Tauragiškę sujaudino policininkų poelgis: „Padarė daugiau, nei būtų padarę draugai“


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Tauragiškė Daiva Genienė naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį pakliuvo į nepavydėtiną situaciją: važiuojant kelyje sugedo jos automobilis. Negalėdama prisiskambinti pažįstamiems, moteris rizikavo stabdydama pakeleivingas mašinas. Pagalbos ranką jai ištiesė Tauragės policininkai. Daiva liko sujaudinta pareigūnų gerumo, tad pasidalijo padėka socialiniame tinkle. Įrašas ėmė sparčiai plisti.

„Esu nuoširdžiai sujaudinta dėl Tauragės policijos pareigūnų elgesio. Tamsiu paros metu grįžtant iš kelionės kelyje Kryžkalnis–Tauragė sugedo automobilis. Kaip tyčia, telefono baterija taip pat buvo visiškai ties išsikrovimo riba. Neturėjau kito pasirinkimo, kaip stabdyti pravažiuojantį automobilį, – sutemus prašyti nepažįstamųjų pagalbos labai nejauku. Laimei, sustojo pirmas stabdytas automobilis, po jo – ir antrasis. Visiškai nepažįstami žmonės stengėsi man padėti, gaišo savo brangų laiką. Nors dėl ribotų techninių galimybių pagelbėti nepavyko, tačiau žmonės išbandė įmanomus pagalbos būdus, ieškojo įvairių sprendimų ir savo rūpesčiu leido jaustis saugiai“, – įrašą asmeniniame „Facebook“ profilyje tokiu pasakojimu pradėjo Daiva.

Daivos Genienės nuotr./Į bėdą pakliuvusiai tauragiškei pagalbos ranką ištiesė policijos pareigūnai

Netikėtai prie jų sustojo ir policijos ekipažas, maloniai pasiteiravo, kas nutiko. Įvertinę situaciją, pareigūnai rado problemos sprendimą ir pasirūpino ne tik tuo, kad moteris saugiai pasiektų namus, bet net ir tuo, kad automobilis būtų pargabentas į Tauragę. „Vėliau išsiaiškinau, kad tai buvo pareigūnai Žydrūnas Čepurnovas ir Gineta Černiauskė. Į mano padėką pareigūnė kukliai atsakė „Ginti. Saugoti. Padėti“ – toks mūsų šūkis. Manau, kad tai nuostabus žmogiškumo, pilietiškumo pavyzdys. „Būti truputį geresniam nei būtina“ – ir gyvenimas išties tampa gražesnis. Ačiū nepažįstamiesiems už geranoriškumą, policijos pareigūnams – už profesionalumą, o užvis labiausiai – už paprastą ir šiltą žmogiškumą“, – „Facebook“ įrašą užbaigė tauragiškė. Per parą šią padėką pamėgo per 3 tūkst. internautų, pasidalijo ja – daugiau nei 300 žmonių.

Pakalbinta 15min Daiva teigė, kad sulaukti tokios pagalbos iš pareigūnų buvo gera iki graudumo, net ašaros kaupėsi. Juk tiek sustoję vairuotojai, tiek pareigūnai – visiškai nepažįstami žmonės. Daiva apgailestauja tik dėl to, kad neįsidėmėjo į pagalbą jai suskubusių kitų žmonių vardų. Vienas vairuotojas teigė grįžinėjantis namo iš oro uosto. „Važiuojant užsidegė akumuliatoriaus lemputė, daug lempučių. Ir tokių, kurių net nežinojau esant. Užgeso lempos. Kaip paaiškėjo vėliau, sugedo generatorius, tad visiškai viskas užgeso ir net avarinio negalėjau įjungti. Svarbiausia buvo užtikrinti, kad kas nors neatsitrenktų į mašiną. Aklinoj tamsoj darbinių dėžių prikrautoj bagažinėj nieko negalėjau rasti, net avarinio pastatomo ženklo, o dar mašina sustojo ne visai kelkraštyje. Streso buvo nemažai. Pavojinga naktį stabdyti pakeleivingas mašinas. Drąsos, manau, reikėjo ir stojantiems padėti. Ką jie žino, gal griovy kokie penki vagys jų tyko“, – teigė Daiva.

Paklausta, ar visos patirtys su policininkais iki tol buvusios geros, pašnekovė paatviravo, kad būta visko. „Esu turėjus šią žiemą ir kitokios patirties su pareigūnais, kai sustojau padėti į griovį įčiuožusiems žmonėms. Man visad šventai Hipokrato priesaika įsijungia – ar nėra sužeistų. Žmonės buvo nesusižeidę, bet išsigandę, labai pasimetę ir jau spėję sušalti. Norėjau pasiūlyti bent susišildyti mano automobilyje arba bent moterį parvežti namo, bet atvažiavo pareigūnai ir elgėsi labai nemaloniai. Mane nuvijo tikrąja to žodžio prasme. Kaip kokį šunį ar vagį.

Pareigūnai padarė tikrai daugiau, nei būtų galėję padaryti draugai. Žinote, dalis žmonių galvoja, kad stebuklų nebūna, kiti – kad viskas yra stebuklas. Galime tikėti ir vienu, ir kitu.

Tad kai šį kartą prie sugedusio automobilio sustojo policija, net nusmelkė mintis – kažin, ar nenubaus. O buvo priešingai, tad šaukštas deguto tikrai negali sugadinti medaus statinės. Pareigūnai padarė tikrai daugiau, nei būtų galėję padaryti draugai. Žinote, dalis žmonių galvoja, kad stebuklų nebūna, kiti – kad viskas yra stebuklas. Galime tikėti ir vienu, ir kitu. Aš jau būčiau dėkinga, kad jie mane iki Tauragės ženklo partempė, o čia tiek kilometrų iki vietos tempė, išsukinėjo, pastatė mašiną ir dar namo parvežė. Jiems tikrai nebūtina buvo to daryti. Tad labai gera pasidžiaugti, kad tokių pareigūnų yra“, – tikino Daiva. Pasidalindama įrašu „Facebook“, ji nesitikėjo sulaukti tokio dėmesio, išjudinti diskusijos.

„Smagu stebėti diskusiją komentaruose. Detales net nagrinėja žmonės. Viena pažįstama atpažino geradarę pareigūnę Ginetą. Teigė, kad dirbti policininke ir padėti žmonėms buvo jos sena svajonė“, – patikino moteris. Pasak Tauragės apskrities policijos, Tauragės apskrities VPK reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Žydrūnas Čepurnovas policijoje dirba jau 16 metų, o kolegė, vyriausioji patrulė Gineta Černiauskė, į vidaus tarnybą priimta nuo šių metų rugpjūčio 20 dienos. 15min pakalbinta tik šį mėnesį tarnybą policijoje pradėjusi 22-ejų metų G.Černiauskė tikino, nesijaučianti jokia didvyre.

“Išvažinėjome iš Skaudvilės, kai pastebėjome tamsoje stovinčią mašiną. Paaiškėjo, kad ji sugedo. Moteriai tokiu paros metu tikrai sunkiau susigaudyti, kas vyksta su sugedusiu automobiliu. Porą mašinų buvo sustojusios padėti vairuotojai, bet dėl techninių galimybių to padaryti negalėjo. Nusprendėme su kolega partempti į bėdą pakliuvusios moters mašiną iki Tauragės. Aš sėdau prie tarnybinio automobilio vairo, kolega – prie moters mašinos vairo. Partempėme automobilį (nuo Skaudvilės iki Tauragės – apie 25 km – aut. past.), parvežėme moterį į namus“, – istoriją pateikė jaunoji pareigūnė.

Ginetos Černiauskės asmeninio albumo nuotr./Tauragės policijos pareigūnė Gineta Černiauskė

Gineta nesureikšmina savo ir kolegos poelgio. Teigia, kad taip būtų pasielgusi ir nevilkėdama policininkės uniformos. Tokią socialinę pagalbą tarnybos metu jai teko suteikti pirmą kartą. „Nepadarėme nieko tokio svarbaus ir didelio. Smulkmena. Ar viešos padėkos motyvuoja dirbti? Žinoma. Smagu girdėti gražius žodžius. Lietuvos policija keičiasi, požiūris į ją keičiasi“, – pasidžiaugė G.Černiauskė.

Šaltinis: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/tauragiske-sujaudino-policininku-poelgis-padare-daugiau-nei-butu-padare-draugai-56-1022586

 

Komentarai

Reklama