Stano pasidalijo graudžia žinute: už savo vaistus gali sėsti į kalėjimą


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Praėjusiais metais atlikėjas ir prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano pasidalijo žinia, kad serga vėžiu ir viešai papasakojo savo gerbėjams, ką jam teko išgyventi. Sekmadienio dieną vyras socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė tai, už ką jis gali sėsti į kalėjimą.

„Šitos rankos laiko tėčio vaistukus. Vaikai žino, kad tai, kaip vitaminas C – jei nenori susirgti, turi vartoti, bet vaikai nežino, kad pagal Lietuvos įstatymus tėtis už šio buteliuko turėjimą, laikymą ar įsigijimą gali pakliūti į kalėjimą penkiolikai metų“, – rašė Stano.

Jis prisipažino, kad jaučiasi lyg nusikaltėlis, tačiau kanapių aliejų jis vartoja terapijos tikslias. Vyras prašo Seimo narių surasti stiprybės ir tarp rietenų skirti šio gydančiojo aliejaus įteisinimui. Jam ir daugeliui žmonių, kaip teigia pats atlikėjas, tai yra labai svarbu.

„Tai yra kanapių aliejus, daugumoje ES valstybių visiškai legalus vaistas ar maisto papildas, tačiau Lietuvoje griežtai draudžiamas. Kodėl jis nepageidaujamas Marijos žemėje niekas pasakyti negali, kaip Kafkos „Procese“ – uždraustas, nes uždraustas.

Psichoaktyvių medžiagų jame nėra, na, gerai, yra, bet kad jos suveiktų reikėtų išgerti septynis litrus aliejaus, žinant, kad 20 ml kainuoja apie šimtą eurų „dozė“ tokių kvaišalų kaštuotų 35000 eurų.

Onkologiniai ligoniai, kovojantys su vėžiu ar pasiekę remisijos stadiją žino, kad tai itin veiksmingas produktas. Kai kalba eina apie išgyvenimą, žmonės rizikuoja – siunčiasi, veža per sieną, gaminasi patys ir niekada nėra tikri ar kokybišką prekę vartoja, nes Lietuvoje neįmanoma atlikti jokių tyrimų, nusipirkti vaistinėje ar pagaliau išsiaiškinti ar tai nėra paprasčiausias mulkinimas, galbūt už šimtą eurų gauni pigiausio rapsų aliejaus su spalva. Dėl to, kad yra draudžiamas, Lietuvoje aliejus pabrangsta iki beprotybės, nusipirkti ir vartoti ji gali vienetai, o sergančių vėžių yra virš 100000.

Jūs neįsivaizduojat kaip šlykštu yra jaustis nusikaltėliu, bijoti, kad į namus įsiverš pareigūnai (jei taip nutiks – aliejus stovi šaldytuve, tarp grietinės, pieno ir vaikiškų tyrelių) ir uždarys ilgiems metams.

Sveikas protas ir logika atsisako priimti šį faktą. Kodėl? Kas negerai?Juk nėra visiškai jokio svaiginančio poveikio, jokio, tik gydomos savybės. Kodėl net Lenkijoje gali nusipirkti prekybos centre? Kodėl draudžiamas, juk tai ne narkotikas!

Aš esu griežtai nusistatęs prieš narkotikus, jau dvidešimt metų viešai sakau, kad bet kuriuo momentu galiu atlikti narkotikų testą ir įrodyti, kad nevartoju. Ir niekad nevartojau. Jau seniai esu įspėjęs draugus, rašęs apie tai „Facebooke“, kad jei mano akivaizdoje bus vartojami narkotikai – kviesiu policiją, todėl manęs kratosi nemaža dalis šou verslo“, – rašė Stano.

www.tv3.lt

Komentarai

Reklama