Pirmasis migrantų kolonos šturmas atremtas: pamatykite, kaip lenkai gina savo sieną


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Lenkijos pasienio apsaugos tarnyba informavo, kad fiksuoti pirmieji migrantų kolonos bandymai jėga prasiveržti į Lenkiją. Tarnyba pateikė šturmo vaizdus ir pranešė, kad juos pavyko sėkmingai atremti.

Taip pat į orą buvo pakeltas sraigtasparnis: Pranešama, kad Lenkijos krašto gynybos pajėgoms – rezervininkams – prie sienos su Baltarusija paskelbta visiška kovinė parengtis.

Krašto gynybos pajėgų paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtas žemėlapis, jame nurodyta, kad rezervininkai iš rytinių Varmijos Mozūrų, Palenkės ir Liublino vaivadijų turi būti pasirengę veikti per šešias valandas.

Rezervininkams iš Mazovijos vaivadijos, esančios kiek toliau nuo rytinės sienos, nurodyta pasirengti per 12 valandų.

NATO pirmadienį pasmerkė „nepriimtinas“ numanomas Baltarusijos pastangas naudoti migrantus taktiniais tikslais, siekiant didinti spaudimą Europos Sąjungai, ir nurodė, kad Aljansas susirūpinęs dėl padėties prie sienos su Lenkija „eskalavimu“.

Baltarusijos režimo pastangas siųsti daugybę migrantų prie sienos su Lenkija, kad jie mėgintų neteisėtai prasiveržti į ES narės teritoriją, Aljansas oficialiai įvardijo „hibridine ataka“, turėdamas omenyje kombinuotą karinę ir politinę operaciją.

„NATO pasiruošusi toliau padėti mūsų sąjungininkams ir palaikyti gynybą ir saugumą regione“, – sakoma bloko pareiškime. Kiek anksčiau Lenkijos pasienio tarnybos atstovė Ewelina Szczepanska nurodė, kad pasienyje sustiprintos pasieniečių, policijos ir karių pajėgos.

Jos teigimu, internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad migrantai juda Lenkijos šiaurės rytuose, Kuznicoje, esančios perėjos link.

„Itin didelį nerimą kelianti informacija iš pasienio. Prie sienos su Lenkija Baltarusijoje susirinko didelė grupė migrantų.

Jie pajudėjo tiesiai Lenkijos sienos link, bandys masiškai įsiveržti į Lenkiją – prasideda didžiausias bandymas masiškai įsiveržti į Lenkijos teritoriją“, – pirmadienį tviteryje parašė šalies saugumo tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas. Pasak jo, dauguma šių atvykėlių yra jauni vyrai.

S. Zarynas prie savo žinutės pridėjo vaizdo įrašą, kuriame matyti daugybė žmonių, einančių greitkelio pakraščiu. „Tai dar viena priešiška Baltarusijos akcija Lenkijos atžvilgiu“, – pareiškė S. Zarynas. „Nauja informacija rodo, kad grupę griežtai kontroliuoja ginkluoti baltarusiai.

Būtent jie sprendžia, kuria kryptimi juda grupė“, – sakė jis.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis tviteryje parašė, kad Varšuva yra „pasirengusi bet kokiam scenarijui“. Ministras pridūrė, kad Lenkijos pasienyje sustiprintos policijos ir kariuomenės pajėgos.

Vaizdo įrašuose, kuriuos tviteryje paskelbė ir Baltarusijos opozicijos žiniasklaidos priemonė „Nexta“, matyti, kaip keliu eina šimtai žmonių, apsirengusių žieminiais drabužiais ir nešančių kuprines.

Geolokacinį patikrinimą atlikusi naujienų agentūros AFP faktų tikrinimo tarnyba nustatė, kad vienas iš įrašų buvo nufilmuotas netoli pastatų Baltarusijos Bruzgių kaimo, esančio maždaug už 1,2 km nuo Lenkijos Kuznicos pasienio kontrolės punkto. Kelio ženklai yra baltarusių kalba.

Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas (DPK) pranešė per susirašinėjimo platformą „Telegram“, kad „šiuo metu didelė pabėgėlių grupė su daiktais juda greitkeliu sienos su Lenkija link“. „Baltarusija imasi būtinų priemonių, kad sklandžiai veiktų tarptautinių ryšių kanalai ir būtų užtikrintas greitkeliu judančių žmonių saugumas“, – pažymėjo DPK atstovai.

Jų teigimu, dėl susiklosčiusios padėties kalta Varšuva. „Tokį nevilties žingsnį paskatino Lenkijos valdžios abejingumas ir nežmoniškas požiūris“, – pabrėžiama DPK pranešime. Lenkų dienraščio „Gazeta Wyborcza“ duomenimis, iki šiol regione žuvo mažiausiai 10 migrantų, iš jų septyni – Lenkijos pusėje.

Lenkija ir dar kelios Europos šalys tvirtina, kad Minskas kelia chaosą prie ES sienų, nes neįsileidžia atgal migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, bandančių nelegaliai patekti į bendrijos teritoriją. Lenkija jų taip pat neįsileidžia, todėl daugelis atvykėlių yra įstrigę pasienyje. Tokia situacija tęsiasi jau du mėnesius.

Lenkija pasienyje su Baltarusija dislokavo tūkstančius karių, pastatė tvorą su aštria viela ir pasienyje paskelbė nepaprastąją padėtį. Dėl šio žingsnio į pasienį neįleidžiami žurnalistai ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojai. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Komentarai

Reklama