Internete plinta naujas sukčiavimo būdas


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Įspėjimų apie galimus nusikaltimus interneto erdvėje ir jų prevencijos tikslais, daugelio valstybių policijos manymu, tikslinga įspėti interneto vartotojus apie eilinį sukčiavimo būdą, kuris žaibiškai plinta internete.
Paaiškinsime, kaip apsisaugoti nuo naujos apgavystės, kurios metu vagiami asmens duomenys iš milijonų „Facebook” vartotojų paskyrų.

Apgavystė vykdoma tokiu būdu. Jus gaunate melagingą pranešimą „Facebook” vardu. Jus jį gaunate elektroniniu paštu arba asmenine žinute, jame pateikta nuoroda į puslapį, kuriame Jūsų prašo įrašyti vartotojo vardą ir slaptažodį.

Jeigu Jūs užpildėte šiuos duomenis — pakliuvote į spąstus. Būkite ypatingai atsargūs, nes apgavystė paremta Jūsų patiklumu. Jūs pateikiate informaciją, apimančią vartotojo vardą ir slaptažodį naršyklės lange, labai panašiame į „Facebook”. Bet iš tikrųjų, tai daroma tik siekiant išvilioti Jūsų asmens duomenis. Išsiųskite pranešimą „Facebook”, kad kiti vartotojai būtų kuo skubiau įspėti apie sukčiavimą. Štai kaip atrodo pranešimas, kurį jau gavo milijonai vartotojų.

Jeigu ir Jūs gavote tokį pranešimą — jokiu būdu netikėkite juo ir nepalikite savo duomenų. Priešingu atveju, į Jūsų paskyrą bus patalpinta gausybė pornografinio turinio. Žinutėje pažymėti draugai, su kuriais norėsite susisiekti, taip pat gali gauti šį virusą. Tokiu būdu, galimybė pavogti asmens duomenis auga geometrine progresija.

Šį metodą naudoja hakeriai, pasikliaujantys vartotojų gera valia. Bet dabar, kai viską žinote, būkite atsargūs. Jeigu turite abejonių, kreipkitės patarimo į tuos, kas gali padėti.

Pasidalinkite šiuo pranešimu „Facebook” tam, kad kuo greičiau būtų pritaikytos prevencinės priemonės ir apsaugotumėte asmens duomenys nuo nutekėjimo.

Šaltinis

Komentarai

Reklama