Popiežius atsiklaupė prieš Sudano lyderius, kad jie baigtų karą


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Popiežius Pranciškus atsiklaupė ir pabučiavo besivaržančių Pietų Sudano lyderių kojas, taip demonstruodamas beprecedentį susitaikymo aktą ir siekdamas juos įtikinti sutvirtinti trapų taikos procesą šioje Afrikos šalyje.

Uždarame dviejų dienų trukmės Afrikos šalių lyderių posėdyje, kuris vyko Vatikane, Popiežius paprašė Pietų Sudano prezidento ir opozicijos lyderio, nepaisant didėjančių sunkumų, vykdyti pasiektą taikos susitarimą.

Liudininkai liko priblokšti, kai 87-erių Popiežiui, kenčiančiam nuo lėtinio kojų skausmo, prireikė pagalbos. Jis sunkiai atsiklaupė ir pabučiavo lyderių bei kelių kitų kambaryje buvusių žmonių batus.

Įprastai Popiežius atlieka apeigas Didįjį ketvirtadienį, kai plauna kojas nuteistiesiems, bet jis niekada nedemonstravo tokios pagarbos politiniams lyderiams.

„Reiškiu nuoširdžią viltį, kad karo veiksmai pagaliau nutrūks, kad bus laikomasi paliaubų, kad bus įveiktas politinis ir etninis susiskaldymas ir kad visų piliečių, svajojančių apie prasidėsiantį valstybės tvirtinimą, labui įsivyraus tvari taika“, – apie Pietų Sudaną savo baigiamajame pranešime kalbėjo Popiežius.

Šiose rekolekcijose dalyvavo prezidentas Salva Kiiras ir opozicijos lyderis Riekas Macharas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo trys S. Kiiro viceprezidentai – visiems jiems Pranciškus taip pat pabučiavo kojas.

Pietų Sudano viceprezidentė Rebecca Nyandeng Garang pareiškė, kad popiežiaus veiksmai ją labai sujaudino.

„Niekada nesu mačiusi nieko panašaus. Iš mano akių liejosi ašaros“, – sakė ji.

2011 metais Pietų Sudanas atsiskyrė nuo Sudano, o 2013 metais šalyje įsiplieskė kruvinas pilietinis karas, per kurį jau žuvo mažiausiai 400 000 žmonių.

Dviejų dienų susitikimas Vatikane buvo surengtas likus mėnesiui iki taikos susitarimo pereinamojo laikotarpio pabaigos. Planuojama, kad gegužės 12 d. opozicijos lyderis Macharas grįš į Pietų Sudaną ir vėl taps Kiiro pavaduotoju.

Tačiau rugsėjį Sudano sostinėje Chartume pasirašytą susitarimą temdo atidėliojimai, terminų nesilaikymas ir besitęsiantys susirėmimai dėl pagrindinių nuostatų, kurios vis dar nėra įgyvendintos.

Ketvirtadienį Sudane įvykdytas valstybės perversmas Pietų Sudane pakurstė nerimą, kad ilgalaikio prezidento Omaro al Bashiro nušalinimas galėtų sužlugdyti labai trapų taikos susitarimą.

Komentarai

Reklama