V. Landsbergis tikisi, kad 2019 m. valdantieji nesiims kruvinų smurtinių veiksmų prieš opoziciją, tačiau garantijos nėra


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Atsinaujinusios Žmonių partijos patriarchas, profesorius Vytautas Landsbergis atskleidė, ko tikisi ir ko baiminasi prasidėjusiais 2019 metais.

„Aš tikiuosi, kad per tuos metus gal atsiras daugiau proto, o gal daugiau aršumo ir daugiau kraujo“, – interviu nepriklausomam Žmonių partijos portalui delfi.lt įvardyjo V. Landsbergis.

Apie tai sklebiama publikacijoje „Vytauto Landsbergio palinkėjimas Lietuvos valdžiai: mažiau kraujo, daugiau proto“.

Profesorius viliasi, „kad nebus visai blogai, kad pavyks išvengti visiškų griūčių, smurtinių veiksmų kad ir prieš tą pačią opoziciją ar dar prieš ką nors“.

V. Landsbergis nagailėjo aštrių žodžių valdantiems žaliesiems valstiečiams, teigdamas, ka jie linkę „partnerį geriau sunaikinti“.

„Manau, kad karingas neraštingumas pasireiškia pirmiausia per karingumą. O kaip nors elegantiškai sunaikinti jie nemoka ir sunkiai mokosi. Pats sumanymas, pats tikslas yra negeras, nedoras ir valstybės atžvilgiu. Pirmiau sunaikinsime priešą, o po to žiūrėsime. Tačiau tas „priešas“ turi ir protinio pajėgumo, su juo galima dirbti kartu. Bet ne, reikia būtinai sunaikinti, nes mes patys viską žinome. Perspektyvos nelabai šviesios“, – nurodė profesorius.

Patriarchas taip pat visiškai sukritikavo paskutiniojo Europos diktatoriaus, Baltarusiją prezidento Aleksandro Lukašenkos vykdomą politiką. Pasak profesoriaus, liko tik techininiai klausimai ir Baltarusija bus įjungta į Rusiją, o Baltijos šalys bus kitas Vladimiro Putino taikinys.

„Baltarusija buvo matoma kaip eilinė auka Putino karų epochoje. Dabar yra Putino karų epocha. Vis naujas karas randant naują priešą, objektą arba teritoriją, kurią reikia pasiimti ir pasijusti dar didesniais.Dabar gali būti pučiama, kad jau paėmėme ir Minską. Juk iš to paties mąstymo viskas eina. Mes taip pat galvojome – ar nebus Baltijos šalys kitas taikinys, kita auka, nes tai karo mašinai reikia aukų“, – nurodė V. Landsbergis.

Pasak jo, Vakarai išsaugoti Baltarusijos suvereniteto neturi jokių galimybių.

Kalbėdamas apie Ukrainą, V. Landsbergis informavo, kad „jei dideliame name bus nutarta, kad reikia remti Juliją, rems Juliją“.

„Ten tokia mišrainė, kad sunku ir spėlioti“, – Ukrainos situacijos analizę pateikė profesorius.

Dėl įvykusio Rusijos – Ukrainos konflikto Kerčės sąsaiuryje, V. Landsbergis nepagailėjo ir kritikos.

„Senovėje už tai kardavo ant stiebų, o dabar Kijevo valdžia neapkaltino Rusijos piratavimu“, – mėnesį laiko trukusį karinės padėties Ukrainoje įvedimą sukritikavo profesorius.

Tačiau ukrainiečiams Žmonių partijos patriarchas nepagailėjo ir gerų žodžių.

„Vis dėlto ta tauta atsirado. Yra ukrainiečių tauta, kariuomenė, ukrainiečiai kažką gali“, – pagyrė profesorius.

V. Landsbergis į miltus sumalė ir JAV poziciją dėl Sirijos.

„Sirija atiduota. Ir atiduota staigiai Putino ir Bašaro al-Asado valiai, kad šie pribaigtų tuos, kurie dar priešinasi“, – pasakė patriarchas.

V. Landsbergis perspėjo, kad dabar Europos laukia dar viena pabėgėlių krizė.

„O ką daro tie, kuriems Sirija atiduota? Dar milijoną žmonių išvaro į Europą? Manau, kad sąjungininkas Rytuose (Rusija – ekspertai.eu red. pastaba) nieko prieš, kad Europoje būtų dar viena pabėgėlių griūtis“, – pasakė profesorius.

Komentarai

Reklama