Vyras rado įdomų rūsį miške, todėl nusprendė pasižiūrėti kas viduje


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Rytų Anglijoje, keturių metrų gylio bunkeryje, galima rasti visus daiktus, kurie būtini išlikimui. Ant sienų yra nurodymai, kaip spręsti branduolinį karą.

Ši keista konstrukcija po medžiu, nėra kažkokia išskirtinė.

Tačiau kopėčios lydi net keturis metrus po žeme.

Niekas čia nesilankė nuo 1991-ųjų metų. Galima matyti, kaip britai buvo pasiruošę Šaltojo karo metu. Tokių bunkerių buvo sukurta 1563, maždau kas 25 km.

Šis bunkeris buvo pastatytas 1958 metais. Ten dirbo savanoriai iš žemės stebėjimo tarnybos. Jų darbas buvo stebėti kiek bombų buvo numesta tam tikroje teritorijoje, kur jų būtų galima laukti ir koks yra radiacijos lygis lauke.

Po žeme buvo įrengtas bombų galio indikatorius ir radiacijos lygio jutiklis buvo lauke. Karo atveju savanoriai turėtų dirbti dar ateinančiais tris savaites čia.

Ant sienos vis dar kabo lapas, kuriame parašyta kaip elgtis karo metu.

Visų incidentų registravimas knygoje. Visi šie užrašai iš 1563 bunkerių buvo laikomi pagrindinėje būstinėje.

Kambaryje matome čiužinis, keletą kėdžių, pirmosios pagalbos vaistinėlė ir daugybė popierių.

Bunkeris sudarytas tik iš stebėjimų kambario ir nedidelio tualeto.

Tualetinis popierius liko taip ir nepaliestas.

Šaltojo karo metu savanoriai dirbdavo ilgas valandas, kad galėtų įspėti gyventojus apie artėjančią oro ataką. Didelis stebėjimas vyko iki 1968 metų, kai tada buvo uždaryti apie pusė bunkerių. Likusieji bunkeriai buvo uždaryti, kai žlugo komunistinė sistema.

Kuro atsargos

Trijų savanorių virdulys

Laikraščio iškarpa, kuriame rašoma apie bunkerio savanorius

Visi bunkerio lankytojai privalėdavo atsižymėti specialiame žurnale.

Žmonės, kurie atrado šiuos bunkerius ir sugebėjo juose apsilankyti, teigė, kad čia labai sunku išbūti ir apima klaustrofobija.

Jie teigė: „Įsivaizduoju, kaip čia sunku buvo dirbti savanoriams. Visa tai buvo turima kentėti vien tik dėl šaltojo karo. Bunkeriai sustojo laike, kai aplinkui visas pasaulis dideliais žingsniais judėjo į priekį.“

Patiko? Pasidalink su draugais 🙂

Komentarai

Reklama