. Tas draugas teigė, kad Nojus išvažiavo pasislėpti pas naują merginą į Kauną. Klausiu, iš kur ta nauja mergina? Kokie dar čigonai, kokie dar narkotikai?

O jis toliau savo tęsė, kad Nojus esą skolingas čigonams buvo, todėl ir pasislėpė. Sakiau, kad kažkokias nesąmones kalbat, negalėjau tuo patikėti. O jis toliau, kad Nojus man esą nieko nesakydavo. Kartu atėjusi mergina tylėjo galvą nuleidusi. Ją mačiau pirmą kartą“, – kraupiais prisiminimais dalijosi moteris.

Lyg to būtų maža, kitą dieną, gegužės 10-ąją, 17-metis Irenos namuose pasirodė su savo mama, dirbančia ligoninėje:

„Pirmą kartą mačiau to 17-mečio mamą. Kitą dieną atėjo jis su ja, bet įtariamojo mama kartojo tą pačią istoriją apie čigonus, narkotikus. Tai pradėjau Nojaus draugų klausinėti, bet jie sakė, jog tai – didžiausia nesąmonė. Apie jokius narkotikus nebuvo nė kalbos.

To įtariamojo mama buvo atvykusi ir gegužės 11-ąją. Vėl klausė, ar nieko naujo nesužinojome apie Nojų. Atrodė, kad rūpinasi, bet, kaip paaiškėjo vėliau – tas „rūpestis“ buvo apgaulingas.“

I. Konovalovienė neabejoja, kad 17-metis pasisakė mamai, ką padarė, todėl ir sulaukta tiek vizitų:

„Išgirdau, kaip jo motina pasakė, kad 17-metis bus išvežtas į užsienį. Tada policijai ir pranešiau, nes atsirado įtarimų. Taip jis ir buvo sulaikytas, nors sūnaus kūnas buvo rastas tik po dviejų savaičių. Sulaikytas 17-metis nieko nepasakojo, neigė viską, todėl ta paieška ir užtruko.“

Apie Jurbarke esantį apleistą darželį moteris daug pasakyti negalėjo: „Matydavau tą vietą kiekvieną dieną eidama į darbą. Pasirodo, kad jaunimas ten renkasi parūkyti, bet apie jokį narkotikų vartojimą neteko girdėti.“

Kaip paaukoti šeimai?

Visi, kurie nori padėti nužudyto vaikino šeimai, galite prisidėti pervesdami pinigų į Irenos Konovalovienės sąskaitą banke Swedbank, LT457300010071467682.

 

www.tv3.lt

Komentarai

Reklama