Virusas sveiką vaiką pavertė neįgaliu: mama pasakė, kodėl jo atsisakė


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Likimas lėmė, kad jauna klaipėdiete Simona turi visiškai neįgalų sūnų Danielių, kuriam šiandien yra septyneri. Berniukas nevaikšto, negali pajudinti nei rankyčių, nei kojyčių, nepajėgia ryti maisto ir yra visiškai aklas. Dalis berniuko smegenų yra mirę, o gydytojų prognozės liūdnos – žuvusios smegenų dalys jau niekada neatsistatys, jam diagnozuotas cerebrinis paralyžius. Šiandien berniuką slaugo jo tėvas, o kai vyras dirba, padeda jo motina pensininkė. Po ankstesnių žiniasklaidoje pasirodžiusių berniuko mamą smerkiančių publikacijų laidai „Prieš srovę“ nusprendė prašnekti ji pati.

Klaipėdietė Simona ne tik papasakojo, kas ją privertė skaudančia širdimi atsisakyti neįgalaus sūnaus, bet ir papasakojo kokiu pragaru buvo tapęs jos gyvenimas su neįgalaus sūnaus tėčiu Mariumi. Simona pasakoja, kad apie savo nėštumą sužinojo tik tada, kai jau buvo tvirtai nusprendusi skirtis su Mariumi.

„Nėščią moterį vadinti debiloide, dėl to, kad noriu žiūrėti kanalą. Arba jeigu pasakau kažkokią savo nuomonę, tai būnu visokiomis tokiomis frazėmis išvadinta ir tada galvoji, kad galėjau jam ir nesakyti, kad laukiuosi“, – šiandien savo sprendimo pranešti vyrui apie nėštumą, su kuriuo jau ketino skirtis, gailisi ji.

Danieliaus liga prasidėjo nuo paprasčiausio roto viruso, kai jam buvo 2,5 metų. Darželį tuomet lankęs vaikas keturias dienas buvo gydomas ligoninėje, vėliau išleistas namo. Bet po kelių dienų būnant namie sutriko jo kvėpavimas. Tėvai iškvietė greitąją pagalbą, o nuvežus vaiką į ligoninę ištiko tai, ko nesitikėjo niekas – klinikinė mirtis. Po to, kai nutiko nelaimė, vaikas metus augo su mama, tačiau vėliau Simona nutarė atsisakyti sunkiai sergančio berniuko, už ką ne sykį buvo smerkiama aplinkinių.

„Tie santykiai niekur nebeveda, o gyventi dėl vaiko, kuris turbūt dabar jau nelabai supranta, kad čia mama arba tėtis, ir kęsti pažeminimus, kaltinimus, kad tai dėl manęs atsitiko vaikui…Aš likau kalta, nes leidau vaiką į darželį, kažką juk reikia apkaltinti. Jeigu aš vaiko nematau, tai nereiškia, kad aš jį pamiršau, nereiškia, kad aš juo nesidomiu. Daug laiko ir jėgų atidaviau jį reabilituodama ir per tą laiką sutikau daug nuostabių žmonių, kurie man iki šiol pasako, kaip jis jaučiasi, kokia jo būklė, ar jis yra sanatorijoje“, – nelengvu gyvenimu su buvusiu vyru skundžiasi moteris.

Šiandien Simona savo vaiko nelanko dėl vienos priežastis – bijodama savo buvusio sutuoktinio smurto ir teigia sykį jau buvusi užpulta.

„Jis paėmė mane grubiai už rankos, nutempė į holą ir sako sėsk, dabar kalbėsim. Aš stojausi eiti, jis prispaudė mane prie durų, pradėjo ieškoti telefonų, rakto, tada priėjęs trenkė man per veidą. Pasakė, tu man neištikima. Aš jau tada buvau išsikrausčiusi ir gyvenau kitur, tai jeigu pas mane ir kas ateitų, tai buvo mano reikalas, mes nebegyvename kartu“, – aiškina Simona.

Simona samprotauja, jei vaikas būtų gimęs nesveikas, būtų lengviau susitaikyti su tuo, kad šiandien jis – visiškai neįgalus.

„Šiandien matydama kaip vaikas kankinasi, aš pykstu ant savęs, nes aš meldžiausi ne taip, kaip reikėjo. Aš buvau savanaudė, aš prašiau Dievo, kad man grąžintų sūnų, kad ir koks jis bebūtų… Kad ir nesveikas, neįsivaizdavau, kad taip gali kentėti žmogus… Baisių baisiausiai galvodavau, kas gali nutikti vaikui, tai plaučių uždegimas…Aišku, žinojau, kad yra neįgalių vaikų, bet jie kažkur šone vienas kitas. Ir tiesiog tada pradedi melstis, logiškai suvokdama, kad jisai kankinasi, tada pradedi melstis, kad Dieve, nustokime kankinti šitą vaiką“, – atviravo moteris.

Neseniai Simona su naujuoju vyru nusipirko naujos statybos namą tarp Palangos ir Klaipėdos, visai netoli jūros. Moteriai po dviejų su puse metų trukusių teismų, šiandien priteista sumokėti daugiau nei 6 tūkstančio eurų alimentų buvusiam vyrui už neįgalaus sūnaus išlaikymą. Simona įsitikinusi, kad jos buvusiam vyrui ne sūnaus sveikata svarbiausia, o pinigai.

„Kiek vyksta teismų, tai visi eina apie pinigus. Ir visur, kur jis deklaruojasi, visur kažkodėl pažymėta, kad reikia pinigų. Kodėl niekur nepažymi, kad gaila vaiko, kad vaikui taip atsitiko“, – piktinasi Simona iš vaiko ligos bandančiu pasipelnyti tėvu.

Berniuko tėtis Marius mano, kad atsisakyti savo vaiko Simona nusprendė tik dėl kito vyro.

„Ji sako, kad aš tik dėl pinigų su tuo vaiku. Lankyk, būk su juo, kas tau draudžia. Bet jeigu tu nenori išvis nei prisidėti nieko prie to vaiko, tai niekas tau nesako, atnešk tu pinigus… Tu gali nupirkti ką nors už tuos pinigus, nes juk vaikui tų pačių pampersų reikia, už tuos pačius pinigus, visko reikia. Tai tu nupirkt tada kažką, bet iš jos yra visiškas nulis. Viskas veda tiktai į vieną, kad jai yra visiškai nulis šitas vaikas“, – buvusios žmonos kalbas niekinėmis vadina vienišas vyras.

Berniuko tėtis matydamas, kad jau nebeužtenka pinigų sūnaus gydymui, kreipėsi pagalbos į visuomenę ir jos sulaukė. Marius šiandien dėkoja visiems geraširdžiams žmonėms, kurie paaukojo pinigų, kad jis savo berniuką galėtų nuvežti į garsią reabilitacijos kliniką Slovakijoje, kurios specialistai anot Mariaus daro stebuklus.

Šiandien mažylis jaučiasi daug geriau nei prieš dvejus metus.

„Yra vilčių, kad jis pradės pats valgyti, ryti ir nebereikės vamzdelio ir galės šiek tiek daugiau judėti. Tai suteikia vilčių šiokių tokių, kad bus grįžimas vaiko į geresnę būseną“, – viliasi Marius.

Visą istoriją žiūrėkite:

www.tv3.lt

Komentarai

Reklama